Меню

Дата проведення дня Землі в Україні у 2022 році

Питання збереження Землі, її ресурсів та природних багатств є одним із найбільш актуальних та нагальних у наш час. Нераціональне використання дарів землі, корисних копалин, мінералів призводить до винищення, знищення землі. Щоб привернути увагу до цієї проблеми, до пошуку можливих шляхів її вирішення, збереження природи, щорічно у багатьох країнах відзначається день Землі. Можна сказати, що це загальнолюдське свято. Україна у цьому питанні не є винятком. Багато українців переймаються питанням збереження земельних ресурсів і хочуть знати, коли буде день Землі в Україні 2022. Дане свято має сталу незмінну дату і відзначається щороку 22 квітня.Питання збереження Землі

Виникнення свята

Статус міжнародного це свято отримало не настільки давно – в 1990 році. Проте передісторія його заснування розпочалася набагато раніше. Ще у 19 столітті – у 1872 році тогочасний політик, один із помічників губернатора штату, Джон Мортон запропонував щорічно відзначати 22 квітня День Дерева – свято, приурочене озелененню навколишньої території. Це було пов’язано з тим, що в той час проводилася масштабна вирубка лісів і гостро постало питання збереження зелених насаджень. Спочатку дана подія була офіційно визнана на території штату Небраска в США, пізніше – розповсюдилася по інших штатах. Через 100 років – у 1970 році День Дерева перейменували у день Землі і стали вшановувати абсолютно по всій території Америки. Першими підтримали цю ідею школярі та студентство, вони організували різноманітні заходи, акції щодо питання збереження довкілля.

Із проголошенням дня Землі як міжнародного свята подібні заходи почали проводитися у багатьох країнах. У тому ж 1990 році склали величезний прапор землі, створений із невеличких клаптів тканини із багатьох держав. Цей прапор став символом єдності, підтримки заради однієї спільної мети – збереження природи.

Читайте також:  Якого числа день рибака в Україні в 2021 році?

Офіційне проголошення дня Землі дало змогу порушити питання екології, забруднення води, повітря, грунту, неконтрольованого викидання сміття не тільки в межах однієї держави, але по всій нашій планеті, а спільний пошук шляхів подолання проблеми дав змогу знайти найбільш оптимальні варіанти подолання екологічної кризи.

В Україні день Землі на державному рівні почав відзначатися дещо пізніше – у 1992 році, хоча вже з самого початку українці не залишалися осторонь при відзначенні цієї дати.Виникнення свята

Проведення дня Землі в Україні

Наша країна також має серйозні екологічні проблеми. Перш за все, це питання знищення лісів, забруднення та замулення річок, озер, забруднення повітря, сміття. Це далеко не весь перелік, проте ці явища вже негативно впливають на життя пересічного українця. Великою трагедією стала також і Чорнобильська катастрофа. Починаючи від 1992 року вже сформувались певні традиції святкування дня Землі 2022 в Україні. Які ж заходи можна побачити цього дня в нашій країні?

Організовується багато акцій, пов’язаних із питанням збереження природних багатств:

  • конференції;
  • обговорення;
  • диспути;
  • флешмоби.

Для участі у різноманітних обговореннях запрошуються науковці, екологи, люди, небайдужі до питань довкілля. Вони порушують найбільш болючі питання: відновлення озонового шару, очищення водойм, переробки сміття тощо. Брати участь у подібних дискусіях нерідко можуть всі бажаючі, хто хоче висловити свою думку, поділитися враженнями.

Читайте також:  День Святого Николая в Украине в 2020 году

Навчальні заклади також не лишаються осторонь цієї проблеми. У школах проводяться тематичні виховні години, уроки, зустрічі з екологами та природознавцями. Зі свого боку, учні беруть участь у круглих столах, влаштовують дискусії, вікторини, пізнавальні квести (на знання природи). У вищих навчальних закладах (інститутах та університетах) на студентів чекає перегляд цікавих документальних фільмів про винищення природи (зникнення різних видів тварин та птахів через неконтрольовану діяльність людей), забруднення оточуючого середовища. Часто і самі спудеї організовують різні акції, обговорення щодо питання цілісності земельних ресурсів. Тематичні цікаві виставки можна побачити у бібліотеках. На таких виставках представлені цікаві фотографії, документи різних років, сучасна найновіша література для вивчення питання екології.

Дата проведення дня Землі в Україні в 2022 році обов’язково відзначається ще й висаджуванням молодих саджанців дерев, кущів, квітів. Цим займаються активісти, але долучитися та допомогти їм можуть усі бажаючі. За весь час, доки відзначається ця дата, було висаджено багато зелених насаджень, що, беззаперечно, принесло немало користі та зробило наше навколишнє середовище трохи красивішим. Стало популярним і залучення до проведення подібних заходів відомих особистостей з політики, кіно, театру, музичної сфери. Завдяки цьому, питання озеленення розкривається і активно обговорюється в засобах масової інформації.

При святкуванні дня Землі часто згадується і Година Землі. Що ж це таке? Година Землі так само відзначається у всьому світі. Основна її мета – збереження енергетичних ресурсів. Вона припадає на кінець березня. Цього дня звучить заклик до жителів усіх країн на одну годину виключити світло в оселях – і українці теж долучаються до цього. 22 квітня, поряд з усіма переліченими заходами, відбувається ще один – не менш цікавий – звучить Дзвін Миру. Це символ об’єднання, злагоди, розуміння задля досягнення спільної мети.

Читайте також:  Доставка блюд итальянской кухни в Киеве от сети семейных ресторанов Pesto Cafe

День Землі – це водночас радісне та сумне свято. Радісне тому, що люди вкотре мають змогу переконатися в величі природи, її красі, багатстві, різноманітності; а сумне – бо страшно дивитися на ті руйнування, що спричиняє людина своїм бездумним ставленням. Знання того, якого числа день Землі в Україні в 2022 році, дає змогу наперед підготуватися до проведення свята, дізнатися про заплановані цікаві заходи та спланувати свій час так, щоб побувати на них, поспілкуватися з однодумцями, посадити деревце, поприбирати сміття біля річки чи в парку.День Землі – це водночас радісне та сумне свято

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.