Меню

Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 10 травня 2022 року

Російські сили продовжують зіштовхуватися із масовими проблемами формування сил.Високопоставлений представник міністерства оборони США заявив 9 травня, що США не спостерігають жодних ознак «нової великої російської мобілізації» і що члени приватної військової компанії «Група Вагнера» терміново запросили додаткові сотні тисяч військовослужбовців для підкріплення зусиль Росії на Донбас. Чиновник зазначив, що Росія наразі має 97 батальйонних тактичних груп (БТГ) в Україні, але БТГ переміщувалися в Україну та з України для переоснащення та поповнення запасів, що свідчить про те, що російські війська продовжують зазнавати значних втрат у бою.

karta boevych deystviy 1 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 10 травня 2022 року

ISW раніше підрахувала, що більшість російських БТГ сильно зношені, і підрахунок БТГ не є корисним показником бойової сили Росії. Головне розвідувальне управління України (ГУР) заявило, що погано навчені, погано екіпіровані російські призовники, як і раніше, вирушають в активні бойові дії, незважаючи на те, що Кремль заперечує цю практику. Військовополонений із загону БАРС-7 групи Вагнера заявив, що російською мовою йде «прихована мобілізація» для відправлення призовників на усунення пошкоджень, заподіяних бойовими діями у самопроголошених Донецькій та Луганській народних республіках.

Російські війська в Україні продовжують демонструвати низький моральний дух та погану дисципліну, оскільки бойові дії проти українського опору у багатьох районах зайшли у глухий кут.. Високопоставлений представник міністерства оборони США заявив, що російські війська на Донбасі не підпорядковуються наказам найвищих генералів. Повідомляється, що російські війська, дислоковані у районі Запоріжжя, перебувають у дуже низькому морально-психологічному стані, скаржаться на неефективність операцій у цьому районі, часто зловживають алкоголем та стріляють за власною технікою, щоб не потрапити на передову. Це узгоджується з повідомленнями українського Генерального штабу про те, що масштаб російських втрат надає широкого впливу на готовність російських військ брати участь у наступальних операціях.

Російська влада, ймовірно, висуває умови для безпосереднього приєднання окупованих українських територій до Росії, а не для створення маріонеткових «народних республік».Херсонська окупація Заступник голови Військово-цивільної адміністрації Кирило Стремоусов заявив 9 травня, що Херсонська область має намір увійти до складу Росії і що херсонська влада не має наміру проводити референдум про створення незалежної республіки. Прес-секретар Міноборони України Олександр Мотузяник повідомив, що російська окупаційна влада посилює розвідувальні заходи та збільшує кількість блокпостів та патрулів на окупованих територіях, щоб підготуватися до приєднання цих регіонів безпосередньо до Росії.

Мотузяник зазначив, що російські та кримські групи прибувають до окупованих регіонів для посилення пропагандистських заходів щодо підготовки до інтеграції. ISW опублікує нашу оцінку найбільш ймовірного курсу дій Кремля щодо їхніх окупованих територій в Україні найближчими днями.

Ключові висновки

 • Російські війська не робили підтверджених наступів на південний схід або південний захід від Ізюму 9 травня, але, ймовірно, намагаються зосередити сили, необхідні для відновлення наступальних операцій найближчими днями.
 • За останні 24 години російські війська трохи просунулися в районі Сєверодонецька.
 • Російські сили, ймовірно, продовжують стягувати війська у Білгородській області, щоб завадити українським контратакам навколо Харкова вийти на українсько-російський кордон.
 • Російські підрозділи в Запорізькій області перегруповуються і, ймовірно, отримають підкріплення з сил, які раніше дислоковані в Маріуполі.
 • Кремль продовжує стикатися з серйозними проблемами мобілізації сил, і зусилля з «таємної мобілізації», що продовжуються, навряд чи призведуть до істотної бойової могутності.
 • Російська влада, ймовірно, висуває умови для безпосереднього приєднання окупованих українських територій до Росії, а не для створення маріонеткових «народних республік».
karta boevych deystviy 1 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 10 травня 2022 року

Ми не повідомляємо докладно про військові злочини Росії, тому що ця діяльність добре висвітлюється у західних ЗМІ і не впливає безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цієї злочинної діяльності для українських військових та населення та, зокрема, для бойових дій у міських районах України. Ми категорично засуджуємо ці порушення Росією законів про збройні конфлікти, Женевські конвенції та гуманність, хоча й не описуємо їх у цих доповідях.

