Меню

Знаменні і пам’ятні дати 2022 року

Усі люди, від мала до велика, люблять свята. Свята на різні смаки. Хтось любить їх за можливість побути разом за святковим столом зі своєю родиною, а хтось радіє можливості відпочити від роботи.

В Україні є немало свят, які вшановують навіть не роками, а сторіччями. Також немало пам’ятних дат, присвяченим людям або подіям, які залишили свій слід у історії країни. Для тих хто не знає що святкувати пропонуємо стислий календар знаменних і пам’ятних дат України на 2022 рік.

Календар знаменних і пам'ятних дат України на 2022 рік

Новорічні свята

Традиція святкувати Новий Рік та Різдво закріпилась на України з давніх давен. Ці свята люди особливо полюбляють, бо з ним пов’язано багато сподівань, прикмет та вірувань. Хто тільки не сподівався почати нове життя з нового року. Не тільки сучасні українці хочуть з 1 січня кинути палити, почати більше читати, або схуднути на 10 кілограмів. Ще в давнину люди сподівались на краще життя у новому році. Нічого не змінилось і тепер.

Святкування Нового року в Україні, як і в інших країнах світу, припадає на ніч з 31 грудня на 1 січня. Наступним особливим святом є Святвечір. З ним у мешканців України пов’язано багато обрядів та традицій. Навіть у наш стрімкий час люди вірять що цей вечір наповнено дивовижною та потужною енергетикою.

У цей вечір усі намагаються зібратися родиною за столом, на якому буде 12 пісних страв. Більш того, вірять, що 6 січня за столом збирається не тільки родина, а увесь рід. За повір’ям на святі присутні як живі, так і душі мертвих, так і ненароджені.

Потрібно відзначити день 25 січня. Саме тоді усі студенти відзначають своє свято. Також у цей день святкують свято усі дівчата та жінки з ім’ям Тетяна.

Січень дуже щедрий на різноманітні свята, як офіційні, так і релігійні. На початок року припадає кілька святкових днів, у які люди можуть відпочити, зустрітися з родиною або відправитися у подорож.

Знаменні дати для вивчення у школі

Найбільш значимими датами в історії України є День Конституції, День Державного прапора України, День незалежності України. Незважаючи не те, що усі ці свята припадають на період канікул, але входять у календар ювілейних та знаменних дат в Україні на навчальний рік для школи. Багато хто вважає, що починаючи зі шкільного віку кожен громадянин країни повинен знати найбільш значні події.

Читайте також:  Где купить напольные покрытия для квартиры в интернет магазине

З моменту, як Україна стала незалежною державою, депутати Верховної ради прийнялись розробляти головний документ країни — Конституцію. Це зайняло у них п’ять років. Головний правовий документ країни було ухвалено 28 червня 1996 року. Згодом цю дату було визнано національним святом та вважається вихідним днем.

З Конституцією пов’язано декілька цікавих фактів:

  • 28 червня це єдине свято, дата якого закріплена в головному державному документі;
  • це до здобуття Україною незалежності парламент та Верховна Рада розглядала декілька проєктів Конститутції. Їх було запропоновано близько 15 варіантів. Найбільші суперечки викликали статті у яких мова йшла про розподіл влади;
  • президент України Леонід Кучма не був присутній на засіданні Верховної ради, коли приймалась Конституція. Він зайшов до зали за декілька хвилин до її ухвалення.

Перелік знаменних і пам’ятних дат 2022 року буде неповним без свята Державного прапора та Дня незалежності. Дати святкування цих подій також фіксовані та припадають на 23 та 24 серпня відповідно. Ці дні прийнято святкувати з великим розмахом.

Дата святкування Дня Державного прапора обрана не випадково. У 1991 році саме 23 серпня народні депутати прийшли до будівлі Верховної Ради зі стягом сине-жовтого кольору. Офіційно цей день набув статус державного свята у 2004 році, відповідно до указу президента Леоніда Кучми.

