Меню

Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 15 травня 2022 року

Російські військові, ймовірно, вирішили повністю піти зі своїх позицій навколо Харкова перед українськими контрнаступами та обмеженою кількістю підкріплень.Російські підрозділи, як правило, не намагалися утримати позиції проти контратакуючих українських сил протягом останніх кількох днів, за деякими винятками. Повідомлення західних офіційних осіб та відео офіцера Донецької Народної Республіки (ДНР) показують, що Москва зосереджена на проведенні впорядкованого висновку та приділяє першочергову увагу поверненню російських додому, перш ніж дозволити проксі-силам увійти до Росії, а не намагатися утримувати свої позиції поблизу міста.

Таким чином Україна, схоже, виграла битву за Харків. Українські сили не дозволили російським військам оточити, не кажучи вже про захоплення Харкова, а потім вигнали їх з-під міста, як вони це зробили з російськими військами, які намагалися захопити Київ.Українські сили, ймовірно, спробують порушити принаймні найзахіднішу з наземних ліній зв’язку (ГЛК) між Білгородом і російськими військами, зосередженими навколо Ізюму, хоча Росія використовує кілька ГЛК, у тому числі трохи далі від нинішніх українських позицій, ніж будь-яке український контрнаступ. дістатися найближчим часом. Місцевість на схід від нинішніх українських позицій також може сприяти спробам росіян захистити свої GLOC, оскільки великі водні об’єкти спрямовують рух та створюють вузькі місця, які українцям доведеться прориватися.

Російські війська продовжували наступати по всій периферії Ізюмсько-Донецького міського виступу, але успіху не досягли.Російські війська спробували наземного наступу з Ізюму, але безуспішно. Раніше ми припускали, що Росія може відмовитися від спроб наступу з Ізюма, але росіяни або ще не ухвалили такого рішення, або ще не повністю віддані йому. Дрібномасштабні та безуспішні атаки на південний край виступу біля Донецька тривали, але без реального прогресу.

Основними зусиллями росіян, як і раніше, залишаються спроби оточити Сєвєродонецьк і Лисичанськ з півночі і з півдня.Російські війська, наступали з Попасной північ, протягом доби не домоглися істотного прогресу. Російські війська, що йдуть з півночі на південь, не змогли форсувати річку Сіверський Донець і зазнали нищівних втрат у своїх спробах. У російських може не вистачити додаткової свіжої бойової потужності, щоб компенсувати ці втрати і продовжити наступ у досить широкому масштабі, щоб завершити оточення, хоча вони, ймовірно, продовжать спроби зробити це.

Українські захисники Маріуполя продовжують боротися, попри все, хоча російські нападники, схоже, проникли на об’єкт «Азовсталь».

Ключові висновки

  • Україна, мабуть, виграла битву під Харковом. Російські війська продовжували відхід із північних населених пунктів навколо Харкова. Українські сили, ймовірно, намагатимуться порушити російські наземні шляхи сполучення з Ізюмом.
  • Українські сили, ймовірно, зірвали спробу Росії форсувати річку Сіверський Донець, підірвавши зусилля Росії щодо зосередження військ на півночі Донбасу та завершення оточення Сєвєродонецька та Лисичанська.
  • Російські сили, ймовірно, убезпечили шосе біля західного в’їзду на металургійний комбінат “Азовсталь”, але бої за цей об’єкт продовжуються.
  • Російські сили у Запорізькій області, ймовірно, намагаються вийти на артилерійську дистанцію за межами міста Запоріжжя.
  • Повідомляється, що українські сили намагаються відновити контроль над островом Зміїний біля румунського узбережжя або принаймні завадити Росії використовувати його.

Ми не повідомляємо докладно про військові злочини Росії, тому що ця діяльність добре висвітлюється у західних ЗМІ і не впливає безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цієї злочинної діяльності для українських військових та населення та, зокрема, для бойових дій у міських районах України. Ми категорично засуджуємо ці порушення Росією законів про збройні конфлікти, Женевські конвенції та гуманність, хоча й не описуємо їх у цих звітах.

