Меню

Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 20 червня 2022 року

Російські війська досягли незначних успіхів на околицях Сєверодонецька 19 червня, але значною мірою зупинилися на інших напрямках наступу. Російські війська, ймовірно, зіштовхнуться зі зростаючими втратами та зносом особового складу та техніки, що ускладнить спроби відновити наступальні операції в інших критичних точках, оскільки мляві бої за Сєверодонецьк тривають. Як раніше оцінювала ISW, російські сили, ймовірно, зможуть захопити Сєвєродонецьк у найближчі тижні, але ціною концентрації більшої частини наявних сил на цій невеликій ділянці. Інші російські операції на сході України, такі як зусилля із захоплення Слов’янська та просування на схід від Бахмута, за останні два тижні не принесли особливого прогресу. Російські сили продовжують бойові дії з відтиснення українських військ від окупованих кордонів на північ від Харкова і вздовж південної осі, але не досягли при цьому значних успіхів.

karta boevych deystviy 1 30 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 20 червня 2022 року

Російські військові продовжують стикатися з проблемами морального духу та дисципліни своїх військовослужбовців в Україні. Головне розвідувальне управління України оприлюднило інформацію про перехоплені телефонні дзвінки 18 та 19 червня, у яких російські солдати скаржилися на умови на передовий, погане оснащення та загальну нестачу особового складу. Один військовослужбовець заявив, що підрозділи значно виснажені особовим складом і що в деяких батальйонних тактичних групах (БТГ) залишилося лише 10–15 військовослужбовців.

Ключові висновки

  • Російські сили досягли незначних успіхів на околицях Сєверодонецька і, ймовірно, просунулися в Метолкіне, але російські операції залишаються повільними.
  • Російські сили продовжували спроби перекрити українські шляхи сполучення на трасі Т1302 Бахмут-Лисичанськ і завдавали наземних та артилерійських ударів по трасі.
  • Російські сили прагнуть витіснити українські сили із зони дії артилерійського вогню залізничних колій навколо Харкова, які використовувалися для забезпечення наступних російських операцій у напрямку Слов’янська.
  • Російські сили не робили жодних підтверджених дій вздовж Південної осі та продовжують стикатися з партизанським тиском на окупованих територіях півдня України.
karta boevych deystviy 1 30 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 20 червня 2022 року

Підпорядковані основні зусилля – південь Харківської, Донецької, Луганської областей (мета Росії: оточити українські сили на сході України та повністю захопити Донецьку та Луганську області, територію, на яку претендують на проксі Росії на Донбасі)

Читайте також:  «Крыму следует приготовиться». Россия ждет контрнаступления украинской армии на полуостров?

Російські війська продовжували наземні штурми Сєверодонецька та його околиць і 19 червня досягли незначних успіхів на південно-східних околицях міста. Український Генеральний штаб повідомив, що російські війська досягли часткового успіху при атаці Метолкіно (на південь від Сєверодонецька), де вони знаходилися. бої протягом останніх кількох днів, хоча ISW не може незалежно підтвердити, які райони міста були захоплені російськими військами. Російські війська, ймовірно, мають намір захопити південні передмістя Сєверодонецька та просунутися до берега річки Сіверський Донець, перш ніж атакувати центр українського опору на хімічному заводі «Азот». Крім того, російські війська ведуть бої за контроль над Сиротним, ще одним навколишнім передмістем Сєверодонецька. Російські війська продовжували обстрілювати Сєверодонецьк та Лисичанськ.

karta boevych deystviy 3 29 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 20 червня 2022 року

Російські війська продовжували завдавати ударів у напрямі Слов’янська з південного сходу від Ізюму 19 червня, але підтверджених поступів був. Бої тривали навколо Краснопілля, селища біля траси Е40 менш ніж за 20 км на північний захід від Слов’янська. Російські війська вели безперервний артилерійський вогонь по населених пунктах на південний схід від Ізюму і на захід від Лимана, щоб створити умови для подальших спроб наступу на Слов’янськ. Російські сили прагнуть захопити Слов’янськ, щоб перерізати одну з українських комунікацій із Сєвєродонецьком та Лисичанськом, але просуваються до міста лише поступово.

19 червня російські сили продовжували наземні та артилерійські атаки на схід від Бахмута, щоб перекрити українські шляхи сполучення вздовж траси Т1302 Бахмут-Лисичанськ. селище на кордоні Лугансько-Донецької області в межах 5 км. від траси Т1302. Крім того, російські війська безуспішно атакували Гурське та Берестове, ймовірно, з метою перекрити шляхи сполучення українських військ уздовж траси Т1302 та утруднити українські операції з підтримки напрямку Сєвєродонецьк-Лисичанськ.

karta boevych deystviy 2 30 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 20 червня 2022 року

19 червня російські сили продовжили наступальні операції, щоб запобігти просуванню українських військ до міжнародного кордону. У Генштабі України зазначили, що російські сили вживають заходів, щоб не допустити виходу українських військ у тилові райони Росії, які підтримують операції у напрямку Слов’янська, та закладають додаткові залізниці для відновлення під’їзних колій до Слов’янська. Підконтрольні Росії залізничні колії в північній частині Харківської області, ймовірно, є основним засобом, що використовується російськими військами для постачання поточних операцій із захоплення Слов’янська, і протягом усієї війни російські сили приділяли першочергову увагу забезпеченню безпеки та ремонту залізниць у цьому районі. Хоча українські сили навряд чи зможуть швидко просунутися на десятки кілометрів углиб території, що утримується Росією, в Харківській області, що знадобиться для прямого перекриття цих залізничних колій, Російські сили, ймовірно, прагнуть відтіснити українські сили, щоб їхня артилерія не перекрила російські шляхи. Крім того, російські війська продовжували бої за контроль над Дементьєвкою та Розплідником, розташованими на північ від Харкова, та завдавали артилерійських ударів по північному сходу Харківської області.

karta boevych deystviy 4 30 631x1024 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 20 червня 2022 року

Російські сили обстріляли українські позиції вздовж південної осі, але не зробили жодних підтверджених атак 19 червня, що є паузою після постійних локальних атак протягом останніх кількох тижнів. Російські війська продовжували роботу з удосконалення інженерного обладнання вздовж річки Інгулець. Російський Telegram-канал зазначив, що російські сили завдали масованих невстановлених ударів уздовж кордону Миколаївсько-Херсонської області, ймовірно, у відповідь на нещодавні обмежені українські контратаки в цьому районі.

karta boevych deystviy 5 30 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 20 червня 2022 року

Діяльність на окупованих Росією територіях (мета Росії: зміцнити адміністративний контроль над окупованими територіями; встановити умови для потенційної анексії Російської Федерації або будь-якого іншого політичного устрою в майбутньому на вибір Москви)

Читайте також:  115-й день війни Росії проти України: головні події

Російська окупаційна влада продовжувала стикатися з партизанськими діями на окупованих територіях 19 червня. Український центр опору повідомив, що 19 червня у Херсоні невідомі українські партизани підірвали саморобний вибуховий пристрій проти російського колабораціоніста Євгена Соболєва. ускладнюють реалізацію окупаційних програм та проросійських настроїв на окупованих територіях.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.