Меню

Дата проведення дня вишиванки в Україні у 2022 році

Одним із символів України та українського народу є вишиванка. Історія цього національного одягу дуже давня і сягає часів русичів, Київської русі. Звичайно, в той час не було тих традиційних вишиванок, що маємо сьогодні. Але саме тоді були закладені візерунки, символи, що й до сьогодні майстрині вишивають на сорочках. Ще давньогрецький філософ Геродот стверджував, що в одязі скіфів були вишиті символи. Кожен символ мав певне значення – силу, витривалість, мудрість, сонце, любов, вірність тощо. Нині вишиванки вже не мають такого містичного, сакрального значення, проте не стали менш актуальними та цікавими. До речі, до сьогодні багато символічних значень візерунків ще не є до кінця розтлумаченими. Не даремно багатьох українців цікавить, коли буде день вишиванки в Україні 2022.

Історія свята

День вишиванки – молоде свято. Святкування його розпочалось лише у 2006 році. Саме цього року у Чернівецькому національному університеті одна із студенток запропонувала відзначати Міжнародний день вишиванок. Він припадає на третю неділю травня (не має сталого числа). У 2006 році ця студентка, кілька її одногрупників та викладачів одягли вишиті сорочки. А вже наступного року до такої «акції» приєдналися набагато більше людей (учнів, студентів). Спочатку дане свято відзначалось лише у Чернівецькому університеті, але згодом стало вшановуватися у всіх навчальних закладах по всій Україні, стало національним. день вишиванки в Україні

Особливості святкування

Незважаючи на те, що свято відзначається вже впродовж 11 років, багато хто з людей не може сказати точно, якого числа день вишиванки в Україні 2022. Цьогоріч свято припадає на 21 травня.

Кожного року проведення дня вишиванки поповнюється все новими та новими традиціями. Але, мабуть, найголовніша з них, це святково вбрані українці. Приємно бачити вдягнених у традиційні національні вишиті сорочки людей різного віку – від маленької дитини до дорослого чоловіка або жінки.

Читайте також:  Міжнародний день батька в Україні в 2021 році

В містах та селах організовуються цікаві заходи, приурочені до цього свята. До таких належать:

  • різноманітні флешмоби;
  • акції («Найкраще фото у вишиванці» або «Найкраще сімейне фото»);
  • танцювальні номери (виступи танцювальних народних колективів);
  • виступи сольних виконавців (часто запрошуються українці – представники діаспори);
  • сімейні змагання (часто вся родина вдягається у вишиванки одного стилю, кольору чи візерунку, і для сімей проводяться конкурси на ерудицію, кмітливість, витривалість, силу).Особливості святкування

У навчальних закладах різного рівня (школах, коледжах, інститутах, університетах) також не обходиться без відзначення дня вишиванки. Організовуються навчально-пізнавальні семінари, зустрічі, дебати з цікавими людьми – науковцями, істориками, представниками творчих професій, знавцями історії вишиванок, народними майстрами та умільцями. На таких зустрічах можна не лише послухати нову невідому інформацію (про історію вишивки, символіку українського народу), поставити питання, але взяти активну участь у диспутах.

Нерідко на подібні зустрічі запрошується представники з інших регіонів України. Це робиться для того, щоб найбільш повно розкрити величезне розмаїття українських вишиванок. У кожній області України (а й іноді в межах однієї області візерунки на вишитих сорочках відрізняються, маючи своє неповторне значення). А подібні зустрічі дають можливість більш детально дізнатися про історію традиційного українського одягу.

Є багато народних майстрів та майстринь, що до сьогодні бережуть і втілюють у свої роботах (чоловічих, жіночих, дитячих сорочках, платтях) національні мотиви та символи. Подивитися на такі вироби, а іноді й придбати їх можна на виставках умільців декоративно-прикладного мистецтва, що відбуваються на центральних майданах, площах, виставкових залах міст.

Читайте також:  Улетный подарок - картины на заказ с фотографии на холсте

Традиції святкування дня вишиванки 2022 в Україні не обходяться і без привітань з інших країн. Як відомо, за кордоном є величезна діаспора українців (як в Америці, так і в європейських країнах). І в третю неділю травня вони активно долучаються до проведення дня вишиванки. Так само, як і в Україні, проводиться велика кількість патріотичних акцій, пізнавальних зустрічей, сім’ї вбираються у національні сорочки, таким чином виказуючи повагу до своєї історії, національного роду.

Значення вишиванки

Недарма так багато говориться про вишиванки, їх особливості, вишиті символи та візерунки. Кожен знак, колір ниток, матеріал, з якого зроблена сорочка – має певне значення. Раніше дівчата чи жінки перед тим, як приступити до вишивання сорочки, дуже ретельно підбирали всі складові.

Так, для сорочки вибиралось лляне чи конопляне полотно, традиційні нитки – чорні та червоні, рідше білі або будь-яких інших кольорів. Мало значення і те, для кого вишивалася сорочка – для дитини, хлопця чи дівчини, одружених чи неодружених. В залежності від цього відрізнявся візерунок, підбір кольорів. Як вважають науковці (дослідники вишиванок) у символах, що використовувалися для сорочок, українці «закодовували» волю, силу, щастя, вдачу.

Сьогодні вишиванка стала дуже популярною, а для її пошиття використовуються різноманітні матеріали – як традиційні – льон, так і сучасні – трикотаж, шовк. Так само можна зустріти різні кольори – від білого до чорного, червоного, синього, сірого, рожевого. Є сорочки з довгим рукавом та коротким, футболки.

Вишиванки – один із символів українського народу, знак зв’язку поколінь, пам’яті про історичну спадщину. І те, що українці цікавляться, яка ж дата проведення дня вишиванки в Україні в 2022 році – це підтвердження інтересу до своєї історії, культури, бажання єдності, взаєморозуміння, вшанування національних традицій та звичаїв. Люди намагаються носити національний одяг, вносячи навіть окремі його елементи (візерунки) в повсякденний, офісний стиль.Значення вишиванки

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.