Меню

Православний календар на лютий 2023 року

Другий зимовий місяць не надто багатий на великі церковні свята. Серед найбільш відомих такі празники, як Стрітення, Масляна. Щоб не пропустити певну важливу дату, іменини, поминальні дні, багато людей цікавляться спеціальними календарями, де було б вказано весь перелік важливих празників. Церковний календар на лютий 2023 року.

Що ж обіцяє нам цьогорічний лютий? Початок місяця буде досить спокійний.

 • 1-ше – це день пам’яті святого Макарія; Федора блаженного; знайдення мощей Савви.
 • 2-ге число – вшановується Євфимій Великий; згадуються мученики Римма, Пінна та Інна.
 • 3-те лютого – цього дня, згідно православного календаря на лютий 2023 року, на церковних службах «відзначаються» ікони Богоматері «Відрада та втішання» та «Ватопедська».Крім того, поминаються мученики Неофіт, Агнія, Максим.
 • 4- те число – неділя, її ще називають «неділею про блудного сина»; у православних храмах розповідається біблійна притча про блудного сина, що відмовився від батьківського дому, та врешті-решт покаявся та повернувся додому.  Також згадуються такі святі, як Анастасій, Тимофій, чудотворець Макарій.
 • 5- те – на цей припадає вшанування мучеників Генадія, Климента та Агафангела.
 • 6 – ий день – церквою пошановується преподобна Ксенія, мученик Іоаннн, святий Герасим.
 • 7 – ме – це середа, пісний день; пам’ять святих Мойсея, Григорія; ікони «Вгамуй мої печалі». ікони «Вгамуй мої печалі»
 • 8 – ме лютого – вшанування родини преподобного Ксенофонта, а також його дружини Марії та синів Іоанна, Аркадія; також святих Іосифа та Сімеона.
 • Наступного дня, 9-го числа, пісний день – п’ятниця; згадується перенесення нетлінних мощей Іоанна Златоуста.
 • 10 – те – припадає на суботу. Як відомо, перша субота лютого – цей поминальний день. відомий під назвою – М’ясопусна, або Батьківська (Вселенська). В цей день люди збираються родинами та йдуть до церкви, несуть поминальний хліб, коливо, цукор, ставлять свічки та замовляють молебні за упокій тих, кого вже немає в живих. Церковний календар на лютий 2023 року в Україні відзначає цей день, як один із найбільш важливих у всьому році.  Поминати померлих і подавати за них хліб треба завжди, але саме Вселенській суботі надається велике значення. Також, по можливості, цього дня намагаються відвідати кладовище.

Пошановуються такі святі, як Єфрем та Феодосій; поклоняються Суморинсько-Тотемській іконі Діви Марії.

 • 11 – те число – м’ясопусна неділя; пам’ять святих Лаврентія, Герасима; Іони; перенесення святих мощей мученика Ігнатія.
 • 12 – те лютого – в цю неділю розпочинається Масляна. Вона триватиме тиждень та є своєрідним переходом до Великого посту. Масляна має давню історію та бере свій початок ще з часів язичництва. З приходом християнської віри свято втратило свою первісну суть та стало символом скорих проводів зими та приходу весни; очікування передпасхального посту та скорого Воскресіння Христового. Традиційно на Масляну пекли млинці, влаштовували народні гуляння та розваги. розпочинається Масляна

Цього дня церквою відзначається Собор Вселенських учителів, Святих Іоанна Златоуста, Григорія Богослова, Василія Великого.

