Меню

Генсек НАТО заявив про необхідність подальшого зміцнення альянсу

gensek nato zajaviv pro neobhidnist podalshogo zmicnennja aljansu - Генсек НАТО заявив про необхідність подальшого зміцнення альянсу

НАТО слід підвищити «ступінь готовності» та зміцнити потенціал у сфері озброєнь вздовж свого східного кордону після вторгнення Росії до України, заявив у вівторок глава Північноатлантичного Альянсу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг виступив перед журналістами після неформальних переговорів у Нідерландах з прем’єр-міністром країни Марком Рютте та лідерами Данії, Польщі, Латвії, Румунії, Португалії та Бельгії напередодні саміту НАТО, який відбудеться в Мадриді наприкінці червня.

Коментуючи заклик президента України Володимира Зеленського щодо необхідності постачання більшої кількості далекобійної зброї, Столтенберг сказав, що згоден з тим, що Київ має бути забезпечений важчим озброєнням, але не став вдаватися до подробиць.

«Що стосується озброєнь, ми тут одностайні в тому, що дуже важливо, щоб Росія програла цю війну, – заявив журналістам у Гаазі лідер Нідерландів Марк Рютте. – І оскільки у нас не може бути прямої конфронтації між військами НАТО та Росією, нам потрібно зробити так, щоб Україна могла вести цю війну, щоб мала доступ до всього необхідного озброєння».

Відповідаючи на запитання щодо заявок Швеції та Фінляндії на вступ до альянсу, Столтенберг сказав, що шукає «єдиний шлях уперед» для подолання опозиції з боку Туреччини, яка обурена підтримкою курдських бойовиків зі Стокгольма.

Після вторгнення Росії в Україну, яке Москва називає “спеціальною військовою операцією”, НАТО посилило свою присутність у країнах Балтії.

Столтенберг сказав, що НАТО забезпечить подальше зміцнення альянсу, коли всі 30 лідерів країн-учасниць зустрінуться з 29 – 30 червня на саміті в Мадриді.

Читайте також:  Пішов п'ятий місяць війни в Україні

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.