Меню

Дати вступної кампанії 2019-2020 року в Україні

Зовнішнє незалежне оцінювання – це дуже важливий етап у житті кожного випускника. Після того як усі екзамени будуть успішно складені, розпочинається вступна кампанія, під час якої абітурієнти повинні обрати, де саме та на якій формі вони бажають продовжувати своє навчання. Останніми роками процедура проведення ЗНО та самі строки поступово змінюються як й особливості проведення вступної кампанії. Ці зміни покликані суттєво спростити та прискорити усю процедуру. Питання з приводу вступу нерідко задають й магістри, які бажають продовжити своє навчання. Тож у випускників та нинішніх студентів дуже часто виникають питання з приводу того як саме відбуватиметься вступна кампанія 2020 року в Україні та про які нюанси обов’язково треба знати.

Дати вступної кампанії

Основні відомості щодо вступної кампанії

Кожного року вступна кампанія проводиться відповідно до наказу Міністерства освіти та науки України. Цей наказ після набуття чинності та реєстрації публікується на сайті Міністерства, а головні його деталі зазвичай висвітлюються у ЗМІ. У цьому наказі міститься інформація про особливості подання документів, порядок, державне замовлення, мінімальні прохідні бали, дати вступної кампанії 2019-2020 року в Україні та усі інші важливі деталі.

Вступна кампанія розпочнеться саме першого липня з реєстрації електронних кабінетів та завантаження усіх документів. До 9 липня потрібно в обов’язковому порядку пройти за необхідності медичні огляди та додаткові конкурси. Починаючи з 10 липня навчальні заклади вже приймають заяви та документи від абітурієнтів. 22 липня завершується прийняття документів, після здійснюється розподіл, а трошки згодом оприлюднюються дані з приводу вступу.

Загалом сама вступна кампанія мало відрізнятиметься від минулорічної, але будуть свої певні нюанси. Перш за все, вищі навчальні заклади зможуть вільно у разі необхідності влаштовувати творчі конкурси. Вони мають свої терміни та проводитимуться з першого по десяте липня. Друга сесія конкурсів, яка призначена для осіб, які бажають навчатися на контрактній формі, буде проводитися з одинадцятого по двадцять друге липня. Для вступу до вишів на деяких спеціальностях будуть прийматися сертифікати ЗНО минулих років, а для вступу на магістратуру за деякими напрямками й досі треба буде складати єдиний вступний іспит з англійської.

Читайте також:  Cтруктура навчального 2021-2022 року в Україні

Вступна кампанія для магістрів

Вступ до магістратури здійснюється на трохи інших засадах. Для низки напрямків подача документів розпочинатиметься 10 липня,  а закінчуватиметься 23 липня. Ці терміни є приблизними, а конкретні дати кожен навчальний заклад визначатиме окремо. Але для вступу такі спеціальності як «Право», «Інформаційні технології», «Міжнародні відносини», «Культура та мистецтво» та на деякі інші потрібно попередньо складати ЄВІ з англійської мови.

Деталі про необхідність проходження єдиного вступного іспиту опубліковані в наказі Міносвіти та на сайтах вищих навчальних закладів. Реєстрація на цей тест проводиться в період з 13 травня по 3 червня. Сам ЄВІ з іноземної мови відбуватиметься 2 липня, після чого відбувається подача документів на магістратуру.

Для того щоб вступити на магістратуру кожен охочий повинен мати при собі відповідний документ, що засвідчує його особу, військовий квиток або посвідчення про приписку. Також потрібно мати документ, що затверджує здобутий раніше освітній ступінь та листок з результатами єдиного вступного іспиту, якщо він передбачений для обраної спеціальності. Рішення про зарахування особи до вищого навчального закладу зазвичай оприлюднюється на його сайті через певний час. В деяких випадках вступникам можуть окремо надсилатися листи на електронну пошту.

час проходження ЗНО

Питання пільг

Вступна кампанія 2019-2020 року в Україні також передбачає наявність пільг для певних категорій населення, що дають право на першочерговий вступ. Не так давно було прийнято рішення про розширення пільг для учасників бойових дій. Тепер на першочерговий вступ матимуть право усі особи з відповідним статусом. Також право на першочерговий вступ надаватиметься вступникам у медичні заклади, які після випуску будуть готові працювати у селищах протягом щонайменше трьох років на основі кладеної угоди. Це стосується й майбутніх вчителів, педагогів.

Читайте також:  Програми ЗНО на 2020 рік

Що стосується коригувальних коефіцієнтів, то вони нікуди не подінуться. Й надалі діятиме першочерговий, сільський та галузевий коефіцієнти, якими вступники мали право скористатися протягом минулих років. Ці коефіцієнти множилися на отримані результати під час проходження ЗНО та дозволяли трошки підвищити бали особи, якщо вона має на це право.

Вступна кампанія

Наприклад, для осіб, які закінчили сільську школу та їм надається особлива допомога з боку держави встановлюватиметься коефіцієнт у розмірі 1,05. Деталі з приводу коефіцієнтів також публікуються у наказі Міносвіти.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.