Меню

Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 23 травня 2022 року

Російські сили активізували зусилля щодо оточення та захоплення Сєверодонецька 22 травня і, ймовірно, продовжуватимуть робити це найближчими днями, оскільки зусилля на інших напрямках наступу, включаючи Ізюм, як і раніше, значною мірою застопорилися. Російські війська в Луганській області, ймовірно, перемістяться, щоб отримати вигоду з нещодавніх успіхів, досягнутих на дузі Рубіжно-Сєвєродонецьк-Луганськ-Попасна, щоб оточити і осадити Сєвєродонецьк – останній український опорний пункт у Луганській області. Російські мілігери висувають гіпотезу про успіх російської тактики в цьому районі і охрестили її битвою за Сєверодонецьк, наголосивши, що це попередня лінія дій на театрі військових дій на Донбасі.

Ключові висновки

  • Російські сили проводять операцію з перекриття українських наземних комунікацій (ГЛОК) між Сєвєродонецьком та Лисичанськом через річку Сіверський Донецьк.
  • Інформаційний простір у Маріуполі, ймовірно, стане ще обмеженішим у найближчі тижні, оскільки російські сили переключають увагу із завершення захоплення металургійного комбінату «Азовсталь» на зміцнення окупаційного контролю над містом.
  • Російські війська, ймовірно, посилюють своє угруповання навколо Харкова, щоб запобігти подальшому просуванню України до міжнародного кордону.
  • Російські сили можуть стягувати сили в окремих районах Запорізької та Херсонської областей для початку подальших наступальних операцій на південному напрямку.
karta boevych deystviy 1 6 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 23 травня 2022 року

Ми не повідомляємо докладно про військові злочини Росії, тому що ця діяльність добре висвітлюється у західних ЗМІ і безпосередньо не впливає на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цієї злочинної діяльності для українських військових та населення та, зокрема, для бойових дій у міських районах України. Ми категорично засуджуємо ці порушення Росією законів про збройні конфлікти, Женевські конвенції та гуманність, хоча й не описуємо їх у цих доповідях.

ISW оновила оцінку чотирьох основних операцій, у яких нині беруть участь російські сили. Ми припинили висвітлення акції підтримки 4 «Суми та північно-східна Україна», бо вона більше не є активною.

Підпорядковані основні зусилля – південь Харківської, Донецької, Луганської областей (мета Росії: оточити українські сили на сході України та повністю захопити Донецьку та Луганську області, територію, на яку претендують на проксі Росії на Донбасі)

22 травня російські війська трохи просунулися на південний схід від Ізюму. На кадрах, опублікованих Донецькою Народною Республікою (ДНР) 22 травня, видно, як сили ДНР оглядають зруйновану греблю в Осколі, приблизно за 10 км на південний схід від Ізюму, що дозволяє припустити, що українські сили, ймовірно, відійшли від селище за річкою Оскал. У Генштабі України повідомили, що російські сили з-під Ізюма готуються відновити наступ у напрямі Слов’янська. Російські війська додатково обстріляли Велику Комишуваху на південний захід від Ізюма та Голубку на південний схід від Ізюма, що вказує на те, що вони планують продовжити наступальні дії на південь від Ізюму.

Читайте також:  «Пропаганда выше закона и морали» – МИД о «смертном приговоре» боевиков пленным иностранцам из ВСУ

Російські війська досягли успіхів у районі Рубіжно-Сєвєродонецьк-Лисичанськ і 22 травня активізували зусилля із захоплення Сєверодонецька. Російські війська підірвали міст через річку Сіверський Донецьк між Сєвєродонецьком та Лисичанськом, створивши умови для перекриття українських наземних комунікацій (ГЛОК). та взяти Сєверодонецьк. Проросійські мілігери писали про початок Сєвєродонецької битви 20 травня і стверджували, що російські війська наближаються до району з півночі, сходу та півдня. Мілогери підкреслили важливість порушення українських GLOC між Лисичанськом та Сєверодонецьком, яким сприяють як мінімум два великі мости через річку Сіверський Донецьк. Руйнування російськими військами принаймні одного з двох мостів між двома містами, ймовірно, завадить українським GLOCs дістатися Сєвєродонецька і вкаже на спробу Росії оточити місто. Повідомляється, що російські війська атакували кілька міст навколо Попасної, що може дозволити їм просунутися північ, у бік Сєвєродонецька. Російські заяви про успіхи навколо Попасной залишаються непідтвердженими відкритими джерелами на час публікації цієї публікації.

karta boevych deystviy 2 6 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 23 травня 2022 року

Російські сили сосредоточили свої зусилля на наступних операціях в районі Лимана, але 22 травня жодних підтверджених наступлень не підприємили. Український Генштаб повідомив, що російські війська ведуть бойові дії в Липовому, Васильєвці, Мар’їнке та Новомихайлівці при підтримці авіації та артилерії та що російські війська планують відновлювати бойові дії. операції в районі Ямполь-Северськ (чуть восточное Лимана) з форсуванням реки Північний Донец. Основні зусилля Росії в районі Лимана, швидше за все, будуть сосредоточені на просуванні на захід, щоб вийти на адміністративну кордон Донецької та Харківської областей і об’єднатися з операціями південної Ізюми.

