Меню

Знаменні дати квітня 2022 року

Новий 2022 рік багатий на визначні та пам’ятні дні не тільки для України та українського народу, але й для всього світу. Ці дати є не просто згадкою, не лише днем в календарі, але вони ознаменовують творення історії, історії спорту, культури, мистецтва, науки в Україні та в усьому світі. Календар знаменних дат на квітень 2022 в Україні, у свою чергу, особливо багатий на видатні історичні події, що їх особлива роль не піддається сумніву для сучасної людини. 

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - kviten-2022-prostiy.jpg

Що таке знаменні дати?

Знаменними датами вважаються ті дати, коли відбулись основні визначні події історії, тобто ті, якими зроблений великий вклад в розвиток світового суспільства. Це можуть бути дати народження видатних діячів науки або мистецтва, день в історії, що запам’ятався важливою подією для нашої держави та всього народу або свята. До того ж ці події могли відбуватись як далеко в минулих роках, так і були сформовані відносно нещодавно, але так чи інакше внесли значний вклад в хід нашої історії.

Визначні дати квітня 2022 року

Щоб відзначити та пригадати основні визначні дати квітня 2022 року пропонується наступний їх перелік:

 • 1.04– Свято сміху.
 • 4.04 – Міжнародний день інтернету/веб-майстра (неофіційно святкується з 2010 року); дата заснування НАТО.
 • 6.04 – Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру (наголошує на значущість фізичної активності для всього населення планети).
 • 7.04 – Всесвітній день охорони здоров’я; Благовіщення.
 • 12.04 – Всесвітня дата польоту людини в космос; Міжнародний день авіації та космонавтики.
 • 15.04 – Міжнародний день культури (у 1935 році був підписаний перший міжнародний договір щодо охорони культурних цінностей); Міжнародний день цирку (святкується щороку в третю суботу квітня з метою відзначення ролі циркового мистецтва в світовій культурі); в Україні – дата створення НАБУ.
 • 18.04 – Міжнародний день визначних місць (допомагає звернути увагу населення на різноманітність культурної спадщини та необхідність її збереження).
 • 21.04 – Всесвітнє свято творчості та інноваційної діяльності.
 • 22.04 – Міжнародний день Матері-Землі (святкується з 2010 року на знак того, що зв’язок людини та планети є безумовним, адже Земля є нашим спільним домом для всього людства).
 • 23.04 – Всесвітній день книги та авторського права (відзначається на знак важливості ролі книги в процесі передачі та збереження знань; стимулюються різні книжкові виставки та ярмарки).
 • 24.04 – Міжнародний день солідарності молоді (є нагадуванням для державних органів про проблеми молоді, а також про необхідність у згуртованій молоді).
 • 25.04 – Міжнародний день тиші (пов’язаний з правами кожної людини на тишу).
 • 26.04 – Всесвітній день інтелектуальної власності (підкреслює вплив інноваційних досліджень на розвиток суспільства в цілому, з 2000 року); Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу; в Україні – дата пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.
 • 28.04 – Всесвітній день безпеки праці (відзначається з метою забезпечення належної організації праці на підприємствах, дотримання безпеки праці).
 • 29.04 – День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї; Всесвітнє свято танцю (на честь «батька» сучасного балету – Ж. Ж. Новера).Всесвітнє свято танцю

Знаменні дати квітня 2022 року відзначаються різноманітністю подій, історичних, святкових пам’ятних. Квітень був багатий на історичні події протягом всього існування людства. Так, наприклад, 1 квітня 1809 року був народжений відомий український драматург М.В. Гоголь, твори якого стали ґрунтом для створення багатьох опер, балетів, а також були неодноразово екранізовані.

Читайте також:  Скільки робочих днів у січні 2022 року?

Щодо свята сміху, невідома точна версія його походження, проте цю дату можна сміливо назвати всенародною, міжнародною, оскільки майже у всьому світі першого квітня люди вважають за свій обов’язок пожартувати над своїми друзями, організувати розіграш або просто весело та кумедно провести свій час в компанії товаришів. У 1973 році в Одесі першого квітня відбулась перша «Гуморина» – відомий на весь світ фестиваль сміху та гумору, який проводиться до сьогоднішніх днів.