Підпорядковані основні зусилля – південь Харківської, Донецької, Луганської областей (мета Росії: оточити українські сили на сході України та повністю захопити Донецьку та Луганську області, територію, на яку претендують на проксі Росії на Донбасі)

Читайте також:  Интерактивная карта боевых действий в Украине на 12 мая 2022 года

Російські війська не робили підтверджених наступів на південний схід або південний захід від Ізюму 9 травня, але, ймовірно, намагаються зосередити сили, необхідні для відновлення наступальних операцій найближчими днями. Російські війська, ймовірно, переорієнтують наступ на південний схід від Ізюму у напрямку Слов’янська після того, як останні кілька тижнів зосередили свою увагу на наступі на південний захід до Барвінкового.

У Генштабі України заявили, що готуються частини Повітряно-десантних військ (ВДВ), 1-ї танкової армії, 20-ї загальновійськової армії Західного військового округу, 29-ї, 35-ї, 36-ї загальновійськових армій та 68-го армійського корпусу Східний військовий округ. для наступу на південь від Сулівки (близько 25 км на південь від Ізюму) у напрямку Нової Дмитрівки та Курулки, які знаходяться в межах 10 км від кордону між Харківською та Донецькою областями. Високопоставлений представник міністерства оборони США, зокрема, повідомив, що російські сили завдають артилерійських ударів і наземних атак на південний схід від Ізюму, щоб рухатися у бік Лиманю та Слов’янську, але український опір у цьому районі обмежив просування Росії «однозначними числами» миль.

karta boevych deystviy 2 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 10 травня 2022 року

Російські сили продовжували атаки у західному напрямку в Донецькій та Луганській областях і 9 травня досягли незначних успіхів у районі Сєверодонецька. Повідомляється, що війська самопроголошеної Луганської Народної Республіки (ЛНР) захопили Нижнє та ведуть бої за контроль над Тошківкою, приблизно за 25 км на південний схід від Сєвєродонецька. Українські джерела повідомили про запеклі бої в районі Рубіжного та Воєводівки, безпосередньо на північ від Сєверодонецька та у Білогорівці, приблизно за 25 км на захід від Сєверодонецька. На знімках системи пожежної інформації для управління ресурсами (FIRMS) НАСА видно пожежі в районі на захід від Сєвєродонецька в районі Білогорівки, Привіля та Новодружеська, що, ймовірно, вказує на те, що російські сили обстрілюють українські позиції в цьому районі,

karta boevych deystviy 3 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 10 травня 2022 року

Російські сили продовжували завдавати артилерійських ударів та штурмувати українських захисників на металургійному заводі «Азовсталь» 9 травня. Високопоставлений представник Міністерства оборони США повідомив, що дві російські батальйонні тактичні групи (БТГ) залишаються в Маріуполі і продовжують штурмувати «Азовсталь», оскільки більше дюжини БТГ, раніше дислоковані в Маріуполі, переміщуються в інші райони Донбасу, хоча ISW не може незалежно під цих БТГ, про які повідомляється. Повідомляється, що російські сили підірвали міст у північній частині комплексу «Азовсталь», який раніше використовувався для евакуації мирних жителів, що вказує на те, що російські війська просунулися у північну частину заводу. Російські окупаційні сили провели 9 травня у Маріуполі парад на честь Дня Перемоги,

karta boevych deystviy 4 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 10 травня 2022 року

