Меню

Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 16 травня 2022 року

Знищення Україною значної частини російської мотострілецької бригади, яка 11 травня намагалася перейти понтонним мостом через річку Сіверський Донець, шокувало відомих російських блогерів. Ці блогери почали коментувати некомпетентність російських військових своїм сотням тисяч передплатників. Спроба форсування річки показала приголомшливу відсутність тактичного сенсу, оскільки супутникові знімки показують (знищені) російські машини, що щільно скупчилися на обох кінцях (зруйнованого) мосту, що явно дозволило українським артилеристам знищити сотні та знищити десятки машин зосереджених. Мілогери, які досі підбадьорювали російських збройних сил, критикували керівництво російських збройних сил за нездатність винести уроки з військового досвіду. Вони також висловили стурбованість тим, що постійний поступ російської пропагандистської лінії заважає їм зрозуміти, що насправді відбувається.

karta boevych deystviy 1 1 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 16 травня 2022 року

Наслідки такої зміни тону та дискурсу цих міліблогерів неясні, але можуть бути значними. Люди, які живуть в умовах жорсткої цензури, часто довіряють людям, які здаються незалежними від уряду, але загалом згодні з ним більше, ніж уряду (навіть більше, ніж громадяни демократичних суспільств). Коментарі цих блоггерів, що широко читаються, можуть посилити зростаючі в Росії сумніви щодо перспектив Росії в цій війні та компетентності російського військового керівництва (принаймні).

Знищення мотострілельних частин також може серйозно підірвати зусилля Росії щодо ізоляції Сєверодонецька та Лисичанська з півночі. Російські війська за останню добу не робили спроб настання у цьому районі.

Однак російські війська продовжували операції зі створення умов для битви за Сєвєродонецьк з півдня, наступаючи на місто Золоте, приблизно за 30 км на південь від Сєвєродонецька. Російські війська, швидше за все, спробують убезпечити шосе на північ від Золотого до Сєверодонецька для свого наступу, але вони також можуть спробувати перерізати останню магістраль, що пов’язує Сєвєродонецьк із рештою України через Бахмут. Вони могли спробувати завдати удару на північний захід через всю країну зі своїх нинішніх позицій, щоб перерізати цю магістраль ближче до Лисичанська та Сєверодонецька. Вкрай малоймовірно, що росіяни зможуть взяти Бахмут, але вони можуть перерізати або привести в непридатність шосе від Бахмута до Сєвєродонецька, якщо зможуть просунутися далеко за будь-яким з цих можливих маршрутів.

За словами українських офіційних осіб, українські сили, ймовірно, проведуть контрнаступні операції, щоб витіснити росіян з-під Ізюма. Раніше ми відзначали, що вогонь російської артилерії, спрямований на захід через Ізюм, скоріше мав на меті зірвати такий контрнаступ, ніж створити умови для наступу росіян.

Російські сили продовжували відхід із Харківської області, але, ймовірно, прагнутимуть утримувати лінію на схід від Вовчанська, щоб убезпечити наземну лінію зв’язку (НЛК), що йде від Білгорода через Вовчанськ до Ізюму. Рельєф у цьому районі загалом сприятливий для оборонця, а у росіян є інші ГЛОК, якими можна забезпечити Ізюм, тому в цей час українці можуть не намагатися просунутися набагато далі на схід.

Українські захисники продовжували боротися на заводі «Азовсталь» у Маріуполі, незважаючи на жахливі умови та атаки росіян. Українська оборона «Азовсталі», як і раніше, сковує російські бойові сили і завдає втрат.

Ключові висновки

  • Катастрофічні втрати росіян при невдалій переправі через річку і виявлена ​​військова некомпетентність при цій переправі похитнули довіру деяких російських блогерів.
  • Російські сили продовжують формувати операції для битви за Сєверодонецьк з півдня, хоча ці втрати принаймні тимчасово підірвали їхні зусилля з півночі.
  • Українські сили оголосили, що вестимуть контрнаступ у районі Ізюма.
  • Російські війська продовжували відхід із північної частини Харківської області, але, ймовірно, прагнутимуть утримувати кордон, який захищає свої наземні шляхи сполучення від Білгорода через Вовчанськ до Ізюму.
karta boevych deystviy 1 1 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 16 травня 2022 року

Ми не повідомляємо докладно про військові злочини Росії, тому що ця діяльність добре висвітлюється у західних ЗМІ і безпосередньо не впливає на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цієї злочинної діяльності для українських військових та населення та, зокрема, для бойових дій у міських районах України. Ми рішуче засуджуємо ці порушення Росією законів про збройні конфлікти, Женевські конвенції та гуманність, хоча й не описуємо їх у цих звітах.