1 квітня 2022 року в Україні також відзначається професійне свято геолога. Ця традиція була заснована в часи СРСР, проте була збережена і до сьогодні – вітати геологів зі святом в першу неділю квітня.

Серед найбільш значущих та важливих таких дат для української держави можна назвати 10 квітня. Саме цього дня у 1864 році був заснований на почав свою роботу перший український професійний театр під назвою «Руська бесіда». Ця подія була значним кроком вперед для театрального мистецтва в Україні. Крім того, 10 квітня 1944 року в ході Одеської операції було визволене місто-герой Одеса.

Популярність та важливість цих дат прослідковується також в контексті виховного впливу на молодь з метою їх максимального зближення з історією власного народу, виховання в них відчуття патріотизму та любові до держави. А тому доречним є використання такого календарю визначних дат в процесі конференцій, літературних вечорів або інтегрованих уроків.професійне свято геолога

Професійні свята

Слід також пригадати такі пам’ятні дати квітня 2022 року в Україні, як професійні свята, привітати з якими ми можемо своїх друзів та знайомих. Ці дні – нагода оцінити значення кожної професії, звернути увагу на той вплив тієї чи іншої професії на повсякденне життя кожного з нас. Пригадаємо такі професійні свята квітня:

 • День співробітників ракетно-космічної галузі України (12.04);
 • День Державтоінспекції МВС України (14.04);
 • День працівників підрозділів кримінального розшуку України (15.04);
 • День пожежної охорони (17.04);
 • Всеукраїнський день психолога (23.04);
 • Міжнародний день ветеринарного лікаря (30.04).

Історичні події, що відбувались в квітні, також вартують уваги, адже вони є нашим минулим. Серед таких дат, наприклад, слід згадати 26 квітня 1945 року – в якості члена-засновника Україна увійшла до складу такої впливової міжнародної організації як ООН.

Читайте також:  Пам ятні дати травня 2022 року в Україні

Календар знаменних дат на квітень 2022 року містить лише одне державне свято – Великдень. В 2022 році воно випадає на 28 квітня. 29 квітня понеділок – вихідний.

Ювілейні дати є одним з різновидів знаменних дат. Серед квітневих ювілейних дат було затверджено Верховною Радою України – 100 років від дня визволення Криму від більшовиків (22.04.1918).

Розвиток культури також відзначається кількома датами в квітні. Серед них 24 квітня 1949 року був урочисто відкритий літературно-художній музей Т.Г. Шевченка в Києві. Неможливо не відмітити видатного українського письменника та його внесок в розвиток нашої культури. Другого квітня відзначається Міжнародний день дитячої книжки. Дата ця була вибрана не випадково: саме 02.04.1805 народився відомий казкар Г. К. Андерсен. 10 квітня 1992 року перший фестиваль мистецтв «Козацькому роду нема переводу» був відкритий у місті Запоріжжя.

Знаменні дати в спорті

Квітневі події в історії спорту:

 • У квітні 1896 року пройшли перші Олімпійські ігри;
 • 20.04.1920 – чоловічий хокей на льоду був введений до програми Олімпійських ігор;
 • 27.04.1908 – фігурне катання як вид спорту вперше було введено до програми Олімпійських ігор;
 • 29.04.1992 – вперше був проведений матч Національної збірної України з футболу. Матч проводився в Ужгороді. Україна програла з рахунком 1-3 Угорщині.

Бачимо, що пам’ятні дати на квітень 2022 року варто пригадати та вшановувати таким чином історію власного народу, історію всесвітню. Використовуючи цей календар неможливо забути про професійні свята своїх близьких, історичні події, що здійснили важливий внесок в сучасність, та інші знаменні та пам’ятні дні, вшановувати та пригадувати – наш обов’язок як людини.матч Національної збірної України з футболу

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.