Меню

Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 5 травня 2022 року

Українські офіційні особи з дедалі більшою впевненістю повідомляли, що Кремль оголосить про мобілізацію 9 травня. Начальник Головного управління військової розвідки України Кирило Буданов заявив 2 травня, що Кремль розпочав підготовку мобілізаційних процесів та особового складу до очікуваного оголошення 9 травня та вже провів таємну мобілізацію. Рада національної безпеки і оборони України заявила, що високопоставлені російські чиновники намагаються узаконити воєнну операцію, що тривала, як Третю світову війну проти Заходу, а не «спеціальну військову операцію» проти України, як досі називав російський президент Володимир Путін. вторгнення. ISW немає незалежного підтвердження російської підготовки до мобілізації.

Потужний український контрнаступ відкинув російські війська приблизно на 40 км на схід від Харкова. Високопоставлений представник американського міністерства оборони повідомив про українську операцію, що узгоджується з повідомленнями у соціальних мережах як з українських, так і з російських джерел про те, що 2 травня українські війська взяли під свій контроль Старий Салтов. Малоймовірно, що цей український контрнаступ вплине на російські наземні лінії зв’язку (ГЛОК) в Ізюм, оскільки росіяни не покладалися на наземні лінії зв’язку з Харкова для підтримки своїх операцій в Ізюмі, а використовували маршрути далі на схід і далеко за межі самої межі просування недавнього українського контрнаступу. Проте український контрнаступ може розхитати позиції росіян на північний схід від Харкова та створити умови для більш широкої операції з витіснення росіян з більшої частини їхніх позицій навколо міста. Ця можливість може поставити росіян перед дилемою — чи зміцнювати свої позиції під Харковом, щоб запобігти такій ширшій українській операції, або ризикнути втратити більшу частину або всі свої позиції в артилерійському діапазоні міста.

Довгострокові наміри Росії щодо статусу Маріуполя та інших окупованих територій здаються заплутаними. Деякі анекдоти з Маріуполя вказують на те, що Росія може планувати включити Маріуполь та його околиці до складу Донецької Народної Республіки (ДНР) та, можливо, приєднати ДНР до Російської Федерації. Інші анекдоти припускають, що Росія може поглинути Маріуполь Ростовською областю. Ці невідповідності можуть бути просто артефактами повідомлень або плутаниною на місцях, але вони також можуть вказувати на фактичну плутанину щодо довгострокових планів Росії щодо управління українськими регіонами, які нині окуповані московськими військами. Ці анекдоти явно підтверджують думку про те, що Путін не має наміру повертати окуповані території незалежної України і, найбільше, обмірковує,

Ключові висновки

  • Російські сили відновили повітряні, артилерійські та наземні атаки на металургійний комбінат «Азовсталь» після завершення евакуації 2 травня.
  • Російські сили продовжували перегрупування на напрямі Донецьк-Луганськ, ймовірно, готуючись до просування на захід у напрямку Лиман та Слов’янськ.
  • Збройні сили України провели контрнаступ, внаслідок якого російські війська, ймовірно, були відкинуті на 40 км на схід від Харкова.
  • Російські війська вели обмежені наземні наступи у Запорізькій області у районі Гуляполя та активізували розвідувальні операції у районі Одеси на тлі зростання напруженості у Придністров’ї.
Карта бойових дій України на 5 травня 2022 року

Ми не повідомляємо докладно про військові злочини Росії, тому що ця діяльність добре висвітлюється у західних ЗМІ і безпосередньо не впливає на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цієї злочинної діяльності для українських військових та населення та, зокрема, для бойових дій у міських районах України. Ми категорично засуджуємо ці порушення Росією законів про збройні конфлікти, Женевські конвенції та гуманність, хоча й не описуємо їх у цих доповідях.

Читайте також:  Боевые Потери России в Украине на сегодня 17 мая 2022 года

ISW оновила структуру свого обговорення основних операцій, у яких у час беруть участь російські сили. Основні російські зусилля зосереджені на сході України і включають одне допоміжне основне зусилля та чотири допоміжні зусилля. Підпорядковане головне зусилля – оточення українських військ у котлі, утвореному між шосе Ізюм – Слов’янськ та лінією фронту Кремінна – Рубіжне – Попасна у Луганську. Чотири підтримуючі зусилля: завершення захоплення Маріуполя, Харкова, Південної осі та загроза північному сходу України з території Росії та Білорусі.

Підлеглі основні зусилля – південь Харківської, Донецької, Луганської областей (мета Росії: оточити українські сили на сході України та повністю захопити Донецьку та Луганську області, територію, на яку претендують російські маріонетки на Донбасі).

3 травня російські війська продовжували вести неуточнені наступальні операції у південно-західному напрямку від Ізюма у напрямку Барвінково. Генштаб України заявив, що частини Повітряно-десантних військ (ВДВ), 1-ї танкової армії, 20-ї, 29-ї, 35-ї та 36-ї загальновійськових армій та 68-ї Армійські корпуси діють на напрямку Барвінкового та несуть постійні втрати.

Карта бойових дій зараз у районі Лимана

Російські сили продовжували вести вогонь вздовж лінії фронту Донецьк-Луганськ та 3 травня не завдавали підтверджених наземних ударів. Генштаб України повідомив, що частини 1-го та 2-го армійських корпусів (сили самопроголошених Донецької та Луганської народних республік), 8-ї, 58-ї та 5-ї загальновійськових армій, Тихоокеанського флоту, 2-ї та 41-ї загальновійськових армій, 90-й танкової дивізії та невстановлених елементів ВДВ перегруповуються для просування на захід у напрямку Лиман і Слов’янськ. Дані дистанційного зондування НАСА про пожежі та теплові аномалії виявили значні високотемпературні аномалії в Лаймані в період з 2 по 3 травня за останні 24 години, що вказує на те, що російський вогонь із закритих позицій, ймовірно, готувався до такого наступу. Велика кількість загальновійськових армій, дивізій та інших організацій, ідентифікованих як такі, що надають війська для цих зусиль, дозволяє припустити, що багато, якщо не більшість російських підрозділів, задіяних на цьому напрямку, недостатньо укомплектовані і складаються зі спеціальних організацій. Це спостереження, якщо воно вірно, допоможе пояснити повільний і уривчастий темп наступу росіян.

Російські сили відновили повітряні, артилерійські та наземні атаки на металургійний завод «Азовсталь» 3 травня після завершення попередніх зусиль щодо евакуації. Заступник командира полку “Азов” Святослав Паламар заявив, що російські війська провели наземний штурм з метою спроби проникнення на “Азовсталь” під прикриттям авіаударів, внаслідок яких на заводі загинули двоє мирних жителів.

Російські окупаційні сили продовжують створювати умови адміністративної окупації Маріуполя. Головне розвідувальне управління України (ГУР) повідомило, що приватні підприємства в Ростові, Росія отримали замовлення на виготовлення офіційних печаток і штампів для державних установ Маріуполя, які, як повідомляється, містять напис: «Росія, Республіка Донбас, Маріуполь, військово-цивільна Звіт ГУР узгоджується із заявою радника мера Маріуполя Петра Андрющенка про те, що діти в Мангуському районі під Маріуполем підписують свої шкільні зошити «Ростовською областю», і вказує на зусилля Росії, що продовжуються, з подальшої інституціоналізації контролю над окупованими територіями. в очікуванні можливого приєднання до Росії.

Актуальна карта бойових дій у Маріуполі на 5 травня.

Однак ці повідомлення, взяті разом, вказують на можливу плутанину щодо кінцевої мети Кремля щодо статусу Маріуполя та інших окупованих територій. Окупаційній владі, ймовірно, неясно, чи мають намір вони приєднати Маріуполь до існуючої адміністрації Донецької Народної Республіки (ДНР), яка потім може бути приєднана до Росії, чи безпосередньо приєднати Маріуполь до Росії як частину Ростовської області. Більше того, Росія формально не анексувала ДНР, а скоріше визнала її незалежність, що поставило формулювання «Росія, Республіка Донбас» у суперечність із нинішньою формальною позицією Росії. Ці дивацтва можуть свідчити про невідповідності в планах або реалізації професійних рамок, які, ймовірно, можуть виявитися на окупованих територіях за межами Маріуполя. Окупаційній владі, ймовірно, неясно, чи мають намір вони приєднати Маріуполь до існуючої адміністрації Донецької Народної Республіки (ДНР), яка потім може бути приєднана до Росії, чи безпосередньо приєднати Маріуполь до Росії як частину Ростовської області. Більше того, Росія формально не анексувала ДНР, а скоріше визнала її незалежність, що поставило формулювання «Росія, Республіка Донбас» у суперечність із нинішньою формальною позицією Росії. Ці дивацтва можуть свідчити про невідповідності в планах або реалізації професійних рамок, які, ймовірно, можуть виявитися на окупованих територіях за межами Маріуполя. Окупаційній владі, ймовірно, неясно, чи мають намір вони приєднати Маріуполь до існуючої адміністрації Донецької Народної Республіки (ДНР), яка потім може бути приєднана до Росії, чи безпосередньо приєднати Маріуполь до Росії як частину Ростовської області. Більше того, Росія формально не анексувала ДНР, а скоріше визнала її незалежність, що поставило формулювання «Росія, Республіка Донбас» у суперечність із нинішньою формальною позицією Росії. Ці дивацтва можуть свідчити про невідповідності в планах або реалізації професійних рамок, які, ймовірно, можуть виявитися на окупованих територіях за межами Маріуполя. або безпосередньо приєднати Маріуполь до Росії як частину Ростовської області. Більше того, Росія формально не анексувала ДНР, а скоріше визнала її незалежність, що поставило формулювання «Росія, Республіка Донбас» у суперечність із нинішньою формальною позицією Росії. Ці дивацтва можуть свідчити про невідповідності в планах або реалізації професійних рамок, які, ймовірно, можуть виявитися на окупованих територіях за межами Маріуполя. або безпосередньо приєднати Маріуполь до Росії як частину Ростовської області. Більше того, Росія формально не анексувала ДНР, а скоріше визнала її незалежність, що поставило формулювання «Росія, Республіка Донбас» у суперечність із нинішньою формальною позицією Росії. Ці дивацтва можуть свідчити про невідповідності в планах або реалізації професійних рамок, які, ймовірно, можуть виявитися на окупованих територіях за межами Маріуполя.

Читайте також:  Бойові Втрати Росії в Україні на сьогодні 5 травня 2022 року

2 травня Збройні сили України провели широкомасштабний контрнаступ на схід від Харкова, що могло призвести до послаблення російських позицій на північному сході. Високопоставлений представник міністерства оборони США повідомив, що 2 травня українські сили відтіснили російські війська приблизно на 40 км на схід і повідомлення в соціальних мережах підтверджують це повідомлення, показуючи, як українські сили звільняють селище Старий Салтов. Повідомляється, що російські війська відступили у напрямку Волчанська біля державного кордону з Росією. Радник Міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив, що 3 травня українські сили звільнили село Молодове під Старим Салтовом. Українські сили, ймовірно, звільнили більше населених пунктів уздовж траси Т2104, ґрунтуючись на повідомленнях від 1 травня про бойові дії в населених пунктах Хотомля, Шестаково, Старий Салтов, Молодова та Перемога, що примикають до траси. Російські війська утримували артилерійські позиції у Циркунах, приблизно за 20 км від центру Харкова. Російські сили, ймовірно, прагнутимуть зберегти свої населені пункти на околицях Харкова, щоб продовжувати щоденний артилерійський вогонь і сковувати українські підрозділи в цьому районі, але для цього, можливо, їм доведеться зміцнити свої позиції в цьому районі.

Карта бойових дій онлайн у Харкові та Ізюмі

4 травня російські війська провели обмежені наземні наступальні операції у Запорізькій області, але обмежилися обстрілом інших місць на півдні України. Голова Запорізької обласної адміністрації Олександр Старух повідомив, що російські війська розпочали штурм околиць Гуляполя та території на схід від селища, але нових територій не захопили. Російські сили обстріляли селище Залузничне приблизно за 8 км від Гуляполі, що, ймовірно, прорве українську оборону та убезпечить трасу Т0401, що йде на північ.

Міноборони Росії опублікувало відеозапис стрілянини комплексів берегової оборони «Бастіон» протикорабельними крилатими ракетами «Онікс» за наземними цілями, заявивши, що 3 травня російські війська завдали удару українському логістичному центру в Одеській області. Використання протикорабельних ракет «Онікс» як штурмовик може вказувати на те, що російські сили мають брак інших типів високоточних боєприпасів великої дальності, необхідних для порушення української логістики.

Південне оперативне командування України заявило, що 3 травня українські сили знищили російський розвідувальний безпілотник «Форпост» в Одеській області, що підтверджує факт російської розвідки, що триває, в цьому районі на тлі зростаючої напруженості в Придністров’ї. Українська влада заблокувала контрольно-пропускний пункт Кучурган-Первомайськ на кордоні з Придністров’ям на тлі нових заяв Придністров’я про те, що проксі-республіка відбила атаку безпілотників терористів 3 травня, ймовірно, у рамках підготовки до можливої ​​ескалації. У Генштабі України заявили, що російські офіційні особи вживають невказаних заходів для підготовки до евакуації сімей російських військовослужбовців із Придністров’я.

Актуальна карта бойових дій у районі Придністров’я

Протягом останніх 24 годин на цій осі не було значних дій.

Читайте також:  Интерактивная карта боевых действий в Украине на 4 мая 2022 года

Висновки про бойові дії в Україні за останні 24 години:

  • Російські сили, ймовірно, продовжать об’єднувати наступальні зусилля на південь від Ізюму з настанням на захід із Донецька, щоб оточити українські війська на півдні Харківської області та у західній частині Донецька.
  • Росія може змінити статус Донецької та Луганської Народних Республік, можливо, об’єднавши їх у єдину «Республіку Донбас» та/або приєднавши їх безпосередньо до Росії.
  • Російські сили, швидше за все, спробують заморити голодом захисників меткомбінату «Азовсталь», що залишилися, в Маріуполі і продовжать завдавати повітряних, артилерійських і наземних атак.
  • Українські контрнаступи навколо Харкова можуть розхитати російські позиції на північний схід від міста, що, можливо, змусить росіян обирати між посиленням цих позицій чи відмовою від них, якщо українці продовжать контратаку.
  • Російські сили можуть готуватися до відновлення наступальних операцій із захоплення всієї Херсонської області найближчими днями.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.