Підпорядковані основні зусилля – південь Харківської, Донецької, Луганської областей (мета Росії: оточити українські сили на сході України та повністю захопити Донецьку та Луганську області, територію, на яку претендують на проксі Росії на Донбасі)

Читайте також:  Боевые Потери России в Украине на сегодня 3 мая 2022 года

Російські сили відновили наступальні операції у напрямку Слов’янська, але 13 травня не досягли жодних територіальних успіхів. Український Генштаб повідомив, що російські сили завдали авіаударів та обстріляли українські позиції в районі Ізюму, продовжуючи поповнювати матеріально-технічне забезпечення. Українські сили, ймовірно, продовжували загрожувати російським позиціям на північ від Ізюму із заходу, враховуючи вогонь російської артилерії по контрольованих Україною селах, що спостерігається, — наступальна операція Росії в цьому напрямку малоймовірна, тоді як український контрнаступ із цього напряму цілком імовірний. Натомість російські війська зробили ще один безуспішний штурм Олександрівки, населеного пункту приблизно за 23 км на схід від Ізюма, ймовірно, у новій спробі форсувати річку Сіверський Донець.

Українські сили, ймовірно, завдали тяжких втрат російським військам, які намагалися форсувати річку Сіверський Донець у районі Кремінної та оточити Рубіжне із північного заходу. Неназваний представник міністерства оборони США зазначив, що українська артилерія зірвала масштабну підготовку Росії до форсування річки Сіверський Донець та завадила російським зосередити сили на півночі Донбасу. Українські сили повідомили про знищення ще одного понтонного мосту 13 травня. Проросійські Telegram-канали повідомили, що російська артилерія розпочала «масовані приготування» вздовж лівого берега Сіверського Дінця 4-5 травня, а загальна операція, як повідомляється, розпочалася ще у травні. 2. Голова Луганської обласної адміністрації Сергій Гайдай попередив, що росіяни все ще можуть розпочати атаку на Білогорівку, селище за 20 км на південний захід від Кремінної, на основі спостережуваних спроб Росії побудувати ще один понтонний міст. Проте російські сили, ймовірно, втратили імпульс, необхідний великомасштабного форсування річки Сіверський Донець. Гайдай також повідомив, що російські сили зробили безуспішні спроби захопити населені пункти на схід від Попасної, щоб отримати доступ до траси Т1303 на Сєверодонецьк та Лисичанськ. Неназваний представник міністерства оборони США заявив, що «поступові успіхи» Росії в районі Попасної незначні, ймовірно, через повільні темпи та обмежені масштаби російського наступу в цьому районі. Гайдай також повідомив, що російські сили зробили безуспішні спроби захопити населені пункти на схід від Попасної, щоб отримати доступ до траси Т1303 на Сєверодонецьк та Лисичанськ. Неназваний представник міністерства оборони США заявив, що «поступові успіхи» Росії у районі Попасної незначні, ймовірно, через повільні темпи та обмежені масштаби російського наступу у цьому районі. Гайдай також повідомив, що російські сили зробили безуспішні спроби захопити населені пункти на схід від Попасної, щоб отримати доступ до траси Т1303 на Сєверодонецьк та Лисичанськ. Неназваний представник міністерства оборони США заявив, що «поступові успіхи» Росії в районі Попасної незначні, ймовірно, через повільні темпи та обмежені масштаби російського наступу в цьому районі. щоб отримати доступ до траси Т1303 на Сєверодонецьк та Лисичанськ. Неназваний представник міністерства оборони США заявив, що «поступові успіхи» Росії в районі Попасної незначні, ймовірно, через повільні темпи та обмежені масштаби російського наступу в цьому районі. щоб отримати доступ до траси Т1303 на Сєверодонецьк та Лисичанськ. Неназваний представник міністерства оборони США заявив, що «поступові успіхи» Росії в районі Попасної незначні, ймовірно, через повільні темпи та обмежені масштаби російського наступу в цьому районі.

Читайте також:  Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 13 травня 2022 року

Російські війська продовжували розрізнені та безуспішні наступальні дії поблизу кордону з Донецькою областю. Проросійські Telegram-канали стверджували, що російські сили зайняли позиції на захід від Горлівки, але ISW не має незалежного підтвердження цих тверджень. Попередні повідомлення про обстріл української артилерії в цьому районі свідчать про те, що російські сили навряд чи повністю захопили ці населені пункти. 13 травня українські сили знищили польовий командний пункт біля кордону із Донецькою областю.

Російські сили, ймовірно, убезпечили трасу М14 біля західного в’їзду на металургійний комбінат «Азовсталь», незважаючи на опір українців у цьому районі 13 травня. що російські сили успішно відтіснили українських захисників від входу до «Азовсталю», але українські сили продовжують чинити опір. Російські сили також продовжували обстрілювати та завдавати авіаудари по західних частинах «Азовсталі», ймовірно, у спробі придушити український спротив. Очільник Донецької обласної адміністрації Павло Кириленко повідомив, що 13 травня українські захисники зберегли свої позиції.

