Меню

118-й день війни Росії проти України: головні події

Солдвт йде повз зруйнований багатоквартирний будинок у Чернігові

Україна

118-й день війни Росії проти України: головні події

Ще 35 тіл загиблих військових передано Україні. Київ отримав від Німеччини гаубиці PzH ​​2000. СБУ підозрює двох українських чиновників у державній зраді.

Солдвт йде повз зруйнований багатоквартирний будинок у Чернігові

Зруйнований багатоквартирний будинок у Чернігові

На 118 день повномасштабної війни, розв’язаної Росією проти України, у вівторок, 21 червня, російські війська продовжують спроби захопити населені пункти сусідньої країни. Збройні сили України та її загони територіальної оборони опираються агресії. Оперативно перевірити з незалежних джерел інформацію, яку оприлюднять представники обох сторін конфлікту, неможливо.

СБУ підозрює двох українських чиновників у держзраді

У Києві за підозрою у державній зраді затримано завідувача відділу секретаріату кабінету міністрів та керівника однієї з дирекцій Торгово-промислової палати України. За даними Служби безпеки України, чиновники передавали Росії відомості про обороноздатність країни, облаштування державного кордону, а також персональні дані працівників правоохоронних органів.

Підозрювані отримували за цю інформацію від 2000 до 15000 доларів США. За рішенням суду вони перебувають під вартою.

Ще 35 тіл загиблих військових передано Україні

На Запоріжжі відбулася чергова операція з передачі тіл загиблих військовослужбовців України, повідомило міністерство з питань реінтеграції непідконтрольних територій. Україна повернула тіла 35 своїх захисників. Процес триває і відбувається відповідно до норм Женевської конвенції, зазначило відомство.

Тим часом, український президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном і запросив його відвідати Україну. Глава української держави подякував офіційному Будапешту за підтримку суверенітету України та притулок для українців під час війни.

Україна отримала САУ PzH 2000 від Німеччини

Україна отримала від ФРН самохідні артилерійські настанови (САУ) PzH 2000, повідомив український міністр оборони Олексій Рєзніков. Він подякував своїй німецькій колегі Крістіні Ламбрехт (Christine Lambrecht), а також нідерландському міністру оборони Кайсу Олленгрену за підтримку.

Берлін опублікував перелік військової підтримки України

Уряд Німеччини вперше оприлюднив перелік військової підтримки України. До реєстру, розміщеного на сайті уряду Німеччини, входять як матеріальні засоби, так і зброя, що постачається Києву.

Читайте також:  какова их роль на Банковой во время войны и что не так с их заявлениями?

Список буде оновлюватись на регулярній основі. Йдеться про постачання зі складів збройних сил Німеччини, а також продукцію німецької збройової промисловості, що фінансуються в рамках ініціативи уряду ФРН щодо надання допомоги для забезпечення безпеки іноземних партнерів (Ertüchtigungsinitiative).

США обіцяють допомогти Україні у розслідуванні військових злочинів

Міністр юстиції та генеральний прокурор США Меррік Гарленд під час візиту до України пообіцяв Києву допомогу у переслідуванні військових злочинців. Сполучені Штати “надсилають недвозначний сигнал: їм ніде ховатися”, – зазначив він. США залучать до роботи співробітника міністерства юстиції Елі Розенбаума, якого називають найвідомішим “мисливцем за нацистами”. Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова, у свою чергу, назвала допомогу Вашингтона “дуже важливою”.

Німеччина знизила прогноз розвитку економіки

Війна в Україні має на промисловість ФРН негативний вплив поряд із пандемією COVID-19. Федеральне об’єднання німецької промисловості (BDI) різко знизило прогноз розвитку економіки Німеччини у 2022 році. За його оцінкою, цього року економіка ФРН зросте лише на 1,5 відсотка. До російського вторгнення в Україну приріст німецької економіки прогнозувався на рівні 3,5 відсотка.

Глава BDI Зігфрід Руссвурм (Siegfried Russwurm) вважає за можливе повернення німецької економіки до стану до початку пандемії лише до кінця року. Це відбудеться лише за умови, що російський газ, як і раніше, поставлятиметься до Західної Європи, зазначив він.

Ескалація суперечки Литви та Росії з транзиту до Калінінграда

Тим часом загострився конфлікт Росії та Литви навколо транзиту до Калінінграда. Секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев пообіцяв, що Москва відреагує на “ворожі дії” Вільнюса. У відповідь кроки російської сторони “зроблять серйозний негативний вплив на населення Литви”, зазначив він.

Після початку війни в Україні Євросоюз запровадив шість пакетів санкцій щодо Росії. Литовські залізниці у ніч на 18 червня припинили транзит великого переліку товарів, які підпадають під штрафні заходи ЄС.

Дивіться також:

Дивитися відео 02:55

Чи допоможе західне озброєння розбити російські війська в Україні? (21.06.2022)

Аудіо- та відеофайли на тему

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.