Меню

Антикорупційна програма національної поліції України на 2022 рік

Старт антикорупційної реформи дано давно. В Україні давно перестали дивуватися масовій корупції. Щорічне збільшення кількості олігархів є підтвердженням вказаному факту. Основна державна антикорупційна програма розпочата 7 років тому. Тривалий час країна веде боротьбу з хабарами і корупцією з боку посадових осіб. При цьому ситуація змінилася не в кращу сторону. Сьогоднішній політики на тлі військових дій не втрачають надійні – в новому році Україна назавжди розпрощається з корупцією.

antykorupcijna systema 1 - Антикорупційна програма національної поліції України на 2022 рік

Реальна ситуація з корупцією

Сучасне життя ставить деяких керівників у вузькі рамки, завдяки яким їм вдається думати, служити на благо Батьківщини або керуватися корисливим мотивом. Багато з них вибирають другий варіант, згідно якого вони крадуть у держави і українців. Дії, які завдають шкоди країні і протидіють законодавству називаються корупційними діяннями.

У новому році політика дотримання програми протидії корупції буде продовжена. На державних підприємствах пройдуть планові та позапланові перевірки, згідно з якими правоохоронні органи в черговий раз виявлять порушення вимоги чинного законодавства та залучать керівних осіб до кримінальної відповідальності. Уряд сподівається, що кількість таких ситуацій зменшиться з посиленням законодавства. Як покаже життя і конкретні ситуації-невідомо. Залишається сподіватися на краще. Не все в житті пов’язано з грошима. На жаль, багато чиновників цього не розуміють і навіть не намагаються розуміти.

antykorupcijna systema 2 - Антикорупційна програма національної поліції України на 2022 рік

Нововведення в НАЗК – державна антикорупційна програма

До антикорупційного комітету України надійшло 792 тис. декларацій, кожна з них забивається в модернізованому Єдиному реєстрі і ретельно вивчається фахівцями на факто корупційних діянь.

При виявленні порушень типова антикорупційна програма юридичної особи передбачає складання протоколу та звернення до правоохоронних органів. Моніторинг життя чиновників показав, ситуація складна. На кінець 2021 року правоохоронними та іншими контролюючими органами виявлено та підтверджено величезну кількість використання необґрунтованих активів та близько 1 млн. випадків надання недостовірної інформації.

Читайте також:  Ціна на нафту на 2021 рік

При цьому країна прагне виправити ситуацію в кращу сторону. Підтвердженням тому є нова антикорупційна програма на 2022 рік. Вона вирішує множинні проблеми в законному полі.

Програма на 2020-2022 роки узгоджена

НАЗК створив програму на 2020-2022 роки. Основною метою програми є проведення заходів з виявлення корупційної діяльності в державних органах: податкової інспекції, правоохоронних і судових органах, місцевої адміністрації.

antykorupcijna systema 3 - Антикорупційна програма національної поліції України на 2022 рік

Особливу увагу приділено тіньовій економіці, яка кардинально підриває економічну ситуацію в країні. Згідно з інформацією, отриманою від податкових органів, кількість надходжень до бюджету не найкраща. Хоча зі зменшенням навантаження на підприємництво, надходження повинні бути відповідними. Зазначене підтверджує, корупція в країні процвітає як і раніше.

Згідно з останньою інформацією кількість повернутих державі грошей внаслідок проведених заходів склала 3 млрд. грн.

Пропозиції антикорупційної стратегії

Підходи до виконання стратегії наступні:

  • виконання розділів 2 та 4, які передбачає антикорупційна програма національної поліції України на 2022 рік, зокрема, покращення загальної системи недопущення та протидії корупційним діянням;
  • виконання 3 розділу стратегії, які передбачають повне усунення або зведення до мінімуму корупції в державних органах за рахунок проведення інноваційних реформ в життєво необхідних сферах.

Положення розроблені з урахуванням досвіду попередніх років, враховані недоліки та пропозиції законодавців. На сьогоднішній день антикорупційна програма ДСНС вимагає внесення нововведень. Законодавчі зміни знаходяться на розгляді у відповідних органах. За останньою інформацією стало відомо, що цього року вони швидше за все не будуть прийнятими.

antykorupcijna systema 4 - Антикорупційна програма національної поліції України на 2022 рік

Загострення ситуації в південно-східній частині України, і пандемія коронавірусної інфекції повністю підкосили зазначені плани. Коли почнеться розгляд законодавчих змін-невідомо.

Читайте також:  Почему важно строить дом по проекту

Про негативне ставлення до антикорупційної політики

Після того, як була прийнята антикорупційна програма генеральної прокуратури України на 2022 рік було виявлено безліч негативних моментів. Те, що корупція вважається ганебним явищем, ніхто не сумнівається. При цьому кількість незадоволених зросла. Стабілізувати ситуацію, мінімізувати негативне ставлення до державної політики допоможе положення 2.2, зазначене в новій стратегії. Воно націлене на досягнення наступних показників:

  • зменшення кількості корумпованих керівників та толерантності;
  • технічної оновлення відповідних комітетів з метою забезпечення фінансової основи для скоординованих дій для досягнення результату;
  • афішування інформації українським громадянам для розуміння документа, його правомірності та справедливості, можливих способів взаємодії зі спеціально створеними комітетами.
antykorupcijna systema 5 - Антикорупційна програма національної поліції України на 2022 рік

Сьогодні кожна державна організація при прийомі на роботу і виконання покладених на співробітників обов’язків підписує відповідні документи, що стосуються протидії корупції. Нова антикорупційна програма ДСНС має на увазі підписання таких документів щороку. Підписання проводиться свідомо, що дозволяє не допустити корупції в держорганах.

antykorupcijna systema 6 - Антикорупційна програма національної поліції України на 2022 рік

Резюме

Нова корупційна програма, розрахована на 2020-2022 роки продумана грунтовно. Сьогодні її виконання планомірне. Але до досягнення поставлених результатів далеко. Випадки корупції минулого року були, і досить багато. До бюджету повернуто понад 3 млрд грн. Сьогодні програми, що стосуються корупції і допрацьовуються.  Сучасні держслужбовці та керівники підприємств знайомляться і підписують з особисто. Уряд сподівається, що зазначені заходи дадуть відповідні результати. Особисто вивчити законодавчі зміни можна завдяки урядовим сайтом і новинної інформації, що публікується нами в інтернет-джерелах.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.