Російські сили, ймовірно, продовжують стягувати війська у Білгородській області, щоб завадити українським контратакам навколо Харкова вийти на українсько-російський кордон. Високопоставлений представник міністерства оборони США заявив 9 травня, що російські війська не припиняють зусиль по оточенню Харкова з півночі та сходу у формі «підкови», незважаючи на те, що у північній частині Харківської області діють лише три батальйонні тактичні групи (БТГ). Український Генштаб повідомив, що російські війська накопичили 19 БТГ у Білгородській області, які можуть посилити харківський напрямок.

Читайте також:  В Евросоюзе разработали план по замещению российского газа – еврокомиссар

ISW не може підтвердити, чи відійшли російські війська повз Російські Тишки, населеного пункту приблизно за 18 км на північний схід від Харкова. Високопоставлений представник міністерства оборони США заявив, що за останній тиждень українські сили відтіснили російські війська майже на 48 кілометрів на схід, мабуть, маючи на увазі визволення Україною Старого Салтова 2 травня. незважаючи на попередні непідтверджені повідомлення, що українські сили вели бої поблизу населеного пункту 7 травня.

karta boevych deystviy 6 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 10 травня 2022 року

Російські сили не проводили підтверджених наступальних операцій на півдні України 9 травня, але продовжували обстрілювати та завдавати ракетних ударів, щоб скувати українські війська та не допустити їх перекидання на інші напрямки. Генштаб України повідомив, що російські підрозділи у Запорізькій області перегруповуються і, ймовірно, отримають підкріплення з сил, які раніше дислоковані в Маріуполі. Російські сили, ймовірно, посилять частини, що просуваються до Запоріжжя та Донецької області, через повідомлення про неефективний наступ навколо Гуляйполя. Супутникові знімки від 6 травня також показали, що з 27 квітня російські війська значно збільшили концентрацію військової техніки, зенітних та ракетних комплексів на південному заході Херсонської області, ймовірно через відновлення залізничного сполучення з Кримом.

Російські сили продовжували завдавати ракетних ударів по Одесі 8 та 9 травня. Неназваний представник міністерства оборони США заявив, що Росія не має можливості загрожувати Одесі з моря і землі, незважаючи на постійні ракетні удари і повітряну розвідку. Російські сили, швидше за все, продовжать обстріл Одеси, але навряд чи завдадуть значної шкоди або відновлять поступ до міста. Чиновник також зазначив, що США не мають підтвердження того, що українські сили відбили острів Зміїний біля узбережжя Одеської області. Російські та придністровські джерела стверджували, що українські війська закрили кордон з Молдовою 9 травня на тлі напруження, що зростає в Придністров’ї, хоча ISW не може незалежно перевірити це твердження.

karta boevych deystviy 5 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 10 травня 2022 року

Значних подій на цій осі протягом останніх 24 годин не було.

Читайте також:  имущество и средства партии передадут государству

Ключови моменти за добу:

 • Російські сили, ймовірно, продовжать об’єднувати наступальні зусилля на південь від Ізюму з настанням на захід із Донецька, щоб оточити українські війська на півдні Харківської області та у західній частині Донецька.
 • Росія може змінити статус Донецької та Луганської Народних Республік, можливо, об’єднавши їх у єдину «Республіку Донбас» та/або приєднавши їх безпосередньо до Росії.
 • Російські сили, мабуть, вирішили захопити завод «Азовсталь» за допомогою наземної атаки та, ймовірно, продовжать операції відповідним чином.
 • Українські контрнаступи навколо Харкова відкидають російські позиції на північний схід від міста і, ймовірно, продовжать змушувати росіян зміцнювати ці позиції за рахунок посилення наступальних операцій в інших місцях.
 • Російські сили можуть готуватися до відновлення наступальних операцій із захоплення всієї Херсонської області найближчими днями.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.