Меню

Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 24 травня 2022 року

23 травня російські війська досягли лише мінімальних успіхів на сході України. Нові повідомлення підтвердили, що російські війська раніше відбили Рубіжне на півночі Харківської області 19 травня. це оборонна позиція — щоб запобігти подальшому просуванню українців на північ чи схід, який міг би загрожувати російським комунікаціям на ізюмському напрямку. Українські джерела додатково підтвердили раніше заявлений Росією наступ у районі Попасної, і російські сили, ймовірно, прагнуть відкрити нову лінію наступу на північ від Попасної, щоб завершити оточення Сєвєродонецька, одночасно просуваючись на захід у бік Бахмута, хоча російські сили навряд чи зможуть повністю ресурси обох. ліній просування одночасно.

Ключові висновки

  • Українські джерела підтвердили, що російські сили забезпечували локальні наступи на північ і захід від Попасної принаймні з 20 травня. Російські сили, ймовірно, прагнуть просунутися далі на захід у бік Бахмута і північ, щоб підтримати оточення Сєвєродонецька, але навряд чи зможуть домогтися швидкого наступу.
  • Російські сили, швидше за все, спробують утримати позиції на захід від річки Сіверський Донець, щоб протистояти українським атакам (а не відступити за річку), щоб запобігти подальшому наступу українських військ, що загрожує комунікаціям Росії з Ізюмом.
  • Російські окупаційні сили продовжували процедури фільтрації та депортації в Маріуполі та його околицях.
  • Російські війська, ймовірно, готуються відновити наступ на південному напрямку.
karta boevych deystviy 1 7 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 24 травня 2022 року

Ми не повідомляємо докладно про військові злочини Росії, тому що ця діяльність добре висвітлюється у західних ЗМІ і не впливає безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цієї злочинної діяльності для українських військових та населення та, зокрема, для бойових дій у міських районах України. Ми категорично засуджуємо ці порушення Росією законів про збройні конфлікти, Женевські конвенції та гуманність, хоча й не описуємо їх у цих доповідях.

ISW оновила оцінку чотирьох основних операцій, у яких нині беруть участь російські сили. Ми припинили висвітлення акції підтримки 4, «Суми та північно-східна Україна», тому що вона більше не є активною:

Підпорядковані основні зусилля – південь Харківської, Донецької, Луганської областей (мета Росії: оточити українські сили на сході України та повністю захопити Донецьку та Луганську області, територію, на яку претендують на проксі Росії на Донбасі)

Читайте також:  Интерактивная карта боевых действий в Украине на 13 июня 2022 года

Російські війська продовжували готуватися до відновлення наступальних операцій на південний схід від Ізюма, але 23 травня жодних підтверджених поступів не робилося. У Генштабі України зазначили, що російські сили навколо Ізюму створюють умови для відновлення наступальних дій у напрямі Слов’янська. Російські війська обстріляли прифронтові населені пункти на південний схід і південний захід від Ізюма, що свідчить про продовження планів Росії просуватися від Ізюму на південь у бік адміністративного кордону Донецької області.

karta boevych deystviy 2 7 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 24 травня 2022 року

Російські війська продовжували наземні штурми у районі Сєверодонецька, але 23 травня жодних підтверджених поступів у цьому районі не було. Український Генштаб повідомив, що російські війська провели безуспішні наступальні операції в районі Осколонівки, Пурдівки, Щедрищево та Смоляниново, всіх населених пунктів на схід від Сєвєродонецька. . Ці наступальні операції, ймовірно, призначені для оточення Сєвєродонецька зі сходу, підтримуючи попередні наступи на місто з півночі (через Рубіжне), заходу (через Білогорівку) та півдня (через Попасну). Українські джерела додатково підтвердили заяви Росії про те, що ISW раніше не могла підтвердити, що російські війська забезпечили обмежений поступ на північ і захід від Попасної принаймні з 20 травня. і Василівка — всі населені пункти навколо Попасної,

Геолоковані бойові кадри з Володимирівки, на захід від Попасної, ще раз підтверджують ці твердження. Російські сили, що атакують з Попасної в декількох напрямках, ймовірно, прагнуть як завершити оточення Сєвєродонецька з півдня, так і просунутися на захід у Донецькій області у бік Бахмута через Трипілля, Липове та Василівку. ще раз підтверджує ці твердження. Російські сили, що атакують з Попасної в декількох напрямках, ймовірно, прагнуть як завершити оточення Сєвєродонецька з півдня, так і просунутися на захід у Донецькій області у бік Бахмута через Трипілля, Липове та Василівку. ще раз підтверджує ці твердження. Російські сили, що атакують з Попасної в декількох напрямках, ймовірно, прагнуть як завершити оточення Сєвєродонецька з півдня, так і просунутися на захід у Донецькій області у бік Бахмута через Трипілля.

Читайте також:  Интерактивная карта боевых действий в Украине на 20 мая 2022 года

23 травня російські війська продовжували артилерійські обстріли навколо Лимана, але підтверджених настань у цьому районі не було. Сили ополчення Донецької Народної Республіки заявили, що взяли під свій контроль село Новоселівка на півдні Донецької області.

karta boevych deystviy 3 7 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 24 травня 2022 року

23 травня російські сили продовжили зачистку території меткомбінату “Азовсталь”. Окупаційні сили у Маріуполі продовжували проводити суворі процедури фільтрації та депортації. Штаб територіальної оборони Донецької Народної Республіки (ДНР) заявив, що 313 осіб, у тому числі 55 дітей, було депортовано з Маріуполя до фільтраційного табору у Безиммені. Радник мера Маріуполя Петро Андрюшенко стверджував, що 70 осіб, у тому числі 12 дітей, були насильно депортовані до Росії з Маріуполя через фільтраційний табір Нікольське, хоча ISW не може самостійно перевірити це твердження. Андрющенко додатково заявив, що окупаційна адміністрація посилила контроль за пересуванням через місто Маріуполь,

Російські сили зосередилися на утриманні своїх позицій на північ від Харкова та 23 травня обстріляли українські позиції. Український Генштаб повідомив, що підрозділи 6-ї загальновійськової армії Росії та Балтійського флоту ведуть бої, щоб не допустити виходу українських військ до міжнародного кордону. Міністерство внутрішніх справ Луганської Народної Республіки (ЛНР) додатково заявило, що його особовий склад діє у містах Козача Лопань та Рубіжне (Рубіжне в Харківській області, а не в Луганській області), підтверджуючи попередню оцінку ISW про те, що російські сили відвоювали частину території у травні 19, який раніше був захоплений українськими військами. Російські війська продовжували завдавати артилерійського удару по населених пунктах навколо Харкова.

karta boevych deystviy 4 7 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 24 травня 2022 року

Російські сили, ймовірно, продовжували підготовку до поновлення наступу на південному напрямку 23 травня. Український Генштаб повідомив, що російські війська на цьому напрямі зосереджені на будівництві другорядних рубежів оборони, посиленні систем ППО, веденні розвідки та обстрілі українських позицій. у тому числі вказує на те, що вони створюють умови для наступних наступальних дій. Російські війська продовжували ракетно-артилерійські удари по Запорізькій, Херсонській, Дніпропетровській та Миколаївській областях. Український центр опору додатково повідомив про випадки дій українських партизанів проти представників колабораціоністів та російських артилерійських систем в Енергодарі та Мелітополі, що свідчить про продовжений та організований український опір на окупованих територіях України.

karta boevych deystviy 5 7 - Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 24 травня 2022 року

Ключові думки за 24 години:

  • Російські сили, ймовірно, посилюють своє угруповання на північ від Харкова, щоб запобігти подальшому просуванню українського контрнаступу до кордону з Росією. Російські війська можуть найближчим часом перекинути частини 1-ї танкової армії на північ Харкова.
  • Росіяни продовжать спроби оточити Сєвєродонецьк і Лисичанськ, принаймні з півдня, можливо, зосередившись на перерізанні останньої магістралі, що сполучає Сєвєродонецьк-Лисичанськ із рештою України.
  • Російські сили у Маріуполі, швидше за все, зосередять свою увагу на окупаційному контролі над містом після завершення облоги «Азовсталі».
  • Російські сили, ймовірно, готуються до українських контрнаступів та готуються до затяжних операцій на півдні України.
Читайте також:  Лавров: Росія готова гарантувати безпеку суден із зерном з України

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.