Меню

Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 4 травня 2022 року

2 травня російські сили практично не завдавали жодних підтверджених наземних ударів в Україні. Удар української артилерії 30 квітня за російським командним пунктом в Ізюмі, можливо, продовжує заважати зусиллям Росії на родзинках. Російські війська на лінії фронту Донецьк-Луганськ та на південній осі продовжували перегруповуватись, ймовірно, у рамках підготовки до відновлення наступу або для опору чи відображення українських контрнаступів.

Ключові висновки

  • Російські сили не проводили підтверджених наземних атак на жодному з напрямків наступу, а натомість обстрілювали українські позиції на передовій.
  • Удар української артилерії 30 квітня по штабу російського командування під Ізюмом, ймовірно, порушив операції росіян на родзинках і може ускладнити наступ російських військ з Ізюма на кілька днів.
  • Російські сили на Південній осі продовжували перегрупування та розвідку, ймовірно, у рамках підготовки до наземних атак у напрямку Кривого Рогу, Миколаєва та Запоріжжя.

Ми не повідомляємо докладно про військові злочини Росії, тому що ця діяльність добре висвітлюється у західних ЗМІ і не впливає безпосередньо на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цієї злочинної діяльності для українських військових та населення та, зокрема, для бойових дій у міських районах України. Ми категорично засуджуємо ці порушення Росією законів про збройні конфлікти, Женевські конвенції та гуманність, хоча й не описуємо їх у цих доповідях.

Згідно з картою бойових дій України Російські сили завдали морських артилерійських та повітряних ударів по Маріуполі, тоді як 1 і 2 травня тривала евакуація мирних жителів з металургійного заводу «Азовсталь». Військова правоохоронна служба України повідомила, що 2 травня понад 100 мирних жителів було евакуйовано до Запоріжжя з «Азовсталі», але українські захисники залишаються. на заводі. Міністерство оборони Росії заявило, що російські сили врятували 80 мирних жителів (які, за помилковими твердженнями, перебували в заручниках на заводі) і що 11 евакуйованих «викликалися» залишитися в Донецькій Народній Республіці. Російські бомбардування Маріуполя, що продовжуються, спростовують твердження Москви про те, що її війська забезпечили безпеку міста.

На підставі інтерактивної карти бойових дій російські сили вели артилерійський обстріл на лінії фронту Донецьк-Луганськ і 2 травня не завдавали жодних підтверджених наземних ударів. Російські війська продовжували концентруватися на завершення захоплення Рубіжного та Попасної. Генштаб України прогнозує, що російські війська, ймовірно, намагатимуться використати ці точки для наступу у напрямку Сєвєродонецька. У Генштабі України також заявили, що російські війська перекинули одну батальйонно-тактичну групу (БТГ) у район Попасної для покращення свого тактичного становища та підготовки до наступу на Сєвєродонецьк. У Генштабі України зазначили, що російські війська створюють умови для наступу на Слов’янськ з лінії фронту Лиман-Северськ, яка знаходиться за 25 км на схід від Слов’янська.

Російські війська продовжували перегрупування згідно з картою бойових дій України і вели неуточнені наступальні дії в районі Ізюма, але підтверджених поступів 2 травня не робили. Удар української реактивної артилерії 30 квітня за командним пунктом Повітряно-десантних військ (ВДВ) та 2-ою загальновійськовою армією РФ в Ізюмі може продовжувати заважати діям росіян на ізюмському напрямку.

Читайте також:  Интерактивная карта боевых действий в Украине на 4 мая 2022 года

Російські війська, у тому числі частини 6-ї загальновійськової армії та берегових військ Балтійського та Тихоокеанського флотів, продовжували обстріл міста Харкова та прилеглих населених пунктів. Заступник міністра оборони України Ганна Маляр, зокрема, заявила, що українські сили зазнали значних втрат, коли взяли під свій контроль Російську Лозову (менш ніж за 10 км на північ від Харкова), припускаючи, що російські війська бачили в цьому місці достатню цінність, щоб наполегливо боротися за його утримання.

Відповідно до карти бойових дій України 2022 року сьогодні Російські сили продовжували перегрупування, розвідку та зосередження тилового забезпечення 2 травня, ймовірно, в рамках підготовки до наземних ударів по українських позиціях у напрямках Миколаїв, Кривий Ріг та Запоріжжя. Український Генштаб повідомив, що російські сили перекинули в Токмак артилерійську частину, яка, ймовірно, підтримуватиме спроби Росії захопити Орігів у Запорізькій області. Орігов перебуває на перетині кількох великих автомагістралей, і його захоплення може дозволити російським силам просунутися у бік Запоріжжя та Донецька. Повідомляється, що російські сили відкрили майстерню з ремонту обладнання в окупованому населеному пункті Запорізької області.

Українське оперативне командування «Південь» згідно з актуальною картою бойових дій заявило, що 2 травня російські війська не робили спроб наземних наступальних операцій на півдні України, але вели періодичні артилерійські та мінометні обстріли і, як повідомляється, завдали третього ракетного удару по мосту, що веде через Дністровський. лиман в Румунія. Українські сили заявили, що 2 травня завдали ударів по російських складах боєприпасів у Чорнобаївці Херсонської області; відеопост у соціальних мережах може підтвердити це твердження, але ISW не може перевірити його з більшою впевненістю. Українські сили також знищили два російські патрульні катери типу «Раптор», які 2 травня проводили розвідку дельти Дунаю. Істотних змін у Придністров’ї не відбулося.

Основні прогнози по карті бойових дій України на сьогодні 4 травня 2022 року

  • Російські атаки з Ізюма, ймовірно, будуть хоч би тимчасово зірвані атакою на російський командний пункт у цьому районі.
  • Російські війська, швидше за все, спробують заморити голодом захисників меткомбінату «Азовсталь», що залишилися, в Маріуполі.
  • Російські сили можуть готуватися до відновлення наступальних операцій із захоплення всієї Херсонської області найближчими днями.
Читайте також:  Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 23 травня 2022 року

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.