Меню

Ангела Меркель: Путін хоче знищити Європейський Союз

Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель

Німеччина

Ангела Меркель: Путін хоче знищити Європейський Союз

Ангела Меркель у великому інтерв’ю різко засудила війну Росії проти України, розповіла про мотиви Володимира Путіна та пояснила, чому у 2008 році не підтримала вступ України та Грузії до НАТО.

Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель

Ангела Меркель

Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель (Angela Merkel) дала перше велике інтерв’ю з моменту свого відставки. У розмові з журналістом Der Spiegel Александером Озангом (Alexander Osang) у вівторок, 7 червня, Меркель різко засудила війну Росії проти України, розповіла про мотиви Володимира Путіна та пояснила, чому у 2008 році не підтримала вступ України та Грузії до НАТО.

Російське вторгнення до України Меркель назвала великою помилкою. “Це жорстокий напад, що нехтує міжнародним правом, якому немає виправдання”, – підкреслила вона. За словами екс-канцлера ФРН, “ненависть Путіна, його ворожість” спрямовані проти західної демократичної моделі. “Він хоче знищити Європу. Він хоче знищити Європейський Союз, тому що бачить у ньому перший щабель до НАТО”, – вважає Меркель.

Вона також визнала, що колишньому уряду Німеччини “не вдалось створити архітектуру безпеки”. “Про це необхідно замислитися”, – сказала Меркель, додавши, що ставить питання про те, “чи можна було зробити більше, щоб запобігти трагедії” в Україні. “Велике горе, що це не вдалося, але я не можу себе дорікнути, що я не намагалася”, – сказала вона.

Читайте також:  Джонсон предостерег от попыток принуждения Киева к «плохому миру»

Меркель відмовилася вибачатися за свою політику щодо Росії

Багато хто у ФРН зараз критикує курс Меркель щодо Росії як надто м’який, проте вона вважала виправданими спроби вирішити конфлікт між Росією та Україною дипломатичним шляхом, маючи на увазі, зокрема, Мінські угоди 2014 та 2015 років. “Дипломатія сама по собі не є помилкою, якщо вона не працює. Я не вважаю, що повинна сказати: “Це було неправильно”, – і тому не вибачатимуся”, – сказала Меркель. Водночас вона визнала, що потрібно було жорсткіше відреагувати на анексію Криму Росією у 2014 році.

Меркель пояснила, чому була проти вступу України до НАТО у 2008 році

Колишній канцлер Німеччини також пояснила, чому вона виступала проти розширення НАТО на схід та прийняття до альянсу України та Грузії у 2008 році. “Це була не та Україна, яку ми знаємо зараз. Вона була дуже розколота політично між Януковичем та Ющенком. Це не була внутрішньо демократично стабільна країна”, – сказала вона.

Крім того, за словами Меркель, вона була впевнена, що Путін цього не допустив би, оскільки, на його думку, це було б “оголошенням війни”. “Я зовсім не поділяю його уявлення про те, що він цілий Захід є його ворогом, що його (Путіна. – Ред.) постійно принижують. Але я знала, як він думає і що він бачить це саме так. Я не хотіла його провокувати”, – зауважила вона, наголосивши, що сказане “не виправдовує сьогоднішні дії Путіна”, а є поясненням її тодішньої позиції.

Дивіться також:

Дивитися відео 02:38

У Німеччині готують резервістів на випадок війни (30.05.2022)

Аудіо- та відеофайли на тему

 • Дата
  07.06.2022
 • Автор
  Єлизавета Фоміна
 • Теми
  Ангела Меркель, Росія та Європейський Союз
 • Ключові слова
  Меркель про війну в Україні, велике інтерв’ю Меркель, війна Росії проти України, Україна Путін, Україна та НАТО, Ангела Меркель, відносини Німеччини та Росії
 • Зворотній зв’язок: Написати в редакцію
 • Надрукувати
  Надрукувати цю сторінку
 • Постійне посилання

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.