Меню

ЗУ про місцеве самоврядування в Україні в 2021 році

Зараз держава активно приймає нові закони та постійно переглядає старі й іноді вносить до них певні поправки. Навіть ЗУ про місцеве самоврядування в Україні 2021 не зміг уникнути чергових новацій. Цього разу депутати постановили, що місцеві бюджети мають формуватися не з подачі урядовців, а виключно самостійно. Це дозволить більш доцільно розподіляти кошти та приділяти більше уваги проблемним галузям. А тому нова редакція закону приготувала декілька сюрпризів для українців, з якими варто обов’язково ознайомитися.ЗУ про місцеве самоврядування в Україні

Фінансовий бік змін

Депутати акцентують увагу на тому, що усі ці зміни приймалися з метою збалансування державного бюджету України. Саме тому основний вплив змін буде спрямований на фінансову та політичну складову. Завдяки новій редакції закону органи місцевого самоврядування нарешті зможуть діяти самостійно, майже як незалежні структури. Структурно держава усе ще складатиметься з цих невеличких ланок (органів місцевого самоврядування), але вони не будуть цілковито залежати урядовців, бюджету країни, тощо. Органи матимуть свій власний бюджет та займатимуться його наповненням. Але влада й надалі виділятиме кошти деяким галузям, наприклад, освітній чи комунальній.

Урядовці також зазначили, що вони будуть підтримувати органи місцевого самоврядування певних регіонів дотаціями. Дотації дозволять швидше адаптуватися до змін та сприятимуть реалізації потенціалу, виконанню функціональних обов’язків в повній мірі. Навіть невеличка фінансова підтримка дозволить зробити діяльність органів самоврядування, в яких спостерігаються нестачі та складнощі, більш продуктивною.Фінансовий бік змін

Нові правила

На додачу закон України про місцеве самоврядування в 2021 році передбачає, що місцеві органи матимуть право на переглядання та встановлення інших сум податків та зборів. Звісно, цим правом користуватимуться далеко не всі, але в деяких регіонах можуть бути змінені наступні податки:

Читайте також:  Трудовий кодекс України 2021 року
  1. Рентна плата за землю.
  2. Податок на нерухому власність.
  3. Єдиний податок для всіх груп.
  4. Податок на прибуток фізичних осіб.

Експерти повідомляють, що навряд чи хтось захоче знижувати податки для свого регіону. Навпаки, майже всі органи будуть лише збільшувати їх. Як це все ж буде відбуватися, то усі зміни повинні бути офіційно затвердженими. Окрім того, місцева влада має в обов’язковому порядку повідомити про зміни усіх жителів регіону. Очікується, що ці та інші зміни дозволять не тільки побороти прояви корупції, а й дозволять регіонам розвиватися незалежно від інших частин країни.

Тож чого саме чекати від самоврядування в майбутньому?

Експерти та аналітики зазначають, що не дивлячись на купу новацій у новій редакції закону, якихось суттєвих змін очікувати не варто. Закон України про місцеві державні адміністрації було розроблено так, що переважна більшість змін навіть ніяк не вплине на життя звичайних громадян. Перш за все, будуть проводитися спеціальні вибори, головна мета яких полягає у поповненні органів місцевого самоврядування новими співробітниками та новою владою. Дехто каже, що це головний крок у створенні умов для впровадження децентралізації влади в державі.

Оскільки далеко не всі адміністрації готові до цього переходу на нову модель самоврядування, то певний час фінансування низки галузей буде відбуватися коштом держави. Певні грошові суми будуть направлятися задля підтримки, перш за все, освітньої галузі. Але це триватиме не довго, через деяких час місцевим адміністраціям доведеться самостійно займатися фінансуванням сфер.

Читайте також:  Колективний договір на 2019 рік з додатками

На додачу експерти та аналітики повідомляють, що це гарна можливість без перерозподілу фінансування впоратися з неоднаковими умовами життя в різних регіонах. Тепер регіони будуть самостійно займатися свої розвитком, а тому очікується, що через певний час рівень життя у кожному з ним буде досить високий. Це також дозволить впоратися з багатьма іншими проблемами, як, наприклад, відтік робітників закордон чи в інші регіони, тощо. Якщо адміністрації правильно реалізують свій потенціал, то їм більше не доведеться шукати, де краще жити.

Тож з усього цього можна зробити висновок невеличкий висновок. Закон України про органи місцевого самоврядування було розроблено таким чином, що без провадження великої кількості змін можна буде реорганізувати устрій кожного з регіонів. Більш того, адміністраціям доведеться працювати більш плідно, бо тільки так вони зможуть отримати певну вигоду. Це своєрідний стимул до розвитку та праці. Влада повідомляє, що немає конкретних строків реалізації цього законопроекту, адже не вся нормативно-правова база була підготовлена. А тому повна реалізація усього задуманого може зайняти не один рік. Але в результаті зміни дозволять місцевим адміністраціям стати дійсно незалежними, що пришвидшить розвиток кожного з регіонів.Тож чого саме чекати від самоврядування в майбутньому

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *