Меню

Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 21 травня 2022 року

Українські військові повідомили, що 20 травня деякі російські війська, виведені з Харківської області, були передислоковані до західної частини Донецької області.У Генштабі України повідомили, що 260 військовослужбовців, виведених з-під Харкова, прибули для поповнення значних бойових втрат, які 107-й мотострілковий батальйон зазнав приблизно за 20 км на південний захід від Донецька. Українське військове управління (ГУР) перехопило дзвінок російського військовослужбовця, припустивши, що деякі з 400 військовослужбовців Харківського напрямку, які прибули до інших районів Донбасу, були шоковані інтенсивністю боїв там порівняно з тим, що вони пережили на Харківщині.

karta boevych deystviy 1 4 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 21 травня 2022 року

Російські сили продовжують страждати від нестачі особового складу, що змушує російське військове командування консолідувати виснажені батальйонні тактичні групи (БТГ).Неназваний представник міністерства оборони США повідомив, що російські сили все ще мають 106 БТГ, що діють в Україні, але їм довелося розформувати і об’єднати деякі з них, щоб компенсувати втрати. Заступник начальника Головного оперативного штабу Генштабу України Олексій Громов повідомив, що російські сили об’єднують частини Тихоокеанського та Північного флотів у місцях постійної дислокації 40-ї окремої бригади морської піхоти та 21-ї окремої мотострілецької бригади відповідно. Громов додав, що у Краснодарському краї російські війська готують військовослужбовців для поповнення частин 49-ї загальновійськової армії та намагаються відновити боєздатність російських частин, виведених з фронту в окупованому Криму.

У травні невідомі російські злочинці здійснили серію атак із застосуванням коктейлю Молотова на російські військові комісаріати по всій країні, ймовірно, на знак протесту проти таємної мобілізації.Російські ЗМІ та місцеві Telegram-канали повідомляли про навмисні підпали військових комісаріатів у трьох населених пунктах Підмосков’я – Омську, Волгограді, Рязанській області та Ханти-Мансійському автономному окрузі – у період з 4 по 18 травня. Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу України Олексій Громов сказав, що було не менше 12 випадків умисних підпалів проти військових комісаріатів загалом і п’ять на минулому тижні. Російські офіційні особи зловили на місці злочину двох 16-річних підлітків в одному з населених пунктів Московської області, що дозволяє припустити, що громадяни Росії, ймовірно, несуть відповідальність за напади на військові комісаріати.

Ключові висновки

  • Російські війська активізують операції з просування на північ і захід від Попасної в рамках підготовки до наступу на Сєвєродонецьк.
  • Російська та проксі-влада в Маріуполі намагаються встановити послідовний адміністративний контроль над містом.
  • Повідомляється, що російські сили намагалися відновити контроль над населеними пунктами, які вони втратили під час контрнаступу українських військ на північ від Харкова.
  • Російські сили зміцнюють свою військово-морську присутність навколо Зміїного острова, щоб зміцнити своє угруповання на острові.
karta boevych deystviy 1 4 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 21 травня 2022 року

Ми не повідомляємо докладно про військові злочини Росії, тому що ця діяльність добре висвітлюється у західних ЗМІ і безпосередньо не впливає на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цієї злочинної діяльності для українських військових та населення та, зокрема, для бойових дій у міських районах України. Ми категорично засуджуємо ці порушення Росією законів про збройні конфлікти, Женевські конвенції та гуманність, хоча й не описуємо їх у цих звітах.

ISW оновила оцінку чотирьох основних операцій, у яких у час беруть участь російські сили. Ми припинили висвітлення акції підтримки 4 «Суми та північно-східна Україна», бо вона більше не є активною.

Читайте також:  На фоне прибытия в Украину лидеров Франции, Германии, Италии и Румынии в Киеве объявлена ​​воздушная тревога

Підпорядковані основні зусилля – південь Харківської, Донецької, Луганської областей (мета Росії: оточити українські сили на сході України та повністю захопити Донецьку та Луганську області, територію, на яку претендують на проксі Росії на Донбасі)

Російські війська безуспішно намагалися відновити наступальні дії на південний захід від Ізюма і 20 травня не просунулися на Слов’янському та Лиманському напрямах. Український Генштаб повідомив, що російські війська зазнали значних втрат і відступили після невдалого штурму Великої Комишувахи приблизно за 23 км на південний захід від с. Ізюм. Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу України Олексій Громов заявив, що російські війська відновлюють наступ на Слов’янськ, незважаючи на втрату наступальних можливостей. 18 травня українська артилерія вразила російські засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) за 7 км від Ізюма.

