Меню

Два ветерани армії США з Алабами зникли безвісти в Україні

dva veterani armii ssha z alabami znikli bezvisti v ukraini - Два ветерани армії США з Алабами зникли безвісти в Україні

Два ветерани армії США, жителі Алабами, 39-річний Олександр Друке і 27-річний Енді Тай Нгок Хюїнь, які перебували в Україні і допомагали ЗСУ боротися з Росією, зникли безвісти кілька днів тому, і про їхню долю нічого не відомо. Про це заявили члени делегації штату Алабама, які виступили в Конгресі.

Родичі Енді Тай Нгока Хюїня з Трініті та Олександра Дрюке з Таскалузи зв’язалися з офісами сенаторів та конгресменів від Алабами, намагаючись знайти інформацію про місцезнаходження чоловіків, повідомили журналісти.

Конгресмен-республіканець Роберт Адерхольт повідомив, що Хюїнь поїхав до України на допомогу військовим у боротьбі проти російської агресії. Родичі не отримували від нього звісток з 8 червня, коли молодик перебував у Харківській області. За словами помічника Адерхольта, Хюїнь та Друке були разом.

«Як ви розумієте, його близькі дуже переймаються, — йдеться у заяві Адерхольта. – Мій офіс відправив запити як до Державного департаменту, так і до Федерального бюро розслідувань, намагаючись отримати будь-яку можливу інформацію».

Республіканка Террі Сьюелл сказала, що мати Друці зв’язалася з її офісом на початку цього тижня після того, як втратила зв’язок із сином.

Держдепартамент заявив, що вивчає повідомлення про те, що російські сепаратистські сили, що підтримуються Росією, в Україні захопили як мінімум двох американських громадян. Якщо це підтвердиться, вони стануть першими американцями, які билися за Україну, яких, як відомо, захопили з початку війни.

«Ми уважно стежимо за ситуацією і перебуваємо в контакті з українською владою», — йдеться у заяві відомства, надісланому журналістам електронною поштою.

Читайте також:  Росія завдає зайвих збитків, використовуючи ракети 1960-х років

Джон Кірбі, представник Білого дому з питань національної безпеки, заявив у середу, що адміністрація не може підтвердити повідомлення про зниклих безвісти американців.

“Ми зробимо все можливе, щоб стежити за цим і подивитися, що ми можемо про це дізнатися”, – сказав він.

«Україна – не місце для подорожей американців, – сказав Кірбі. – Якщо ви хочете підтримати Україну, є безліч способів зробити це безпечнішим і не менш ефективним».

Минулого тижня суд у Донецьку, який перебуває під контролем сепаратистів, засудив двох британців та марокканця до страти.

Член Палати представників Адам Кінзінгер написав у Твіттері, що американці «були зараховані до української армії і, таким чином, отримали правовий захист як військовослужбовці. Таким чином, ми очікуємо, що з [ними]… будуть звертатися відповідно до Женевської конвенції».

Кінзінгер прокоментував твіт, опублікований у середу оперативною групою Baguette, в якому говорилося, що двох американців, які билися разом з українськими військовими, було взято в полон тиждень тому. Група заявила, що українська розвідка підтвердила цю інформацію.

На початку війни Україна створила Міжнародний легіон для іноземних громадян, які прагнули допомогти захистити країну від російського вторгнення.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.