 • 13 – те число – мучениці Афанасії; святителя Микити.
 • 14 – ий день – великомученика Трифона; святого Петра та Ієрея.
 • 15 – те лютого – відзначається свято Стрітення. Згідно народних традицій вважається, що цього дня зустрічається Зима з Весною. Вони «змагаються», хто сильніший. Люди спостерігали за погодою. Якщо тепліло – значить, перемогла весна, а якщо все ще було холодно і морози не думали відступати – перемога за зимою. На Стрітення обов’язково йшли до церкви, щоб побувати на службі та набрати освяченої води. Вірилось, що на це свято вода набуває особливої сили. Крім того, освячували свічку. Інша її назва – Громовиця. Якщо при сильній грозі запалити цю свічу, то вона вбереже та відверне грім.
 • Наступний день 16 – те – післясвято Стрітення. В храмах згадуються праведний Симеон та Анна; архієпископ Японський Миколай; святитель князь Роман Угличський.
 • 17 – те – церквою вшановуються наступні постаті: благовірний князь Георгій; преподобні Кирило, Ісидор, Миколай, Аврамій та Копрій. Закінчення Масляної.
 • 18 – те лютого – Прощена неділя. У храмах священики проводять служби, де дають настанови на Великий піст; просять вибачення у прихожан за можливі образи та непорозуміння, щоб з чистим серцем розпочати передпасхальний піст. У свою чергу люди також каються у своїх гріхах, просять вибачення перед рідними, близькими, дітьми та старими людьми. Пошановується святий Феодосій, архієпископ Чернігова; ікона Богородиці «Прикликання загиблих».

 • 19 – ий день – розпочинається Великий сорокаденний строгий піст. У храмах вшановуються преподобний Варсонофій; єпископ Смирнський Вукола; святий Фотій; мученик Іуліан; мучениці Марія Та Марфа.
 • 20- те – день пам’яті преподобного Луки; єпископа Парфенія; никомідійських мучеників.
 • 21 – ше число – на цю дату припадає пошанування наступних мучеників: пророка Захарія; архієпископа Савви; Феодора.
 • Наступного лютневого дня у православних храмах відзначаються такі події та постаті: преподобного Панкратія; Геннадія та Нікіфора; також знайдення та перенесення мощей єпископа Іннокентія.
 • 23 – тє лютого – вшановуються: мучениця Валентина; священномученики Порфирій та Харлампій; преподобні Прохор та Лонгін; новгородська княгиня Анна; відбуваються молитви на честь ікони Діви Марії «Вогневидна».
 • 24 – те – у храмах пошановуються священномученик Власій; преподобний Дмитрій; праведна Феодора; князь Всеволод, що при хрещенні став називатися Гавриїл Псковський.
 • 25 – те число – релігійний календар на лютий 2023 року в Україні зазначає, що на цей день припадає вшанування відомої ікони Богородиці «Іверська»; згадуються святі Антоній (патріарх Константинополя), Олексій (московський митрополит), Мелетій (Антіохийський архієпископ).
 • 26 – ий лютневий день не відзначається якимось важливим святом. У храмах відбуваються проповіді про життєвий шлях та сподвижництво таких постатей, як преподобні Євлогій та Мартиніан; Стефан, цар сербський; Зоя та Стефанія (Світлана).
 • На передостанній день місяця теж не випадає великих празників. Згадуються преподобні Ісакій та Марон; святий Кирило, учитель Словенський; князь Михайло Чернігівський.
 • 28 – ме число – пошановується ікона Божої Матері «Віленська»; відбуваються проповіді, присвячені преподобному Євсевію, Пафнутію, Євфросинії.знання православних свят у лютому ...

Як видно, другий зимовий місяць буде досить спокійний. Щоб не пропустити якусь дату, пам’ятний день чи іменини певного святого, слід уважно слідкувати за церковним календарем. У ньому вказана основна інформація: поминальні та пісні дні, вшанування православних ікон, християнські мученики, святі, важливі релігійні персони. Найбільш значущі церковні свята у лютому 2023, це – Масляна (тиждень Масляниці), Стрітення, Прощена неділя, Собор вселенських учителів, Батьківська субота. Це одні з тих празників, коли родини намагаються зібратися разом, сходити до храму, приділити час найріднішим і тим, кого вже немає, покаятися у своїх провинах, забути про буденні справи та проблеми. В будь-якому разі, знання православних свят у лютому 2023 року допоможе заздалегідь спланувати свій час, скорегувати плани таким чином, щоб побути разом із близькими.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.