Меню

Британське Міноборони: Україна перейшла у контрнаступ у Сєверодонецьку

Українські війська у Сєвєродонецьку протягом минулої доби провели успішні контратаки, повідомило міністерство оборони Великобританії у своєму зведенні у неділю, 5 червня.

“За останні 24 години українські сили зробили контратаки в місті Сєверодонецьку на сході України, за яке йдуть бої, і це, ймовірно, збило темп просування російських військ, досягнутий шляхом зосередження бойових підрозділів та вогневої могутності”, – йдеться у повідомленні британського відомства.

За даними британського Міноборони, Росія задіяла у районі міста особовий склад, мобілізований із резерву самопроголошеної “ЛНР”. “Ці війська погано оснащені та навчені, і їм не вистачає важкої техніки. Такий підхід, ймовірно, вказує на бажання обмежити втрати регулярних російських військ”, – наголошується у повідомленні. Водночас, Міноборони Великобританії уточнило, що Росія використала таку тактику для зачистки міст під час військової кампанії в Сирії.

Аналітики: “Скромні” успіхи російських сил у Сєвєродонецьку

Раніше голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що російські війська контролювали 70 відсотків території Сєвєродонецька, але протягом двох днів було відкинуто і зараз місто “поділене навпіл”. Російські війська при цьому втратили “величезну кількість особового складу”, стверджує Гайдай.

Про успішний контрнаступ ЗСУ у Сєвєродонецьку повідомили і в американському аналітичному центрі “Інститут вивчення війни” (ISW). В опублікованому 4 червня доповіді стверджується, що за допомогою “обережних та ефективних локальних контратак” українські сили “успішно стримують російські операції з оточення українських позицій у Луганській області, а також лобові атаки російських військ у Сєвєродонецьку”.

“Російські військові зосередили всі наявні у них ресурси на цій єдиній битві, але досягли лише скромних успіхів. Українські військові, навпаки, зберігають гнучкість і впевненість, щоб проводити локальні контратаки в інших місцях”, – пишуть аналітики ISW.

Стратегічне значення Сєверодонецька

Сєвєродонецьк та сусіднє з ним місто Лисичанськ мають стратегічне значення, оскільки пов’язують Донбас з іншими регіонами України. Постачання українських військ на сході країни йде трасою, що з’єднує Лисичанськ з Бахмутом у Донецькій області.

Взяття Сєверодонецька та Лисичанська дало б Росії можливість вийти на адміністративний кордон області – одну з проголошених Кремлем цілей “другого етапу” війни. Це також дозволило б розширити плацдарм для подальшого просування на захід у бік адміністративного центру Донецької області у Краматорську, підконтрольному Києву.

Дивіться також:

Читайте також:  Боевые Потери России в Украине на сегодня 3 мая 2022 года

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.