Меню

Антикорупційна програма національної поліції України на 2020 рік

Що собою являє антикорупційна програма на 2020 рік в Україні і як вона реалізується з приходом нової влади в країні? У статті детально описана доцільність впровадження реформ в цій галузі в Україні.

Що таке антикорупційна програма в Україні?

Для української влади, безпосередньо розробляють канони антикорупційної програми, це поняття відносно нове.

Вивіска Агенство Антикорупційної діяльності

Початок цих законопроектів бере ще в 2014 році з Закону України «Про запобігання корупції». Закон поширюється на приватні і державні компанії, провідні свою діяльність на території країни.

У «верхівці влади» призначається відповідальна особа, уповноважена контролювати впровадження і реалізацію законопроектів.

Наявність антикорупційної стратегії в компаніях є обов’язковим для участі в тендерах і державні закупівлі, очікувана прибуток від яких становить понад 20 млн. гривень. Якщо цієї програми немає або вона не працює, підприємство буде оштрафовано або зовсім не допущено до участі в процедурі.

Цікаво! Багато компаній нехтують реальною розробкою і впровадженням антикорупційної програми, тільки для участі в держзакупівлі.

Принципи програми

Впровадженна державна антикорупційна програма в Україні ознаменує не тільки застосування нових стандартів в боротьбі з «хабарами», «відкатами» та іншими шахрайськими схемами. Завдяки цьому які відповідальні особи будуть зобов’язані розробити і реалізувати антикорупційну програму на місцях.

Отже, що собою являє типова антикорупційна програма юридичної особи – комплекс заходів, що сприяє запобіганню, протидії корупційних, шахрайських дій фізичної або юридичної особи.

Читайте також:  Індексація заробітної плати у серпні 2021 року в Україні

Існують чіткі правила, що регламентують осіб, які несуть повну відповідальність за створення і впровадження державної антикорупційної платформи:

  1. Юридичні особи, які беруть участь в державних тендерах, закупівлі, загальна сума яких більше 1 млн гривень, в цю пору перевищує 5 млн гривень.
  2. Комунальних підприємств, організацій перебувають у державній власності (частка яких більше 50%). При цьому чисельність співробітників повинна перевищувати 50 осіб за поточний звітний період. В такому випадку сума ВД повинна перевищувати 70 млн. гривень.

При цьому для максимальної ефективності, комплекс антикорупційних заходів повинен бути повномасштабним і зачіпати всі сфери діяльності.

Для високого результату набір точкових заходів не допоможе. Антикорупційна програма є основою фундаменту для створення реальних інструментів боротьби з корупцією.

Як показує практика розвинених європейських країн,наприклад, антикорупційна програма національної поліції України на 2020 рік це складний комплекс заходів, який обґрунтовує одночасне застосування заходів профілактичного і системного характеру.

Для кого необхідні антикорупційні стандарти?

З деяких пір це обов’язковий комплекс заходів, запропонований законом для всіх юридичних осіб, і окремих категорій фізичних осіб. В такому випадку найчастіше в індивідуальному порядку наявність антикорупційної програми вимагає замовник тендеру.

Скільки виділяється з бюджету на антикорупційну діяльність

 Якщо учасник держзакупівель не володіє необхідними документами або схеми антикорупційної програми не працюють, в тендері може бути відмовлено, для деяких груп юридичних осіб це може призвести до правової відповідальності.

Зміст антикорупційної програми

В державі поки не розроблений приклад або зразок такого комплексу заходів. Але, тим не менш, існує ряд вимог до базового змісту, в якому повинні бути такі обов’язкові пункти:

  • Відповідальність та правове покарання за невиконання антикорупційних догм.
  • Стандартидля проведення контролю та нагляду за впровадженням, виконання програми.
  • Сфера, стратегія і процедури реалізації антикорупційних стандартів.
  • Положення про професійну етику службовців, їх права та обов’язки в боротьбі з фінансовим шахрайством.
Читайте також:  Податкові зміни на 2018 рік в Україні


Для кожного підприємства розробляється своя програма, в залежності від сфери діяльності. Це дозволить виявляти гнучкість у формуванні кожного пункту, враховуючи сферу застосування. Найчастіше за основу береться вже існуючі зразки інших подібних документів.

Важливо! Якщо у двох компаній, що беруть участь в тендері будуть однакові програми боротьби з корупцією, замовник може запідозрити змову і запропонувати виключити їх з перегонів.

Фахівці не рекомендують використовувати шаблонний метод для підготовки антикорупційної програми, це може викликати негативні результати.

Що знадобиться для створення платформи?

В основному розробка подібних документів вимагає досвіду, щоб підібрати стандарти строго під ту чи іншу підприємства з різною формою власності, виду діяльності.

Рекомендують, наприклад, щоб була складена антикорупційна програма ДСНС звернутися до відповідних фірми, які допоможуть виконати все необхідне вчасно. У такому випадку знадобиться надати фахівцям:

  • Положення про підприємство та інших органах компанії.
  • Статутні документи.
  • Посадові інструкції всіх співробітників компанії.Фахівці рекомендують викладати антикорупційні догми дуже стисло і коротко, щоб в процесі ознайомлення громіздка інформація не заважала сприйняттю. В результаті це призведе до ігнорування або неповного виконання правил.

Крім основних правил антикорупційної програми, документ повинен включати порядок призначення відповідальних осіб, вимоги до них, повноваження і надалі покарання за невиконання антикорупційних стандартів на підприємстві.

Переваги наявності антикорупційних стандартів

Для компанії існує ряд переваг розробки і впровадження подібних стандартів в організації:

Завдяки цій програмі вдається більш уважно вибирати контрагентів, а, отже, підвищити рівень безпеки компанії і здійснюваних операцій.

Компанії з антикорупційною програмою становлять велику привабливість для вітчизняних, а особливо для зарубіжних компаній. В першу чергу саме до міжнародним компаніям застосовують транскордонні правила, що попереджають корупційну діяльність.

Важливо! Згідно зі статистичними даними, більше 90% всіх порушуваних кримінальних справ стосуються шахрайської, корупційної діяльності компаній. У зв’язку з цим перевірці контрагентів в Україні стали приділяти підвищену увагу.

Всі пункти і положення антикорупційної програми є загальнодоступними, дозволені для ознайомлення всіх співробітників організації і є обов’язковими для виконання.

Читайте також:  Рівень інфляції за вересень 2021 рокуРеальна антикорупційна програма генеральної прокуратури України на 2020 рік і впровадження, виконання цих цілком доцільно, адже з приходом нової влади в Україні ігнорування цієї вимоги може «дорого коштувати»,

Сьогодні влада посилює контроль і відповідальність за порушення антикорупційної діяльності. Так може бути застосована правова відповідальність до посадових осіб в компанії або до самої організації. У деяких випадках від імені держави або компанії може бути застосуванний штраф.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.