Підпорядковані основні зусилля – південь Харківської, Донецької, Луганської областей (мета Росії: оточити українські сили на сході України та повністю захопити Донецьку та Луганську області, територію, на яку претендують на проксі Росії на Донбасі)

Читайте також:  Армия сделала Украину субъектом геополитики: Тимоти Снайдер о значении сопротивления широкомасштабной агрессии России

Російські війська не вели активних наступальних дій у районі Ізюма, продовжуючи обстрілювати і вести розвідку українських позицій на південь і на захід від населеного пункту. Голова Харківської обласної адміністрації Олег Синегубов заявив 14 травня, що українські війська перейшли в контрнаступ, ймовірно, на північний захід від Ізюма, і змусили російських відступити в невстановлених районах. Майбутні українські контрнаступи з Харкова або із західних напрямків можуть змусити росіян припинити поступ до Слов’янська для захисту російських наземних комунікацій (ГЛОК).

Російські війська припустилися серйозних тактичних помилок при спробі масштабного форсування річки Сіверський Донець з боку Кремінної. Повідомляється, що російське командування надіслало 550 військовослужбовців 74-ї мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії для форсування річки Сіверський Донець з метою оточення українських військ у районі Рубіжного із північного заходу. 11 травня українська артилерія знищила російські понтонні мости та щільно сконцентровані навколо них російські війська та техніку, внаслідок чого, як повідомляється, 485 людей загинули та понад 80 одиниць техніки було пошкоджено. Раніше 74-а ОМСБр уже робила спроби форсування річки (через Десну на Чернігівщині 8 березня) без подібних невдач.

Відомі проросійські Telegram-канали (близько 300 тисяч передплатників) значною мірою критикували Генштаб Росії за те, що він не вивчив уроків з минулих бойових помилок, і висловлювали стурбованість тим, що цензура і самоцензура позбавляють їхньої ситуаційної обізнаності. Інші проросійські Telegram-канали відзначили повільні темпи російських наступальних операцій на півночі Харківської області, частково звинувативши у цьому неефективну повітряну розвідку та негативний вплив поганого морального духу у російській армії. Деякі Telegram-канали повідомили про критику за «хибне уявлення» дій російських військових. Міністерство оборони Росії розмістило відео, яке, як стверджується, показує, що російські війська, у свою чергу, 14 травня знищили українські понтонні переправи, хоча ми не маємо незалежного підтвердження цих тверджень.

Читайте також:  Байден: Зеленський "не хотів чути" попереджень про вторгнення

Російські війська спробували просунутися на схід від Попасної, ймовірно, продовжуючи створювати умови для битви за Сєвєродонецьк. Голова Луганської обласної адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що 13 травня російські сили намагалися забезпечити доступ до траси Т1303, що веде до Лисичанська, на схід від Попасної. велика кількість техніки у цьому районі, щоб зламати український опір.

Російські сили продовжували завдавати ударів під Авдіївкою, намагаючись прорвати оборону України у цьому районі. Український Генштаб повідомив, що російські сили частково досягли успіху під час штурму в районі Авдіївки. Донецька Народна Республіка також заявила, що російська піхота просунулась далі, використовуючи передані координати українських позицій у районі Авдіївки. Користувачі соціальних мереж Авдіївки повідомили, що росіяни не входили до Авдіївки, але 13 травня намагалися просунутися з півночі та продовжували мінометний обстріл. ISW не має достатньої інформації у відкритому доступі, щоб підтвердити або спростувати ці твердження, але українські сили, ймовірно, зберігають свої зміцнення у самому місті.

karta boevych deystviy 2 1 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 16 травня 2022 року

Російські сили провели наземні, повітряні та артилерійські атаки на металургійний завод “Азовсталь” 15 травня. Український полк «Азов» заявив, що російські війська використовували важку артилерію, танки та піхоту для штурму «Азовсталі», але українські сили продовжували утримувати оборонні позиції на заводі та його околицях. Представник Донецької обласної поліції повідомив, що в антисанітарних умовах на «Азовсталі» перебувають понад 600 поранених українських військовослужбовців. Українська влада намагається домовитися про евакуацію 60 медичних працівників та тяжко поранених військовослужбовців станом на 14 травня.

