Меню

Cудовий збір на 2019 рік в Україні

Суд – це установка, яка лише частково функціонує завдяки коштам, що надаються державною владою. Під час звернення до суду людина повинна в обов’язковому порядку сплачувати судовий збір. Цей збір сплачується під час подання позову, скарги, під час видачу документів чи прийняття певного рішення. Його повинні сплачувати не лише громадяни України, а навіть іноземці юридичні особи та особи, які не мають громадянства. Щороку суми, які сплачують громадяни змінюється, а тому треба знати, як виглядатиме закон про судовий збір у 2019 році та якими саме будуть зміни.

Cудовий збір на 2019 рік в Україні

Зміни, які очікуються в 2019 році

Перш за все, у 2019 році можна буде спостерігати збільшення ставок судового збору. Це пов’язано з тим, що відбуватиметься зростання прожиткового мінімуму громадян. Прожитковий мінімум для працездатних громадян буде збільшуватися лише два рази. Перше зростання визначено на липень, а друге на грудень. Розмір мінімуму виросте до 1996 та 2073 гривень відповідно. Також треба враховувати, що ставки залежатимуть від того, до якої категорії відноситься особа, що звертається до установи. Наприклад, для юридичних та фізичних осіб встановлюються різні суми судового збору в певних випадках. Також суми збору стають більшими при зверненні до кожної вищої інстанції.

На початку 2019 року набув чинності законодавчий акт про зміни у Податковому кодексі та перегляд певних податків й зборів з метою покращення адміністрування. Цей законодавчий акт передбачає зменшення максимальної граничної суми судового збору для юридичних осіб та суб’єктів власних повноважень у питаннях, що стосуються майна. Якщо ще в 2018 році максимальна сума могла складати понад 600 тисяч гривень, то тепер судовий збір на 2019 рік в Україні у майнових справах буде становити близько 20 тисяч гривень.

про ставки судового збору

Детальніше про ставки судового збору

Згідно з Законом «Про судовий збір», його сума напряму залежить від актуального розміру прожиткового мінімуму. Але в деяких випадках судовий збір становить певний відсоток від вартості позову до суду. Що стосується першого випадку, то це завжди фіксований збір, який чітко визначається законодавством та проектом державного бюджету. В іншому випадку сума збору буде індивідуальною.

Читайте також:  Прогноз цен на нефть на 2022 год

Загалом було внесено чимало змін, які стосуються саме фіксованих стягнень. Наприклад, подача позову майнового характеру буде коштувати фізичній особі щонайменше 800 гривень, а максимум – 9600 гривень. За розгляд справи немайнового характеру доведеться заплатити близько 770 гривень. Така сама сума встановлюється й для позовів, що стосуються розірвання шлюбу, поділу майна. У більшості випадків сума збору не перевищує 1000 гривень. За видачу судового наказу доведеться заплатити на 18 гривень більше – 192. Заявка на скасування рішення коштуватиме 96 гривень, а заявка на скасування тимчасових обмежень – 384. Це все стосується звичайної судової установи. У адміністративному суді збір в деяких випадках може бути значно більшим.

У випадках, коли мова йде про нефіксовану суму, для визначення розміру утримання варто використати калькулятор судового збору.

Хто може не сплачувати збір?

Також відповідним законом визначається вичерпний перелік категорій осіб, які мають право на звільнення від сплати судового збору в установах будь-якого рівня. До цих категорій відносяться:

  1. Позивачі, якщо справа стосується поновлення на робочому місці або несплати заробітної плати або відшкодування заподіяної здоров’ю особи шкоди.
  2. Позивачі, якщо справа стосується стягнення аліментів або зміни їх розміру, стягнення коштів внаслідок додаткових непередбачених витрат на дитину, сплати пені через несвоєчасну виплату аліментів, встановлення іншого порядку стягнення, тощо.
  3. Люди, які страждають від психічних розладів та мають відповідне документальне підтвердження у справах або їх представники, які стосуються захисту прав цих осіб або надання неналежної психіатричної допомоги.
  4. Особи з обмеженими можливостями, інваліди першої та другої груп, постраждалі внаслідок катастрофи на ЧАЕС.
  5. Особи, які мають статус Героя України у справах, які стосуються порушення їх законних прав.
  6. Військовослужбовці, що перебувають на службі чи в резерві у справах, що стосуються виконання службового обов’язку.

Насправді законодавством визначається набагато більша кількість випадків. Коли не відбувається сплата судового збору. Загалом визначається понад двадцять категорій осіб, а тому рекомендується додатково ознайомитися з законом та його положеннями.

Як відбувається сплата збору

Як відбувається сплата збору?

Для початку можна дізнатися, який треба буде сплачувати судовий збір на 2019 рік. Таблиця, яку можна знайти в Інтернеті підкаже, скільки саме приблизно треба платити. Кінцева сума збору визначається в індивідуальному порядку. Отже, це утримання може відраховуватися у безготівковій або готівковій формі, в залежності від бажання платника. Якщо відбувається розгляд справ, вартість яких встановлюється в іноземній валюті, то сплата утримання відбувається у гривнях відповідно до актуального курсу. Також треба знати, що коли відбувається зміна вимог позивача, то відповідно збільшується збір. Різницю, яка сформувалася через зміну вимог треба обов’язково доплатити.

Читайте також:  Хто підлягає призову до армії в 2021 році?

Якщо справа одночасно має майновий та немайновий характери, то утримання являє собою сукупну суму з двох сфер. Загалом в усіх випадках, коли відбувається подача подвійного або потрійного позову утримання сплачується відповідно до кожного виду справи. При поданні повторного позову відбувається повторна сплата. А ще треба враховувати що при подачі позову кількома особами утримання розподіляється між усіма особами та сплачується пропорційно. Існує ще купа нюансів, про які варто знати. Детальніше про них можна дізнатися у самому законодавстві. Але якщо виникають певні питання, то співробітники судової установи завжди надають роз’яснення та допомагають розібратися у питаннях, що виникли.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.