Меню

Інтерактивна карта бойових дій в Україні на 9 травня 2022 року

Український контрнаступ на північний схід від Харкова значно просунувся вперед і, ймовірно, найближчими днями чи тижнями просунеться до кордону з Росією. Російські сили можуть проводити обмежений відхід перед успішними українськими атаками і, як повідомляється, зруйнували три мости, щоб уповільнити просування українців. Армії зазвичай руйнують мости тільки в тому випадку, якщо вони в основному вирішили, що найближчим часом не намагатимуться перетнути річку в іншому напрямку; Тому малоймовірно, що найближчим часом російські сили почнуть операції з повернення звільнених українськими військами північно-східних околиць Харкова. Російські війська раніше зруйнували кілька мостів при відступі з Чернігівської області, як і українські війська, що відступали перед російським наступом у перші дні війни.

Цей український наступ, ймовірно, спрямований на те, щоб витіснити російські війська із зони дії артилерійського вогню Харкова та вийти на кордон Білгородської області Росії. Як раніше прогнозувала ISW, український контрнаступ змушує російські підрозділи, призначені для розгортання в інших місцях, передислокуватись на Харківський фронт, щоб зупинити українські атаки. Враховуючи нинішні темпи просування українських військ, російські сили можуть бути не в змозі запобігти виходу українських військ до кордону з Росією, навіть із додатковим підкріпленням. Українські сили не загрожують безпосередньо російським комунікаціям з Ізюмом (і ISW не може підтвердити заяви про окремий український контрнаступ на Ізюм у цей час),

Зважаючи на все, у найближчому майбутньому російські війська оголосять про створення Херсонської Народної Республіки або, можливо, насильно анексують Херсонську область та посилюють окупаційні заходи у Маріуполі. Повідомляється, що російські сили посилюють свою присутність у сфері безпеки як у Херсоні, так і в Маріуполі, зокрема виводять персонал із передових бойових частин для захисту російських високопосадовців у Маріуполі. Лідер Донецької народної республіки (ДНР) Денис Пушилін прибув до Херсона 6 травня, і місцева окупаційна влада заявила, що регіон «прагне стати підданим Росії» і «за темпами розвитку нагадуватиме щось близьке до Криму». повторюючи давню риторику, використовувану існуючими маріонетками Росії на сході України. Як раніше оцінювала ISW, Кремль, швидше за все, створить незаконні маріонеткові республіки або безпосередньо анексує окуповані території на півдні та сході України, щоб зміцнити свою окупаційну адміністрацію та спробувати назавжди відірвати ці території від України.

Ключові висновки

 • Російські сили зруйнували кілька мостів, щоб уповільнити українські сили, і, можливо, проводять обмежений відхід на північний схід від Харкова перед успішним українським контрнаступом.
 • Українські сили значно просуваються навколо Харкова і, ймовірно, найближчими днями вирушать до кордону з Росією.
 • Українські сили продовжували відображати просування росіян до Барвінвок, і російські сили, ймовірно, відмовилися від спроб рухатися прямо на південний схід у бік Слов’янська. В даний час ISW не може підтвердити заяви про контрнаступ України на Ізюм.
 • Російські війська заявили про захоплення Попасної 7 травня, але, як і раніше, залишаються в безвиході на сході України.
 • Уряд України підтвердив, що 7 травня було евакуйовано останні цивільні особи, які залишилися в пастці на заводі «Азовсталь», хоча малоймовірно, що українські захисники, що залишилися, здадуться. ISW, ймовірно, не зможе повідомити про будь-які дискретні зміни в контролі над місцевістю, поки російські сили не захоплять завод загалом через погане інформаційне середовище в Маріуполі.
 • За всіма ознаками, російські війська оголосять про створення Херсонської Народної Республіки або, можливо, про насильницьку анексію Херсонської області найближчими тижнями закріпити свою окупаційну адміністрацію та спробувати назавжди відірвати ці території від України.
 • Протягом останніх кількох днів російські сили продовжували завдавати ударів крилатими ракетами по Одесі та проводити фальшиві атаки у Придністров’ї.

Ми не повідомляємо докладно про військові злочини Росії, тому що ця діяльність добре висвітлюється у західних ЗМІ і безпосередньо не впливає на військові операції, які ми оцінюємо та прогнозуємо. Ми продовжуватимемо оцінювати та повідомляти про наслідки цієї злочинної діяльності для українських військових та населення та, зокрема, для бойових дій у міських районах України. Ми категорично засуджуємо ці порушення Росією законів про збройні конфлікти, Женевські конвенції та гуманність, хоча й не описуємо їх у цих доповідях.

Підлеглі основні зусилля – південь Харківської, Донецької та Луганської областей (мета Росії: оточити українські сили на сході України та повністю захопити Донецьку та Луганську області, територію, на яку претендують проксі Росії на Донбасі)

Читайте також:  Боевые Потери России в Украине на сегодня 6 мая 2022 года

7 травня українські сили продовжували відображати наступ російських військ на Барвінвоку (на південний захід від Ізюму), а російські сили, ймовірно, відмовилися від спроб рухатися прямо на південний схід у бік Слов’янська. Український Генштаб повідомив, що 7 травня російські війська зробили безуспішну атаку на Вірнопілля (приблизно за 25 км на південний захід від Ізюму), а на зображеннях у соціальних мережах зафіксовано кілька знищених російських бронемашин та танків. Українські сили, ймовірно, відбили подальші російські атаки безпосередньо на захід від Ізюму в селах Заводи та Велика Комишуваха, про що свідчать кадри з безпілотника, опубліковані українськими силами. На супутникових знімках видно пожежі на північний захід від Ізюма 6 травня, які можуть свідчити про обстріли. Проте ISW не зафіксувала жодних відеозаписів чи зображень українських настань. Генштаб України не заявляв про атаку українських військ на Ізюм, і в даний час ми не можемо підтвердити, чи ведуть українські сили наступ на Ізюм одночасно з наступом на Харків, як описано нижче. ISW продовжуватиме стежити за районом та надавати оновлену інформацію, якщо ми отримаємо конкретні ознаки українського контрнаступу у цьому районі.

Російські війська продовжували завдавати наземних ударів по тих же містах, в яких вони зосередили наступальні операції протягом кількох тижнів — Рубіжному, Авдіївці, Олександрівці, Кремінній та Шандриголові — і, можливо, 7 травня захопили Попасну. Російські війська продовжували обстрілювати всю лінію зіткнення на сході України, які, як повідомляється, намагалися перешкодити пересуванню українців. “ЛНР” та проросійські Telegram-канали стверджували, що російські війська захопили Попасну 7 травня, хоча ISW не може незалежно перевірити це твердження. Раніше користувачі соціальних мереж повідомляли про те, що 6 травня на схід від Попасної зібралися ймовірні частини 68-го танкового полку (150-ї мотострілецької дивізії). Якщо російські війська успішно захоплять Попасну (або зроблять це найближчими днями),

Уряд України підтвердив, що останні громадянські особи, які опинилися в пастці на заводі «Азовсталь», були евакуйовані 7 травня, хоча на об’єкті залишається невідома кількість українських захисників.[9] ДНР та російські ЗМІ хибно стверджували, що деякі українські захисники здалися російським силам під білими прапорами, але українські підрозділи на заводі спростували це твердження і заявили, що обидві сторони підняли білі прапори, щоб позначити шлях евакуації мирних жителів. Українські підрозділи, що залишилися в «Азовсталі», навряд чи здадуться, а російські сили продовжують штурмувати об’єкт. Швидше за все, ми не зможемо повідомити про будь-які дискретні зміни у контролі над місцевістю,

Читайте також:  Интерактивная карта боевых действий в Украине на 19 мая 2022 года

Українські джерела повідомили про подальше приготування Росії до святкування Дня Перемоги у Маріуполі, зокрема про посилення заходів безпеки. Головне розвідувальне управління України (ГУР) повідомило 7 травня, що російські командири виводять із бойових дій офіцерів, у тому числі, як повідомляється, командний склад 71-го мотострілецького полку для захисту кремлівських чиновників та пропагандистів у Маріуполі. ГУР також стверджувало, що перехопило повідомлення між російськими військовослужбовцями, які скаржаться на дурість їхніх командирів і приниження їхнього виведення в вартову службу, але ISW не може перевірити жодне з цих тверджень. Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко окремо заявив 7 травня, що російські окупаційні сили в Маріуполі роздають стрічки та запрошення на парад 9 травня у центрі міста та у Приморському парку.

Російські війська зруйнували кілька мостів, щоб уповільнити рух українських військ, і, можливо, проводять обмежений відхід на північний схід від Харкова перед успішним контрнаступом українських військ 7 травня. Український Генштаб повідомив, що українські війська відбили Циркуни, за 22 км на північний схід від центру Харкова. . Український Генштаб додатково повідомив, що російські війська зруйнували три автодорожні мости в Циркунах та Російських Тишках (наступне місто на північному сході, до якого просуваються українські війська), щоб уповільнити рух українських сил. ISW не може незалежно підтвердити, що російські війська зруйнували ці мости та відступили, хоча російські війська зруйнували кілька мостів під час виведення військ із Чернігівської області та, ймовірно, роблять це навколо Харкова.