Російська окупаційна влада продовжувала посилювати контроль над рештою Маріуполя. Радник мера Маріуполя Петро Андрюшенко повідомив, що російська влада забезпечує 150 тисяч маріупольців, що залишилися, продуктами харчування в обмеженій кількості. Супутникові знімки з 7 квітня по 8 травня також показали, що російська влада прискорює масові поховання.

karta boevych deystviy 3 1 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 16 травня 2022 року

14 травня російські сили продовжували відхід із району на північ від Харкова. Російські сили, швидше за все, зосередяться на захисті своїх наземних комунікацій (НЛОК) з Ізюмом, що проходять через Вовчанськ, приблизно за 60 км на північний схід від Харкова. Очільник Харківської обласної адміністрації Олег Синегубов повідомив, що російські війська не обстрілювали Харків, а обстріляли українські позиції на північному сході Харківської області. Українські сили, ймовірно, відтіснили російські війська ближче до кордону та заявили, що звільнили неназваний населений пункт, розташований «всього за сотні метрів» від російського кордону. На відео, опублікованих в українських соціальних мережах, видно, як українські підрозділи діють у звільнених населених пунктах для знищення російських військовослужбовців, що залишилися, і знешкодження мін.

karta boevych deystviy 4 1 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 16 травня 2022 року

Російські війська не вели наступальних дій на південному напрямку, але продовжували артилерійський вогонь з українських позицій у всьому регіоні. Запорізьке обласне військове управління повідомило, що російські війська викопали окопи на північному заході Запорізької області приблизно за 20 кілометрів від шосе, що веде до міста Запоріжжя. Російські сили можуть готуватися до подальших наступальних операцій на місто Запоріжжя, що малоймовірно або можуть додатково зміцнювати доступ до Херсонської області з півночі та сходу. Повідомляється, що українські сили знищили російський польовий склад під Пологами, приблизно за 45 км від кордону з Донецькою областю.

Читайте також:  Нет войны – нет потерь: о чем говорит умолчание войны Россией?

Російська окупаційна влада продовжує стикатися з адміністративними проблемами, які не дозволяють Росії встановити повний контроль над окупованими територіями. Управління військової розвідки України (ГУР) повідомило, що Кремль планує провести референдум у Херсонській області 11 вересня, додавши, що російські сили намагатимуться завербувати місцевих колабораціоністів протягом усього літа. Сильно різняться повідомлення про можливі дати референдуму в Херсоні (і заперечення того, що буде якась анексія) свідчать про значне замішання російського керівництва на різних рівнях щодо перспектив Росії щодо забезпечення безпеки цього району і, можливо, найкращого шляху вперед. У ГУР також повідомили, що російські сили проводять у Криму приховану мобілізацію та вимагають від мешканців здавати кров.

Російські сили почали посилювати системи ППО на острові Зміїний, розташованому біля узбережжя Румунії, у відповідь на українські удари на острові. За повідомленням ГУР, внаслідок нещодавніх обстрілів української сторони на Зміїному острові було поранено або вбито 32 військовослужбовця. Російські кораблі, можливо, не змогли своєчасно евакуювати російських військовослужбовців через загрозу українських ракет та безпілотників, що спричинило великі втрати. За повідомленнями, два російські судна залишили острів Зміїний 14 травня.

karta boevych deystviy 5 1 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 16 травня 2022 року

Український генеральний штаб також зазначив, що придністровські сили повернулися до нормальних дій, у той час як російські сили залишалися у стані підвищеної бойової готовності, що може вказувати на розбіжності між самопроголошеним придністровським урядом та Росією щодо участі Придністров’я у війні.

karta boevych deystviy 6 1 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 16 травня 2022 року

Ключові думки за останні 24 години

  • Російські сили, швидше за все, завершать свій відхід з-під Харкова, але спробують утримати лінію на захід від Вовчанська, щоб захистити свої GLOC від Білгорода до Ізюму. Неясно, чи досягнуть вони успіху.
  • Росіяни продовжать спроби оточити Сєвєродонецьк і Лисичанськ, принаймні з півдня, можливо, зосередившись на перерізанні останньої магістралі, що сполучає Сєвєродонецьк-Лисичанськ із рештою України.
  • Український контрнаступ у районі Ізюма, швидше за все, розпочнеться найближчим часом.
  • Битва за Маріуполь, як не дивно, продовжуватиметься.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.