Меню

Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 22 травня 2022 року

Російські сили зосереджені на окопі та зміцненні оборонних позицій у Харкові та вздовж південної осі в рамках підготовки до українських контрнаступів, тоді як більшість активних наступальних операцій, як і раніше, обмежуються дугою Ізюм-Донецьк та особливо районом Попасна-Сєвєродонецьк.

karta boevych deystviy 1 5 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 22 травня 2022 року

Генштаб України повідомив, що російські війська створюють другорядні рубежі оборони на південній осі, вказуючи на те, що російське угруповання в цьому районі може готуватися до великого українського контрнаступу та затяжного конфлікту. Повідомляється, що російські сили займають оборонні позиції на північ від Харкова після успіху українського контрнаступу з 5 травня і провели обмежені атаки, щоб дати російським силам час завершити свою передислокацію назад до Росії в хорошому стані або дозволити підкріпленням прибути на захист території на Харківщині. Значні наступальні дії росіян приурочені до району Сєвєродонецька. Російські війська трохи просунулися на північ, захід та південь від міста, особливо в районі Попасної.

Ключові висновки

  • Російські війська могли трохи просунутися на північ, захід і південь від Попасної, щоб продовжити наступ на Сєвєродонецьк з півдня.
  • Російські джерела можуть завищувати кількість українських захисників, евакуйованих з «Азовсталі», щоб або максимізувати кількість російських військовополонених, яких можна обміняти на українських солдатів, або щоб уникнути збентеження від визнання того, що вони були замкнені у багатомісячній облозі. проти лише «сотні» українських солдатів.
  • Повідомляється, що російські війська повернули собі деякі позиції, зайняті українським контрнаступом на північ від Харкова.
  • Російські сили, ймовірно, готуються до великого українського контрнаступу та затяжного конфлікту на Південній осі.
karta boevych deystviy 1 5 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 22 травня 2022 року

Ми не повідомляємо докладно про військові злочини Росії, тому що ця діяльність добре висвітлюється у західних ЗМІ і не впливає безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цієї злочинної діяльності для українських військових та населення та, зокрема, для бойових дій у міських районах України. Ми категорично засуджуємо ці порушення Росією законів про збройні конфлікти, Женевські конвенції та гуманність, хоча й не описуємо їх у цих доповідях.

Підпорядковані основні зусилля – південь Харківської, Донецької, Луганської областей (мета Росії: оточити українські сили на сході України та повністю захопити Донецьку та Луганську області, територію, на яку претендують на проксі Росії на Донбасі)

Російські війська вели невстановлені наступальні операції у напрямі Слов’янська, але підтверджених наступів 21 травня був. Український Генштаб повідомив, що російські війська намагаються навести понтонний міст через річку Сіверський Донець у районі Яремівки, близько 25 км на південний схід від Ізюму у напрямку Слов’янська. Російські війська додатково завдали артилерійських ударів по Довеньці та Долині, обидва на південний схід від Ізюму у напрямку Слов’янська.

Читайте також:  На фоне прибытия в Украину лидеров Франции, Германии, Италии и Румынии в Киеве объявлена ​​воздушная тревога

Повідомляється, що російські сили активізували зусилля щодо прориву української оборони в районі Попасної, щоб 21 травня просунутися до Сєвєродонецька з півдня. Проросійські джерела новин повідомили, що російські сили просувалися через українські лінії оборони у трьох напрямках. Повідомляється, що російські повітряно-десантні війська (ВДВ) взяли під контроль Володимирівку та Липове та прорвали українську оборону в Комишеваху, на північ від Попасної. Повідомляється, що війська російської ПВК «Вагнер» взяли під контроль Трипілля та Вискрівку на захід від Попасної. Українські джерела зазначають, що у Вискрівці продовжуються наступальні операції. Повідомляється також, що російські сили взяли під контроль Троїцьке на південь від Попасної. Такі повідомлення узгоджуються із заявами українського Генштабу про те,

Однак дані NASA про пожежну інформацію для управління ресурсами (FIRMS) не показують концентрацію пожеж у цьому районі, що може свідчити про те, що російські джерела перебільшують масштаби або значущість атак, хоча відсутність доказів не є свідченням відсутності в даному випадку. Передбачуване оточення району Попасна може бути спробою прорвати українську оборону, щоб забезпечити підтримку в битві за Сєверодонецьк, де російські війська досягають незначних успіхів і, як повідомляється, взяли під свій контроль Щедрищеве і Сиротне на північ від Сєверодонецька. . однак не показує концентрацію пожеж у цьому районі, що може свідчити про перебільшення російськими джерелами масштабу чи значущість обстрілу,

Передбачуване оточення району Попасна може бути спробою прорвати українську оборону, щоб забезпечити підтримку в битві за Сєверодонецьк, де російські війська досягають незначних успіхів і, як повідомляється, взяли під свій контроль Щедрищеве і Сиротне на північ від Сєверодонецька. . однак не показує концентрацію пожеж у цьому районі, що може свідчити про перебільшення російськими джерелами масштабу чи значущості обстрілів, хоча відсутність доказів у цьому випадку не є доказом відсутності. Передбачуване оточення району Попасна може бути спробою прорвати українську оборону, щоб забезпечити підтримку в битві за Сєвєродонецьк, де російські війська досягають незначних успіхів і, як повідомляється, взяли під свій контроль Щедрищеве та Сиротне на північ від Сєверодонецька. .

Читайте також:  ФРН закликала підтримати формування багатонаціональної бойової бригади у Литві

Повідомляється, що російські сили досягли незначних успіхів під час наземних атак у Донецькій області 21 травня. Проросійські Telegram-канали заявили, що російські сили намагаються оточити українське угруповання в районі Святогірська та штурмують Ярово як на захід від Лиману, так і в межах 10 кілометрів від кордону. із Харківською областю. Український генеральний штаб повідомив, що російські сили продовжують наступальні операції навколо Лимана і, ймовірно, продовжать просуватися на захід, щоб зустрітися з російськими військами у південній частині Харківської області. Новобахмутівка.

karta boevych deystviy 2 5 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 22 травня 2022 року

Російські джерела можуть завищувати кількість українських захисників, евакуйованих із меткомбінату «Азовсталь» станом на 21 травня. Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що від початку евакуації «Азовсталь» залишили майже 2000 українських бійців, тоді як Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) повідомив, що зареєстрував лише «сотні» українських військовополонених. Невідповідність може бути викликана просто затримками реєстрації або звітності МККК. Проте офіційні російські джерела також можуть приховувати справжню кількість евакуйованих із різних причин. Росіяни можуть сказати, що вони захопили більше українських солдатів, ніж насправді, щоб максимізувати кількість російських полонених, яких можна обміняти, якщо вони домовляться про обмін полоненими з Україною. Російське керівництво також може спробувати уникнути збентеження, визнавши, що його сили були блоковані в багатомісячній облозі «сотнями», а не «тисячами» українських захисників. Командир полку «Азов» Денис Прокопенко додатково заявив, що дав команду на припинення оборони Маріуполя для порятунку життя захисників «Азовсталі», тому найближчими днями кількість евакуйованих, швидше за все, збільшиться.

Генштаб України повідомляє, що російські сили продовжують фільтраційні заходи у Маріуполі. Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко додатково зробив низку тверджень, які ISW не може перевірити самостійно. Він стверджував, що російські війська планують використовувати фільтраційні табори у Маріуполі для насильницької мобілізації чоловіків на ополчення Донецької Народної Республіки (ДНР). Він стверджував, що російська окупаційна адміністрація у Маріуполі планує провести перепис чоловіків віком від 18 до 50 років для подальшої примусової мобілізації у ДНР. Він також заявив, що чотири школи в Маріуполі мають відкритися до кінця травня відповідно до «російських стандартів та російських програм», а повне впровадження російських навчальних програм, як повідомляється, намічено на осінь 2022 року.

karta boevych deystviy 3 5 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 22 травня 2022 року

Російські сили зосередилися на поверненні позицій, зайнятих українськими військами під час контрнаступу на північ від Харкова 21 травня. Повідомляється, що російські сили ведуть бої у Веселому, Циркунах, Золочові та Терновій і, можливо, відбили Тернове та Рубіжне, хоча ISW не може незалежно підтвердити ці твердження. на даний момент. Такі зусилля, ймовірно, заважають атакам, спрямованим на зрив українського контрнаступу в північній частині Харківської області з наміром виграти час для відходу російських військ та передислокації на інші напрями наступу, або зміцнити оборонні позиції на північ від Харкова. Крім того, російські сили продовжували обстрілювати Харків та його околиці, що, ймовірно, ще більше відверне українські сили від злагоджених наступальних дій у напрямку кордону з Росією.

karta boevych deystviy 4 5 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 22 травня 2022 року

Російські сили зосередилися на зміцненні існуючих оборонних рубежів та створенні другорядних оборонних рубежів на Південній осі, але 21 травня не робили жодних підтверджених наступів. Український генеральний штаб повідомив, що російські війська перекидають інженерне обладнання на передові позиції на Південній осі для будівництва другої лінії оборони, що, ймовірно, вказує на те, що російські війська готуються до оборони від можливого українського контрнаступу та готуються до затяжних операцій на півдні України. Російські війська завдали ракетних, ракетних та артилерійських ударів по Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській та Одеській областях.

Читайте також:  113-й день війни Росії проти України: головні події

Український Генштаб повідомив, що російські спецслужби продовжують дестабілізувати ситуацію в Придністров’ї, поширюючи дезінформацію щодо мінування об’єктів соціальної інфраструктури та держустанов у Тирасполі, Бендерах, Дубоссарах та Рибниці.

karta boevych deystviy 5 5 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 22 травня 2022 року

Ключові думки за 24 години:

  • Російські сили, швидше за все, завершать свій відхід з-під Харкова, але спробують утримати лінію на захід від Вовчанська, щоб захистити свої GLOC від Білгорода до Ізюму. Неясно, чи досягнуть вони успіху.
  • Росіяни продовжать спроби оточити Сєвєродонецьк і Лисичанськ, принаймні з півдня, можливо, зосередившись на перерізанні останньої магістралі, що сполучає Сєвєродонецьк-Лисичанськ із рештою України.
  • Російські сили, ймовірно, готуються до українських контрнаступів та готуються до затяжних операцій на півдні України.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.