Меню

Чинний КПК України 2021 рік

Велика частина останніх законодавчих змін пов’язана з врегулюванням політичною та економічною ситуацією, зведенню до мінімуму хворих коронавірусною інфекцією.

Питання, яким буде КПК України зі змінами за 2021 рік відсувався на задній план. Настав час грунтовно зайнятися документом, зрозуміти, які нововведення 2020 дали позитивні зміни, і що потрібно змінити в 2021 році.

Чинний КПК України 2021 рік

Зміни до КПК у 2020 році

Кардинальні зміни до 2020 року відбувалися рідко. Минулий період став винятком з правил. У ньому з’явилося таке правопорушення, ка проступок. Раніше, це поняття мало двоїстий характер, тому обійти його юристами не становило труднощів.

Новий чинний КПК України передбачив допущені помилки, в результаті чого в документі кримінальне правопорушення трактується як злочин і проступок.

У липні 2020 року дізнавачі навчилися розпізнавати дані види правопорушень, тому, про хитрощі, завдяки яким можна було уникнути покарання злочинці забули. Прописаний в документі проступок передбачив неготовність правоохоронних і судових органів до майбутніх законодавчих нововведень. Наданий на підготовку час дав свої результати.

Відповідальність за проступок у 2021 році

Під проступком КПК України 2021 передбачає будь-який вид порушення, покаранням за які штраф становить не більше 51000 грн. Зазначений злочин не передбачає позбавлення волі. До таких злочинів належить понад 100 злодіянь, основними з яких є:

  • шахрайство, що доходить до суми не більше 105100 грн.;
  • зберігання наркотичних засобів для використання у власних цілях (у мінімальних кількостях);
  • нанесення особі легких тілесних ушкоджень;
  • одиночне хуліганство;
  • законодавчо не оформлене підприємництво, що завдає шкоди державі у фінансовому плані та інші.

Згідно КПК України станом на 2021 рік максимальний термін розгляду проступків становить 1 місяць.

Слідчих замінили дізнавачі

У правоохоронних органах в 2021 році розширився штат. З’явилася нова посада – дізнавач. У його посадові обов’язки входить розслідування проступків (раніше зазначеною роботою займалися слідчі). У 2020 році зазначена робота повинна була бути перекладена на плечі дільничних. Фактично, деяких слідчих перевели на посади дізнавачів.

Читайте також:  Правила дорожного движения Украины 2020

Причиною таких змін стала недосвідченість нових працівників в частині розуміння виконання покладеної на них роботи. Сьогодні правоохоронні органи розуміють, що таке проступок, виявляють протизаконні дії і притягують до відповідальності.

Збільшення штрафів у 2021 році

У новому році змінився підхід до адміністративних покарань і штрафів.

Наприклад, за дрібну крадіжку в магазині лиходій може бути оштрафований на суму від 210 до 105000 грн. Якщо раніше мінімальне покарання за крадіжку з обтяжуючими обставинами обійшлося б порушнику в 850 грн., сьогодні він повинен буде внести суму в розмірі 17000-51000 грн., що для багатьох є непосильною. Від крадіжки алкоголю також варто утриматися, оскільки пляшка вкраденого коньяку обійдеться в 17000 грн.

При будь-якій підозрі правоохоронні органи мають право затримувати «порушника» на 72 ч. (у п’яному вигляді або при наданні опору) і на 24 ч. (у тверезому вигляді).

Сьогодні на обговоренні законодавців знаходиться питання про водіння в п’яному стані. Розглядаються Порошенківські та Зеленські версії. Кожна з них передбачає величезні штрафи і позбавлення волі наскільки буде жорстоким покарання, стане відомо трохи пізніше.

Резюме

КПК України станом на 2021 рік зміниться. Покарання за скоєні злочини і проступки будуть серйозними. Тому, перед тим як піти на протизаконні дії не зайвим буде ознайомитися з нововведеннями в законодавстві. Очікується, що зазначені зміни мінімізують рівень злочинності в Україні 2021.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.