Меню

Битва за Донбас: останні події

bitva za donbas ostanni podii - Битва за Донбас: останні події

Українські війська все ще утримують позиції у Сєвєродонецьку та намагаються евакуювати цивільних осіб – після того, як російські війська зруйнували останній міст у місто.

Про це повідомили у вівторок влада України.

Росія заявила, що дасть українським військовослужбовцям, які сховалися на хімічному заводі у межах міста, шанс здатися в середу вранці. Начальник Національного центру управління обороною Росії Михайло Мізінцев заявив, що громадянське населення буде виведене через гуманітарний коридор.

Україна стверджує, що понад 500 цивільних осіб опинилися у пастці всередині хімічного заводу «Азот» під постійними російськими бомбардуваннями.

«Що хвилини, коли є затишшя, намагаються евакуювати людей. Евакуація тиха, тому що вона поодинока і може статися будь-якої хвилини», – сказав мер Сєвєродонецька Олександр Стрюк.

Україна все ще утримує Лисичанськ, розташований на протилежному березі річки Сіверський Донець. Але оскільки всі мости тепер перерізані, українські війська визнають, що можуть бути оточені у Сєвєродонецьку.

Київ заявив, що щодня Україна втрачає 100-200 солдатів убитими та сотні пораненими. У нічному зверненні президент України Володимир Зеленський назвав битву за східний Донбас – частково окупований промосковськими сепаратистами з 2014 року – однією з найзапекліших в історії Європи.

Читайте також:  територіальні амбіції РФ простягаються від Варшави до Софії

Росія не називає цифр власних втрат, але західні експерти кажуть, що ці втрати величезні, оскільки Москва направила основну частину своєї вогневої могутності на досягнення однієї із заявлених цілей президента Росії Володимира Путіна: змусити Київ повністю поступитися територією Донбасу.

Серйозні бої можуть розгорітися за більшу територію на протилежному березі річки, яку тримає Україна. Україна стверджує, що Росія нарощує сили для штурму Слов’янська із півночі та Бахмуту на півдні.

Тим часом Україна, як і раніше, просить Захід поставити їй більше сучасної артилерії.

«Чого у нас недостатньо, так це зброя, яка справді б’є на дальність, необхідну нам, щоб зменшити перевагу техніки РФ», – сказав Зеленський данським журналістам на онлайн-брифінгу для преси у вівторок.

У травні Україна відвоювала територію навколо Харкова і останніми днями повідомляє про невеликі, але стабільні успіхи на півдні країни.

Сергій Хлань, радник голови південної, переважно окупованої Росією Херсонської області, заявив, що українські війська вже другий тиждень поспіль досягають тактичних успіхів і просунулися на 5 км (три милі) від Таврійська, міста на південному березі Дніпра на схід від Херсона, і поступово просуваються вперед, сказав він.

«Ми маємо тактичні перемоги. Вони переходять у контрнаступ. Для контрнаступу ми чекаємо на підкріплення технікою від наших партнерів», – сказав Хлань.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.