Основним завданням призначення цього свята є виховання у молоді поваги до державних символів країни та вивчення історії їх виникнення. Зовнішній вигляд прапору було затверджено у 1992 році. Прапор України складається з двох однакових по ширині смуг — синьої та жовтої. Синя смуга символізує чисте небо, а жовта — безкраї лани пшениці.

Флаг України

Існує також інша версія про те, що символізують кольори на прапорі. Так синя смуга — це все земне, а жовтий колір символізує усе духовне. Прихильники фен-шую побачили у прапорі поєднання двох стихій — води та вогню. Також є думка, що смуги на стязі повинні бути розташовані навпаки. Якщо прапор буде жовто-синім, то це допоможе країні більш динамічно розвиватися та збереже від багатьох проблем.

Читайте також:  Календарь знаменательных и памятных дат Украины на 2022 год

Відносно новою у когорті знаменних та пам’ятних дат в 2022 році в Україні є День вишиванки. Ідея святкувати цей день належить не політикам або депутатам, а належить звичайній студентці з Чернівців Лесі Воронюк. Це свято не пов’язано ні з якими релігійними та політичними подіями, але дуже сподобалось українцям. День вишиванки святкується щорічно, кожного третього четверга травня.

У цей день кожен хто має вишиванку та бажає її вдягти приходить у ній на роботу або навчання. Леся розповідає, що спочатку її ідею підтримали однокурсники. В перший рік у вишиванках прийшло кілька десятків людей. Кожного року кількість людей у вишиванках у цей день зростала. На п’ятий рік святкування було зафіксовано рекорд, який попав у книгу Гіннеса, як більше зібрання людей у вишиванках у одному місці. Так на площі у Чернівцях зібралось 4000 людей у вишитих сорочках.

Зараз цей рух набирає це більше обертів. Українці одягають вишиті сорочки не тільки у День вишиванки, а і у інші свята. Вони замінили білі сорочки для дівчат та хлопців на свято 1 вересня. Також деякі батьки одягають на хрестини своїй дитині вишиванку, а потім роблять першу у житті фотосесію.

Свята для бібліотек у 2022 році

У час електронних технологій бібліотеки все ж таки не втратили своєї актуальності. Протягом багатьох століть вони доводять свою ефективність у зборі та збереженні інформації. Вчені сперечаються про час виникнення перших бібліотек. Вважається, що вони з’явилися приблизно 2,5 тисяч років тому назад на Сході.

Що стосується виникнення перших бібліотек в Україні, то є думка, що вони з’явилися під час правління Ярослава Мудрого. Тоді бібліотеки розташовувались у церквах, а найбільша з них нараховувала близько 900 книг. Книги писались виключно вручну і це була дуже важка праця.

Щоб вшанувати важку працю бібліотекарів та їх вклад до збереження історичних фактів у 1998 році указом президента було засновано День бібліотекаря. Цей день відзначається кожного року 30 вересня.

Читайте також:  Знаменні та пам’ятні дати в 2020 році в Україні

Окрім цього свята є інші пам’ятні та знаменні дати для бібліотек. Ці дати пов’язані з народженням українських письменників та виходом творів, які мають велике значення для українців.

Так перша друкована книга з’явилась в 1574 році. Це був “Львівський Апостол”. Книгу надрукував Іван Федоров. Це стало насправді історичною подією, бо український майстер випередив своїх іноземних колег та винайшов спосіб друкувати одночасно двома кольорами чорнил. Багато ще якими досягненнями можуть похизуватися українські бібліотеки, як у масштабах країни, так і у світовому масштабі.

Наступний рік буде насичений на різноманітні події та дати. Пам’ятні та ювілейні дати 2022 року будуть святкуватися по-різному. Деякі відзначать масштабно на державному рівні, а деякі на місцевому рівні. Але це не важливо. Важливо те, що українці не забувають свою історію та творять свою.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *