Меню

День захисника України в 2021 році

Громадяни України святкують день захисника Вітчизни відносно недавно. Передумовою виникнення цього свята стали події на Сході країни. Мабуть, нікому не потрібно пояснювати сенс свята.

В цей день вшановуються воїни, які стали на шляху загарбників та не дали їм пройти далі та загрожувати всьому світу. Дата святкування дня захисника обрана не випадково. Цікаво буде дізнатися історію виникнення свята та традиції його святкування та якого числа день захисника України в Україні.

День захисника України в 2021 році

Перехід від минулого до майбутнього

Попри те, що день захисника Вітчизни буде святкуватися вже восьмий рік поспіль, старше покоління продовжує згадувати День Червоної Армії. Цей день було заведено святкувати ще з 1923 року. Саме тоді, 23 лютого, було підписано наказ щодо призначення цього дня національним святом. Після Другої світової війни цей день змінив свою назву, та став «Днем Радянської Армії і Військово-Морського Флоту».

На той час, у Радянському Союзі не було великої кількості свят, і кожне з них святкувалося з великим розмахом. Так 23 лютого завжди організовували парад на честь тих, хто зміг дати відсіч ворогу та захистив свою Вітчизну. Це свято прижилося у багатьох республіках колишнього Радянського Союзу. Його святкують в Росії та Білорусі.

До 2014 року День Радянської Армії та Військово-Морського флоту святкували і в Україні. Це свято не було загальним вихідним, але у цей день було заведено поздоровляти чоловіків та хлопців зі святом. Але події 2014 року перевернули свідомість більшості українських громадян.

Президентом України Петром Порошенко було підписано наказ відповідно якому було призначено день святкування захисника України. Не випадково вирішено коли буде день захисника України. Його щорічно святкують 14 жовтня, в день великого свята запорізьких козаків – Козацької покрови.

Читайте також:  День автомобилиста в Украине в 2021 году

Вибір цієї дати має символічне значення. Козаки довгий час воювали за свою свободу та незалежність. Їх дух був сильний та незламний. Саме запорізькі козаки були грозою для військ-загарбників. Саме так сучасні бійці борються за незалежність та недоторканість держави на східних кордонах. Метою цього свята біло підтримати бойовий дух на передовій та віддати шану загиблим у війні з ворогом.

На думку українців нарешті свято «захисник Вітчизни» має сенс. Усі роки незалежності громадяни святкували якесь абстрактне свято, хоча українцям є чим пишатися, їх історія багата на подвиги та перемоги. З введення свята дня захисника України тепер кожен громадянин країни може вшановувати захисників саме своєї Вітчизни, а не чиєїсь чужої.

Святкування у 2021 році

Починаючи з 2015 року день захисника України призначено вихідним днем. Щороку, 14 жовтня, як у столиці, так і у регіонах заплановано багато заходів, більшість яких направлено на підвищення патріотичної свідомості громадян.

Вітання до Дня захисника України

На свято дня захисника України зазвичай заплановано наступні заходи:

  • зустрічі з військовими, лекції та уроки мужності у школах та ВУЗах;
  • спортивні змагання у дусі козацьких розваг;
  • різноманітні тематичні виставки та вечори;
  • шанування загиблих у війні та покладання квітів до пам’ятників загиблим.

У більшості міст України у цей день відбувається посвята у козаки, або відзначаються нагородами військові, які виявили мужність та відвагу у бою. У Запоріжжя, на острові Хортиця, 14 жовтня традиційно приймають присягу молоді люди, які йдуть служити до армії.

Читайте також:  Поминальні дні в 2021 році в Україні

Основні заходи традиційно проводяться у Києві та Львові. Львів не випадково організовує у себе найбільші за масштабом заходи. Це пов’язано з тим, що 14 жовтня вважається також днем створення Української повстанської армії (УПА). Згідно з історичними даними її було створено у 1942 році.

Довгий час воїни УПА вважались зрадниками, які допомагали німцям у війні проти Радянського Союзу. Метою Петра Порошенка було раз та назавжди визначити статус цих військових. На його думку, саме дата святкування буде асоціюватися як з теперішніми героями, так і тими, хто відстоював незалежність у різні часи.

Традиції святкування дня захисника Вітчизни 2021 в Україні залишаться незмінними. Але за 8 років, яке існує свято залишились ті, хто не підтримує його. По даним статистики таких людей в Україні понад 30%.

Більшість з них проживає у східних та південних областях країни. Дав негативний коментар проти святкування і голова Республіки Крим. Але все ж таки більшість підтримало ініціативу президента. Ті громадяни, хто підтримав нововведення бажають, щоб це свято не перетворилося у день дарування шкарпеток чоловікам, тому що захисниками України є не тільки вони.

Тисячі жінок зараз охороняють кордони України та на рівні з чоловіками віддають своє життя та здоров’я заради цілісності та непорушності кордонів. Тому хочеться, щоб дата проведення дня захисника Вітчизни в Україні у 2021 році стала не просто вихідним днем, а пробудила патріотизм у серцях усіх громадян країни.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.