Меню

Знаменні і пам’ятні дати 2018 року

150 років з дня народження М.Ф. Чернявського, видатного українського письменника

Календар знаменних і пам’ятних дат України на 2018 рік, звичайно не може обійтися без М. Ф. Чернявського. Письменник народився 3 січня 1868 року в селі Олексіївці, що тепер знаходиться на території сучасної Луганської області. Він з відзнакою закінчив духовну школу в Бахмуті, після чого вступив до училища в Катеринославі та згодом здобув там професію вчителя.

В своїй рідній школі він викладав 12 років, після чого переїхав до Чернігова, де йому вдалося віч-на-віч поговорити з Михайлом Коцюбинським, що мало величезний вплив на становлення світогляду письменника.Календар знаменних і пам’ятних дат України

М. Чернявський писав поезії, новели, а також перекладав твори зарубіжних авторів. Письменник часто оспівував красу рідного краю та виступав проти жорстокості революційних рухів.

100 років з народження О.Т. Гончара (1918–1995), українського письменника та громадського діяча

Знаменні і пам’ятні дати 2018 року також включають сто років з моменту народження О.Г. Гончара. Олесь Гончар – це одне із найгучніших імен в українській літературі XX століття. Професійний журналіст, критик та письменник, який ще й приймав у участь у Великій Вітчизняній війні, назавжди викарбував своє ім’я на сторінках української історії. Романи «Собор», «Тронка», а також його чисельні новели були високо оцінені критиками та читачами.

105 років з дня смерті Лесі Українки (1871–1913), української поетеси

Леся Українка – це, безсумнівно, найвидатніша українська поетеса, яка подарувала українській літературній спадщині цілу низку творів, що тепер мають світову славу. На жаль, у Українки були серйозні проблеми зі здоров’ям (туберкульоз кісток), тому протягом всього свого дорослого життя їй доводилося боротися із хворобою. Шукаючи шлях лікування, Леся Українка подорожувала по всьому світу (Єгипет, Італія, Франція), та, на жаль, ніщо не змогло її врятувати, тому вона померла у віці 42 років.Леся Українка

80 років від дня народження Л.Д. Кучми (1938), українського політичного і державного діяча, Президента України.

У 2018 році виповнюється 80 років Леонідові Даниловичі Кучмі, який обіймав посаду Президента України десять році. Це поки що більше, ніж будь який інший президент в історії незалежної України. Вперше його обраний президентом в липні 1994 року, а через п’ять року (у листопаді 1999 року) він був повторно зайняв цю посади, отримавши найбільшу кількість голосів.

Пам’ятні дати для України:

100 років від дня прийняття ІV Універсалу Української Центтральної Ради (1918)

Пам’ятні та знаменні дати 2018 також включають ухвалення цього універсалу мало велике значення для українського національного руху, оскільки цей документ гарантував незалежність УНР, а також окреслював особливості зовнішньої політики України як незалежної держави. Також універсал зазначав намір укладання Конституції УНР.

100 років бою під Крутами (1918), що відбувся під час наступу більшовицьких військ на Київ

100 років тому за свободу України полягли нескорені герої, що виступили проти терору радянської Росії. Сотні студентів, що було інтелектуальною елітою України, померли на неоголошеній війні у нерівному бою.

Читайте також:  Календарь знаменательных и памятных дат Украины на 2022 год

310 років від часу Батуринської трагедії

У 1708-му році в Україні трапилася Батуринська трагедія. Сьогодні, як ніколи, потрібно пам’ятати такі знаменні та пам’ятні дати в 2018 році в Україні, щоб не допустити фатальних помилок у майбутньому. На жаль, Івану Мазепі, який вирішив не упустити шанс і розпочати війну з країною-загарбником, так і не вдалося звільнити нашу державу він національного московського гніту, а цей день назавжди буде чорною сторінкою української історії.

Пам’ятні дати для української культури:

150 років від часу заснування (1868) „Просвіти” – культурно–освітньої громадської організації в Україні

Товариство «Просвіта», що було засноване у 1868 році у місті Львів, протягом достатньо довгого часу було центром відродження української національного духу та збагачення культурної спадщини країни. Згодом «Просвіта» перестала бути лише локальним феноменом, адже її філіали відкрились по всій Західній Україні. Слід зазначити, що тоді територія сучасної України була розділена і знаходилась від впливом різних держав, тому і «Просвіти», що відкрились, наприклад, у Харкові та інших містах тодішньої Російською імперією, мали свої статути та не залежали від Львова.

100 років з моменту створення Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Г. Майбороди (1918);

Капела українських бандуристів імені Г. І. Майбороди, що неодноразово була відзначена найвищими державними нагородами, була створена у місті Київ в 1918-му році. Ініціатором заснування знаменитого колективу був Василь Ємцем. На сьогоднішній день пріоритетним завданням для колективу є збагачення традиційного репертуару капели вже у незалежній України. Якщо раніше учасники колективу були змушені співати про Комуністичну партію, то тепер уже 20 років бандуристи виконують українські народні пісні («Про Бондарівну», «Про Морозенка» і т.д.).Капела українських бандуристів імені Г. І. Майбороди

100 років з часу заснування (14.11.1918) Національної академії наук України

Національна академія наук України, заснування якої відбулося у 1918-му році, залишається найвищою науковою інституцією в країні. В стінах академії працюють провідні вчені, що досліджують актуальні питання в різноманітних галузях науки. Слід зазначити, що першим головую НАН України був видатний учений В.І. Вернадський, праці якого цитують у всьому світі.

70 років з моменту відкриття Національного музею ім. Т.Г. Шевченка у Києві (1948-й рік);

Деякі Пам’ятні та ювілейні дати 2018 року, звичайно, пов’язують із Кобзарем. Музейна спадщини Шевченка була гострим питанням для тодішньої Української влади навіть у воєнні роки. Протягом десяти років музей реорганізовувати, і тільки в 1948 році за ініціативи славетного українського поета Павла Тичини, який тоді очолював Міністерство освіти, а також ще одного відомого письменника Микола Бажан, який також працював в українського уряді, було вирішено відкрити Національний музей Кобзаря в м. Київ, де він працює і на сьогоднішній день.Національний музей Кобзаря в м. Київ

100 років з часу заснування Національної бібліотеки України імені В. Вернадського НАН України (1918)

У 1918 році відбулося відкриття головного наукового центра країни, що також входить в перелік двадцяти найбільших бібліотек на планеті. Календар ювілейних та знаменних дат 2018 року в Україні не може обійтися без ушанування царини наукового життя країни.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *