Меню

Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 18 червня 2022 року

Лідери Німеччини, Франції, Італії та Румунії під час візиту до Києва 17 червня запевнили українських чиновників, що Захід не вимагатиме від України жодних поступок для умиротворення Росії і підтримуватиме Україну до кінця війни. Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Франція, Німеччина, Італія та Румунія «роблять усе, щоб Україна могла вирішити свою долю». Макрон додав, що Україна «має перемогти», і пообіцяв надати ще шість самохідних гаубиць. Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Німеччина продовжить надавати фінансову, гуманітарну допомогу та допомогу у вигляді зброї для «війни за незалежність України». Макрон, Шольц, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі та президент Румунії Клаус Йоханніс також пообіцяли підтримати заявку України на те, щоб стати офіційним кандидатом у члени Європейського Союзу. Постійна військова підтримка України з боку Заходу матиме важливе значення для того, щоб українські сили могли звільнити територію, окуповану Росією.

karta boevych deystviy 1 28 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 18 червня 2022 року

Напередодні затяжної війни офіційні представники Міністерства оборони України запросили у Заходу важку артилерію, безпілотні літальні апарати та реактивні системи залпового вогню (РСЗВ). Заступник міністра оборони України Денис Шарапов та командувач тилом командування Сухопутних військ Володимир Карпенко заявили, що українським силам потрібні сотні артилерійських систем, включаючи бойові машини піхоти та танки, оскільки українські сили зазнали від 30% до 50% втрат техніки у бойових діях. Шарапов і Карпенко зазначили, що українським силам потрібні безпілотники Predator і боєприпаси, що барражують, щоб точно завдавати ударів по російським військам. Шарапов та Карпенко також запросили високоточну зброю великої дальності, таку як РСЗВ, для захисту всієї 2500-кілометрової лінії фронту в Україні.

Українські офіційні особи заявили, що російські війська вже направили близько 330 000 військовослужбовців для вторгнення в Україну без проведення часткової чи повної мобілізації у Росії. Заступник начальника Головного оперативного штабу Генштабу України Олексій Громов заявив, що російські сили згрупували 150 000 військовослужбовців у батальйонно-тактичні групи (БТГ) та інші з’єднання і залучили додатково 70 000 військовослужбовців з повітряних і морських частин. Громов зазначив, що російські війська задіяли понад 80 тис. військовослужбовців мобілізованого резерву, до 7 тис. резервістів Резерву стройової армії Росії (БАРС-2021), до 18 тис. військовослужбовців Росгвардії, до 8 тис. військовослужбовців із приватних військових компаній. Громов не уточнив, чи українська влада включала в ці цифри інформацію про насильницько мобілізованих військовослужбовців у Донецькій та Луганській народних республіках (ДНР та ЛНР). Громов зазначив, що Кремль ще може збільшити чисельність російських військовослужбовців в Україні шляхом проведення прихованої чи повної мобілізації. Громов зазначив, що, хоча невідомо, чи оголосить Кремль мобілізацію, російським силам все одно буде потрібен час для виконання розгортання та навчання нового персоналу незалежно від того, оголосить Кремль повну мобілізацію чи ні.

Ключові висновки

  • Російські війська продовжували завдавати наземних ударів по Сєверодонецьку та населеним пунктам уздовж українських сухопутних комунікацій (ГЛОК) до Лисичанська. Українська військова розвідка повідомила, що російські війська більше не діють як конкретні батальйонні тактичні групи (БТГ), як оцінювала ISW.
  • Російські війська провели безуспішні наступальні операції на північний захід від Слов’янська, а українські війська, як повідомляється, відновили підготовку до контрнаступу на захід від Ізюму.
  • Російські та українські війська вступили в бойові зіткнення на північ і північний схід від Харкова, хоча жодна значна територія не перейшла з рук до рук.
  • Російські сили продовжували зміцнювати запасні позиції на північному заході Херсонської області, ймовірно, чекаючи контрнаступу українських військ у цьому регіоні.
  • Глава Донецької Народної Республіки (ДНР) Денис Пушилін продовжив обговорення та підписання шефських договорів з російською регіональною владою.
karta boevych deystviy 1 28 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 18 червня 2022 року

Російські сили віддають пріоритет операціям з порушення українських наземних ліній зв’язку (GLOC) з Лисичанськом із кількох напрямків. Верховний головнокомандувач ЗСУ Валерій Залижний заявив, що російські сили одночасно завдають ударів на Донбасі по дев’яти напрямках, представлених як напрямок, що складається з двох частин, що включають в себе основний пункт, звідки російські сили атакують, і їхню мету: Попасна-Комишеваха, Попасна- Миколаївка. , Попасна-Берестове, Богородично-Слов’янськ, Ізюм-Слов’янськ, Попасна-Світлодарськ, Сєвєродонецьк-Лисичанськ, Сєверодонецьк-Метолкіне, Комушуваха-Тошківка. Заступник начальника Головного оперативного штабу Генштабу України Олексій Громов зазначив, що російські сили виділяють для наступальних операцій дрібніші підрозділи (штурмові групи розміром із роту чи взвод), а чи не повноцінні батальйонні тактичні групи (БТГ). Громов додав, що російські війська не ведуть наступальних операцій у нічний час. Міністерство оборони Великобританії також заявило, що російські сили діють у складі «все більш розрізнених і сильно недоукомплектованих угруповань» на Донбасі, які зазвичай просуваються пішки.

karta boevych deystviy 2 28 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 18 червня 2022 року

Російські війська провели наземні атаки у Сєвєродонецьку, намагаючись встановити контроль над містом. Громов повідомив, що українські сили продовжують чинити опір російським атакам у Сєвєродонецьку і призупиняють російські операції із захоплення Метолкіно та Сиротіна на південний схід від Сєвєродонецька. Російські сили, ймовірно, мають намір захопити Метолкіно та Сивротин, а не строго зосереджуватися на Сєвєродонецьку, щоб відтіснити українські сили на західному березі річки Сіверський Донець та забезпечити доступ до східного берега річки. Громов пояснив, що українські сили зберігають кілька логістичних маршрутів до Сєверодонецька, незважаючи на руйнування чотирьох мостів через річку Сіверський Донець, спростовуючи нещодавні повідомлення ЗМІ та заяви Росії про те, що українські сили у місті повністю відрізані.

Читайте також:  По силам кафиров на Змеином было несколько ударов, операция продолжается – ОК «Юг»

17 червня російські сили продовжували атакувати українські ГЛОК у районі Попасної. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили атаки російських військ на Берестове, розташованому на трасі Т1302 Бахмут-Лисичанськ. Проросійський milblogger та російський військовий журналіст Євген Піддубний стверджував, що російські сили контролюють невказані ділянки вздовж T1302 та заблокували перекидання українських резервів з Бахмута, але ISW не може незалежно підтвердити це твердження. Територіальна оборона Донецької Народної Республіки (ДНР) додатково заявила, що встановила контроль над Новолуганським, Луганським, Розсадками та Шахтарськом на південний схід від Бахмута.

Російські війська зробили безуспішні атаки на північний захід від Слов’янська і поступово просувалися територією на південний схід від Ізюму. Український Генштаб повідомив, що російські війська не змогли захопити Долину (на трасі Е40 на Слов’янськ) та відійшли на раніше зайняті позиції. На кадрах з геолокацією видно, як українські сили обстрілюють російську важку артилерію, яка намагається просунутися зі сходу та північно-західної околиці Богородичного, приблизно за 25 км на південний схід від Ізюма. Українські сили можуть відновити контрнаступні операції на захід від Ізюму. Проросійський Telegram-канал «Рибар» заявив, що 15 червня українські сили встановили понтонний міст через річку Сіверський Донець приблизно за 26 км на захід від Ізюму. Вогонь російської артилерії, що триває, на захід і північний захід від Ізюма також, ймовірно, вказує на контрнаступ українських сил у цьому районі. Якщо це підтвердиться, цей український контрнаступ, швидше за все, буде спрямований на те, щоб перерізати російські шляхи сполучення з районами Ізюм та Лиман.

karta boevych deystviy 3 27 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 18 червня 2022 року