Російські сили продовжували відводити частини з-під Харкова. Український Генштаб уперше повідомив, що 13 травня російські сили зосередили свої зусилля на забезпеченні виведення частин дислокованих навколо Харкова. Російське командування також, мабуть, віддає пріоритет висновку російських військ, а чи не своїм ставленикам. Військовослужбовець Донецької Народної Республіки (ДНР) повідомив, що російський прикордонний патруль на українсько-російському кордоні трасою на Білгород два дні відмовлявся пропускати до Росії його батальйон, виведений з-під Харкова. Російські сили, ймовірно, намагаються захистити ГЛОК до Ізюму у північно-східній частині Харківської області після того, як українські війська, як повідомляється, просунулися до Тернового — населеного пункту лише за три кілометри від російського кордону.

Російські війська не вели наступальних дій на південному напрямку та 13 травня продовжували вести розвідку та вести вогонь за українськими позиціями. Запорізьке обласне військове управління повідомило, що російські війська збільшили чисельність військовослужбовців в окупованому селі Мигалівка, 20 км. на північ від Мелітополя. Російські сили, ймовірно, намагаються встановити артилерійські позиції вздовж траси E105, яка веде в Запоріжжі, можливо, сподіваючись потрапити в зону артилерійського вогню міста, що могло б відвернути Україну від операцій уздовж кордону з Донецькою областю. У Запорізькому обласному військовому управлінні додали, що місцеві жителі помітили російські військові вантажівки в районі Бердянська та Мелітополя та повідомили про перебої зв’язку у цьому районі.

Читайте також:  Боевые Потери России в Украине на сегодня 15 мая 2022 года

Російські сили, можливо, призупинили свої зусилля з анексії Херсонської області, можливо, через їхній недостатній контроль та управління територією. Призначений Росією заступник голови Херсонської області Кирило Стремоусов заявив 12 травня, що Херсон наразі не прагне інтеграції з Росією, що суперечить численним заявам останніх кількох днів про те, що Росія готувалася до його анексії. Південне оперативне командування України та розвідка повідомили, що російські «потрапили в законодавчу пастку» і намагаються завербувати місцеву владу для встановлення російського контролю над регіоном.

Українські сили намагаються відновити контроль над островом Зміїний на південний захід від Одеси та неподалік румунського узбережжя. Неназваний представник міністерства оборони США заявив, що останніми днями українські сили успішно знищили російські ракети класу «земля-повітря» та десантні кораблі за допомогою безпілотників, намагаючись витіснити російські війська. Начальник Управління військової розвідки України (ГУР) Кирило Буданов заявив, що Україна приділяє першочергову увагу поверненню острова, щоб запобігти висадженню російських військово-морських сил. Він особливо наголосив на тому, що Росія може спробувати перекинути війська в Придністров’я морем, оскільки провокації на кордоні посилюються. У МВС Придністров’я заявили, що 13 травня невідомі особи на автомобілі з іноземними номерами прилили коктейлі Молотова на нафтобазі та військкоматі у Тирасполі. Малоймовірно, що російські сили використовуватимуть острів Зміїний для висадки морського десанту під Одесою перед ефективними українськими атаками на російські кораблі. Проте присутність Росії на острові Зміїний може значно ускладнити зусилля, що обговорюються на Заході, з відкриття гуманітарного морського сполучення з Одесою.

Російські сили продовжують сковувати українські сили на північному сході України, ймовірно, у рамках підготовки до їхнього виведення з Харкова. Генштаб України повідомив, що російські сили перекидають на Брянську область додаткові артилерійські частини для посилення обстрілів українських прикордонних населених пунктів.

Думки за останні 24 години:

  • Російські сили, швидше за все, завершать свій відхід з-під Харкова, але спробують утримати лінію на захід від Вовчанська, щоб захистити свої GLOC від Білгорода до Ізюму. Неясно, чи досягнуть вони успіху.
  • Росіяни продовжуватимуть спроби оточити Сєвєродонецьк і Лисичанськ, у тому числі шляхом форсування річки Сіверський Донець, але, можливо, втратили імпульс, необхідний для завершення цього підприємства.
  • Окремі та нескоординовані атаки російських військ, швидше за все, продовжуватимуться на решті Ізюмсько-Донецького виступу, але, швидше за все, не принесуть значних успіхів.
  • Російські війська можуть спробувати просунутися в межах досяжності артилерії Запоріжжя, хоча далеко не факт, що вони досягнуть успіху.
  • Битва за Маріуполь, як не дивно, продовжуватиметься.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.