Меню

Держдепартамент повідомляє про, можливо, третього американця, який зник в Україні

derzhdepartament povidomljaie pro mozhlivo tretogo amerikancja jakij znik v ukraini - Держдепартамент повідомляє про, можливо, третього американця, який зник в Україні

Представник Держдепартаменту заявив у четвер, що США не питали Росію про двох громадян США, які зникли безвісти після поїздки в Україну для боротьби з російськими військами, і додав, що є повідомлення про третього американця, який зник безвісти.

«На сьогоднішній день ми ще не обговорювали це питання із Російською Федерацією. (Ми) не чули від росіян нічого, що вказує на те, що двоє цих людей перебувають під вартою», — заявив журналістам офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс, охарактеризувавши повідомлення про передбачуване полон двох чоловіків як непідтверджені.

Жителі штату Алабама, 39-річний Олександр Друке та 27-річний Енді Хюїнь вирушили до України для того, щоб надати допомогу Україні у боротьбі проти російської військової окупації. Близько тижня тому вони перестали виходити на зв’язок і їхні родичі побоюються, що американців полонили російські військові або проросійські сепаратисти.

Повідомлення про те, що Друке та Хюїнь були взяті в російський полон, не підтверджені, заявили сім’ї та представники адміністрації США. Раніше Білий дім заявив, що “вперто працює над, щоб дізнатися більше” про долю двох американців.

Повідомлення про третього зниклого американця

«Є повідомлення про ще одного американця, місцезнаходження якого невідоме. Наскільки ми розуміємо, ця людина вирушила до України», — додав Прайс, повідомивши, що третій американець зник безвісти останніми тижнями.

Своє припущення про особу третього американця, який зник в Україні, опублікував CNN. Згідно з телеканалом, йдеться про ветерана морської піхоти США Грейді Курпасі.

Курпасі прослужив у морській піхоті США 20 років і вийшов у відставку у листопаді 2021 року. Він вирішив стати добровольцем в Україні, однак, як повідомили CNN його друзі, спочатку не припускав, що боротиметься на лінії фронту. Востаннє родичі та близькі друзі Курпасі отримували повідомлення від нього між 23 та 24 квітня.

Читайте також:  Влада Німеччини розслідує сотні військових злочинів в Україні

За словами Хізон Кім, подружжя Курпасі, Держдепартамент оголосив її чоловіка зниклим безвісти, оскільки його тіло не було знайдено чи пізнано.

Курпасі вступив на службу до морської піхоти після терактів 11 вересня 2001 року і за цей час тричі вирушав у відрядження до Іраку. За час служби він був удостоєний багатьох нагород.

Держдепартамент поки не публікував офіційних заяв про особу третього зниклого в Україні американця і не підтверджував дані CNN.

Детальніше про Інтернаціональний легіон оборони України дивіться у цьому відео:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.