За повідомленнями, російські сили продовжували брати участь у локальних зіткненнях із українськими елементами, щоб зберегти свої позиції поблизу міжнародного кордону 17 червня. Проросійський Telegram-канал Рибар заявив, що російські сили вели бої з українськими підрозділами в Дементьєвці та Російській Лозовій уздовж траси Білгород-Харків. і в Рубіжному та Терновому, приблизно за 45 км на північний схід від Харкова. Дані НАСА FIRMS виявили значні високотемпературні аномалії в Дементьєвці, але не підтвердили будь-яких аномалій у Російській Лозовій.

karta boevych deystviy 4 28 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 18 червня 2022 року

[Джерело: інформація НАСА про пожежі для системи управління ресурсами над Дементьєвкою за 17 червня]

karta boevych deystviy 5 28 631x1024 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 18 червня 2022 року

Російські сили продовжували зміцнювати резервні позиції у Херсонській та Миколаївській областях, ймовірно у відповідь на контратаки місцевих українців. Український генеральний штаб повідомив, що російські інженерні підрозділи покращили оборонні позиції в районі Безводного та Іщенки, на південний схід від оспорюваного міста Давидів Брід на російських наземних комунікаціях (ГЛОК) на північному заході Херсонської області. Заступник начальника Головного оперативного штабу Генштабу України Олексій Громов зазначив, що російські сили також демонтують бетонні іригаційні споруди на Херсонщині, щоб приховати важку артилерію від українських ударів. Повідомляється, що російські сили обстріляли українські позиції на кордонах Херсон-Миколаїв та Херсон-Дніпропетровська область, ймовірно, у контрбатарейній спробі завадити просуванню українців.

Читайте також:  Интерактивная карта боевых действий в Украине на 24 мая 2022 года

Російські сили можуть влаштовувати атаки під хибним прапором навколо міста Херсон, щоб перешкодити громадянській підтримці українських контрнаступних операцій. Українське Південне оперативне командування повідомило про жертви серед цивільного населення під час вибуху 15 червня на місцевому ринку в Чорнобаївці, населеному пункті на північ від Херсона, відомому українськими ударами по російських складах боєприпасів у цьому районі. Українське Південне оперативне командування заявило, що російські сили прагнуть дестабілізувати громадську думку в Херсоні та звинувачують українські сили у завданні ударів по цивільній інфраструктурі.

Повідомляється, що російські війська провели демонстративні штурми населених пунктів на сході Запорізької області, щоби закріпити українські частини на місці. Генштаб України повідомив, що 17 червня українські сили ліквідували російську диверсійно-розвідувальну групу, яка діяла на кордоні Запоріжжя та Донецької області.

karta boevych deystviy 6 5 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 18 червня 2022 року

Глава Донецької Народної Республіки (ДНР) Денис Пушилін продовжив роботу над спеціальними домовленостями про співпрацю з російською регіональною владою на Петербурзькому економічному форумі 17 червня. Пушилін підписав Меморандум про співпрацю з губернатором Московської області Андрієм Воробйовим, відповідно до якого Московська область пропонують шефство Тельманівському та Новоазовському районам, на схід від Маріуполя. Пушилін підписав ще один меморандум із губернатором Тули Олексієм Дюміним про відновлення Лівобережного району Маріуполя. Пушилін також обговорив шефство над окупованою Хрестівкою (на північний схід від Донецька) з головою Республіки Саха Айсеном Ніколаєвим та невказаними населеними пунктами Донецької області з губернатором Тверської області Ігорем Руденем. Пушилін, ймовірно,

Кремль запроваджує додаткові заходи щодо встановлення постійного громадського контролю над окупованими українськими територіями. Самопроголошений заступник голови Херсонської військово-цивільної адміністрації Кирило Стремоусов заявив, що всі діти, що народилися на Херсонщині після 24 лютого, автоматично отримають російське громадянство. МВС Росії також оголосило, що українські «біженці» (багато з яких, ймовірно, були насильно переселені до Росії) з окупованих територій, мають отримати відповідні документи до 17 серпня, щоб залишитися в Росії. Кремль, ймовірно, прагне змусити незаконно депортованих до Росії громадян України ухвалити російське громадянство або повернутися на окуповані Росією території України.

Читайте також:  Журналиста Левина казнили российские солдаты – «Репортеры без границ»

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.