karta boevych deystviy 3 6 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 23 травня 2022 року

Міноборони Росії заявило про свій повний контроль над Маріуполем, оскільки 22 травня остання група українських бойовиків здалася та залишила меткомбінат «Азовсталь». Оголошення про завершення бойових дій у Маріуполі пролунало через місяць після того, як президент Росії Володимир Путін та міністр оборони Сергій Шойгу здобули перемогу у битві за Маріуполь 22 квітня. Повідомляється, що російські війська розпочали розмінування території заводу та відновлення Маріупольського порту.

Читайте також:  Бойові Втрати Росії в Україні на сьогодні 29 травня 2022 року

Російські окупаційні сили, мабуть, посилюють процеси «фільтрації» закріплення контролю над Маріуполем. Омбудсмен України Людмила Денісова заявила, що до 4000 маріупольців зараз перебувають у фільтраційних таборах за містом, а радник мера Маріуполя Петро Андрющенко заявив, що чеченські війська Росгвардії беруть під свій контроль фільтраційні пункти в міру передислокації сил ДНР. . Інформаційний простір у Маріуполі, ймовірно, стане ще обмеженішим у найближчі тижні, оскільки російські сили переключать свою увагу із захоплення «Азовсталі» на зміцнення окупаційного контролю над містом.

Російські сили зберегли свої позиції, щоб запобігти подальшому просуванню України до кордону з Росією, і 22 травня завдали повітряних та артилерійських ударів на північ від Харкова. У Генштабі України зазначили, що Росія має намір посилити своє угруповання довкола Харкова невстановленими елементами 1-го гв. Танкова армія. Міністр внутрішніх справ Луганської Народної Республіки (ЛНР) також заявив, що його особовий склад діє у Вовчанську на півночі Харківської області. Ці повідомлення вказують на те, що російські сили посилюють свою присутність на північ від Харкова, щоб утримувати свої нинішні позиції та відкидати потенційне просування українських військ далі на північ до міжнародного кордону та на схід у бік російських ПВК, що прямують до Ізюму.

karta boevych deystviy 4 6 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 23 травня 2022 року

Російські війська можуть готуватися до наступу, щоб захопити частину північної Херсонської області, що залишилася, і просуватися до Запоріжжя, незважаючи на те, що 22 травня не було жодних підтверджених наступів на південному напрямку. Херсонська облдержадміністрація заявила, що російські війська поповнюють своє угруповання у Високопілля. та Архангельське на півночі Херсонської області в очікуванні посилення бойових дій у районі кордону Херсонсько-Миколаївської області. Запорізьке обласне військове управління відзначило високу концентрацію російських військ в Інженерному, на південь від Гуляполя, що вказує на те, що російські війська потенційно готуються до продовження наступу на Гуляполі. Запорізьке обласне військове управління заявило, що окупаційні сили у Мелітополі вивішують прапори на честь 220-річчя Таврійської губернії, що може свідчити про намір російських військ перетворити окуповані території в Херсоні та Запоріжжі на квазіреспубліку, як ЛНР чи ДНР, але також наголошує на відсутності послідовності у вирішенні питань окупації по всій Україні. Російські війська додатково обстріляли та завдали ракетних ударів по Миколаївській, Одеській, Запорізькій та Херсонській областях.

karta boevych deystviy 5 6 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 23 травня 2022 року

Повідомляється, що українська влада посилює безпеку кордону між Україною та Придністров’ям. Місцевий український прикордонний загін оголосив про нові обмеження, що забороняють громадянське використання безпілотників, приладів нічного бачення та плавання малих човнів у цьому районі. У Генштабі України повідомили, що українські сили охороняють кордон та проводять контрдиверсійні заходи.

karta boevych deystviy 6 3 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 23 травня 2022 року

Ключові думки за 24 години:

  • Російські сили, ймовірно, посилюють своє угруповання на північ від Харкова, щоб запобігти подальшому просуванню українського контрнаступу до кордону з Росією. Російські війська можуть найближчим часом перекинути частини 1-ї танкової армії на північ Харкова.
  • Росіяни продовжать спроби оточити Сєвєродонецьк і Лисичанськ, принаймні з півдня, можливо, зосередившись на перерізанні останньої магістралі, що сполучає Сєвєродонецьк-Лисичанськ із рештою України.
  • Російські сили у Маріуполі, швидше за все, зосередять свою увагу на окупаційному контролі над містом після завершення облоги «Азовсталі».
  • Російські сили, ймовірно, готуються до українських контрнаступів та готуються до затяжних операцій на півдні України.
Читайте також:  Интерактивная карта боевых действий в Украине на 4 мая 2022 года

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.