Меню

Фінляндія надішле Києву нову партію озброєнь

finljandija nadishle kiievu novu partiju ozbroien - Фінляндія надішле Києву нову партію озброєнь

Фінляндія планує надіслати Україні додаткову партію оборонних засобів, не вказуючи терміни поставок і які саме вантажі маються на увазі.

Агентство Associated Press наводить слова фінського президента Саулі Ніїністе, який сказав у п’ятницю, що дав згоду на прохання офіційного Києва про нові поставки, але не став розкривати деталі, щоб «допомога успішно дійшла за призначенням».

На сьогодні Фінляндія, країна-член Євросоюзу, яка має з Російською Федерацією загальний кордон протяжністю 1300 км, вже поставила Україні стрілецьку та протитанкову зброю, окрім невоєнної допомоги.

Уряд Фінляндії заявив у четвер, що планує внести зміни до прикордонного законодавства, щоб дозволити будівництво загороджень на східному кордоні з Росією. Цей захід стане ще одним кроком щодо посилення готовності до гібридних загроз на тлі вторгнення Росії до України.

В даний час офіційний Гельсінкі оформляє заявку на вступ до НАТО, що викликало невдоволення в Кремлі.

Паралельно уряд Фінляндії вирішив посилити охорону кордонів, оскільки побоюється, що Росія може спробувати чинити на нього тиск, спрямувавши біженців до кордонів Фінляндії – як це сталося з Білоруссю наприкінці минулого року, коли сотні мігрантів з Близького Сходу, Афганістану та Африки застрягли польською. кордону.

Поправки фінського уряду до закону включають пропозицію щодо можливості зосередити прийом заяв про надання притулку лише у певних пунктах в’їзду.

Читайте також:  Держдепартамент повідомляє про, можливо, третього американця, який зник в Україні

Згідно з існуючими правилами Євросоюзу, мігранти мають право просити притулку в будь-якому пункті в’їзду до країни, яка перебуває в ЄС.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.