Російські війська активізували зусилля з просування на північ і захід від Попасної в рамках підготовки до битви за Сєвєродонецьк. Українські офіційні особи повідомили, що російські війська провели кілька безрезультатних штурмів населених пунктів, що ведуть до Лисичанського та Бахмутського шосе біля Попасної. Луганська Народна Республіка (ЛНР) заявила, що оточила українські війська у Золотому та Гірському, приблизно за 12 та 14 км на північний схід від Попасної відповідно. ISW не може незалежно підтвердити це твердження LNR. Російські сили також безуспішно намагалися прорвати українську оборону на захід та схід від Авдіївки та вели сильний обстріл у цьому районі.

Читайте також:  В Днепре дерусифицировали еще 21 название улиц и переулков

За словами офіційних осіб США, російські війська почали діяти в масштабі роти, а не на рівні БТГ, щоб зосередитись на захопленні конкретних сіл на Донбасі. Неназваний представник міністерства оборони США також зазначив, що російські сили, як і раніше, стикаються з проблемами у координації зв’язку між командирами та синхронізації артилерійського вогню за підтримки наземних атак. Раніше ISW повідомляв, що деякі російські військові блогери розкритикували російський розвідувально-ударний комплекс через надмірно централізовану систему узгодження артилерійського вогню. Проросійський військовий Telegram-канал розкритикував нинішню російську стратегію, стверджуючи, що російські війська зайшли в «стратегічний глухий кут» і зазнають значних втрат, намагаючись повільно захопити невеликі села в різних напрямках.

karta boevych deystviy 2 4 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 21 травня 2022 року

Повідомляється, що 20 травня російська та проксі-окупаційна влада в Маріуполі намагалася встановити узгоджений адміністративний контроль над містом. Радник мера Маріуполя Петро Андірущенко заявив, що маріупольська влада, яка співпрацює з російськими окупантами, не підкоряється керівництву Донецької народної адміністрації. Республіки (ДНР) і натомість керується Федеральною службою безпеки Росії (ФСБ). Андрющенко також заявив, що Луганська Народна Республіка (ЛНР) стане єдиним «незалежним» політичним органом Росії через те, як урядовці ДНР нав’язують Маріуполю свої окупаційні програми. Андрющенко зазначив, що голова ДНР Денис Пушилін наказав підрозділам міліції, дислокованим наразі в Маріуполі, перебратися до інших районів Донецька для реагування на заворушення, викликані “внутрішньою боротьбою політичних кланів”. Хоча ISW не може незалежно підтвердити твердження Андрющенка, вони узгоджуються із загальною відсутністю узгодженості у реалізації окупаційних програм як російською владою, так і владою ДНР.

Фракційна боротьба між маріупольською владою, ймовірно, посилюється евакуацією українських захисників з металургійного комбінату «Азовсталь». Проросійські Telegram-канали скаржилися, що російські сили вивозять поранених російських військовослужбовців зі шпиталів до ДНР для лікування поранених українських солдатів, нещодавно евакуйованих із «Азовсталі». Якщо ці повідомлення підтвердяться, вони вкажуть на те, що дії російської та проксі-влади, як і раніше, непослідовні щодо евакуації українських сил з «Азовсталі» та захоплення Маріуполя в цілому.

karta boevych deystviy 3 4 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 21 травня 2022 року

Російські сили зосередили свої зусилля на утриманні своїх позицій на північ від Харкова, щоб запобігти подальшому наступу України 20 травня. Український генеральний штаб зазначив, що російські війська провели неуточнені та безуспішні контратаки у спробі відновити втрачені позиції навколо Харкова. Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу України бригадний генерал Олексій Громов повідомив, що український контрнаступ на півночі Харківської області з 5 травня звільнив 23 населені пункти, але не назвав населених пунктів. Російські війська продовжували вести артилерійські обстріли українських позицій та приміських населених пунктів навколо Харкова.

karta boevych deystviy 4 4 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 21 травня 2022 року

Російські війська не робили жодних підтверджених наступів на південному напрямку, і 20 травня вели артилерійський обстріл лінії фронту. Російські війська вели артилерійські обстріли Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської та Миколаївської областей. Повідомляється, що невідомі партизани підірвали російський бронепоїзд у Мелітополі та пошкодили дві залізничні колії та локомотив із десятьма паливними баками. Російські сили продовжують зміцнювати своє угруповання на острові Зміїний двома загонами бойових кораблів та крилатими ракетами. Ситуація у Придністров’ї залишається незмінною.

karta boevych deystviy 5 4 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 21 травня 2022 року

Ключові думки за 24 години:

  • Російські сили, швидше за все, завершать свій відхід з-під Харкова, але спробують утримати лінію на захід від Вовчанська, щоб захистити свої GLOC від Білгорода до Ізюму. Неясно, чи досягнуть вони успіху.
  • Росіяни продовжать спроби оточити Сєвєродонецьк і Лисичанськ, принаймні з півдня, можливо, зосередившись на перерізанні останньої магістралі, що сполучає Сєвєродонецьк-Лисичанськ із рештою України.
Читайте також:  США создадут группу для расследования военных преступлений в Украине

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.