Українські сили досягли значного прогресу і, ймовірно, найближчими днями вирушать до кордону з Росією, хоча деякі повідомлення про просування за 40 км на північ від Харкова здаються перебільшеними. Міністерство оборони Росії помилково визнало, що українські війська відбили Циркуни (оскільки російські військові джерела рідко визнають якісь невдачі), але хибно заявило, що українські сили використовували мирних жителів як живий щит для просування до околиць Борщви — можливо, у спробі виправдати невдачі Росії. .

Проросійські Telegram-канали додатково повідомляли, що російські війська відійшли в Липці, повз Борщву та за 40 км від центру Харкова, але ISW не може підтвердити, що українські сили просунулися так далеко, а Харківська військова адміністрація повідомила, що російські сили все ще контролюють Руски Тишки, на дорозі до Липців. 7 травня Генштаб України повідомив, що російські війська перекидають додаткові резерви для підтримки частин 20-ї загальновійськової армії та 1-ї гвардійської танкової армії, що борються під Харковом. ISW раніше прогнозувала, що український контрнаступ змусить російські сили перенаправити частини, призначені для родзинок, на оборону околиць Харкова.

Враховуючи нинішні темпи просування українських військ, російські сили можуть бути не в змозі завадити українським військам вийти до кордону з Росією, навіть із додатковими російськими підкріпленнями. ISW раніше прогнозувала, що український контрнаступ змусить російські сили перенаправити підрозділи, призначені для родзинок, на оборону околиць Харкова. Враховуючи нинішні темпи просування українських військ, російські сили можуть бути не в змозі запобігти виходу українських військ до кордону з Росією, навіть із додатковими російськими підкріпленнями. ISW раніше прогнозувала, що український контрнаступ змусить російські сили перенаправити підрозділи, призначені для родзинок, на оборону околиць Харкова. Враховуючи нинішні темпи просування українських військ, російські сили можуть бути не в змозі запобігти виходу українських військ до кордону з Росією, навіть із додатковими російськими підкріпленнями.

За всіма ознаками, російські війська оголосять про створення Херсонської Народної Республіки або, можливо, безпосередньо насильно анексують Херсонську область найближчими тижнями і, можливо, вже 9 травня, хоча Кремль не прив’язаний до цієї дати. Генштаб України повідомив, що російські сили вживають низку невказаних заходів для посилення російського окупаційного режиму в Херсоні та збільшують кількість блокпостів та піших патрулів по всьому місту. Лідер ДНР Денис Пушилін прибув до Херсона 6 травня. ISW не може підтвердити, що він робив під час свого візиту, хоча, ймовірно, йшлося про створення якоїсь проросійської маріонеткової республіки. Омбудсмен України Людмила Денісова повідомила 7 травня, що Кремль планує надати херсонцям можливе російське громадянство, як раніше Кремль зробив у ДНР та ЛНР.

Читайте також:  Бойові Втрати Росії в Україні на сьогодні 10 травня 2022 року

Нарешті, окупаційний заступник голови Херсонської області Стремоусів, як повідомляється, заявив, що окупований Херсон має намір «жити у складі Російської Федерації і за темпами розвитку нагадуватиме щось близьке до Криму» і що регіон «прагне стати суб’єктом Росії», повторюючи давню риторику ДНР та ЛНР про бажані зв’язки з Росією. Як раніше оцінювала ISW, Кремль, швидше за все, створить незаконні маріонеткові республіки або безпосередньо анексує окуповані території на півдні та сході України, щоб зміцнити свою окупаційну адміністрацію та спробувати назавжди відірвати ці території від України.

Протягом останніх кількох днів російські сили продовжували завдавати ударів крилатими ракетами по Одесі та проводити фальшиві атаки у Придністров’ї. Українське оперативне командування «Південь» повідомило, що російські літаки запустили чотири крилаті ракети на Одещині 7 травня та дві ракети пізно ввечері 6 травня, щоб чинити «психологічний тиск» на мирних жителів. Українські джерела повідомили, що російські спецслужби продовжували проводити фальшиві атаки на ключові об’єкти в Придністров’ї, намагаючись підставити українські сили, а українське оперативне командування «Південь» заявило, що молдовсько-український кордон добре захищений українськими контрдиверсійними групами. Придністровські джерела хибно стверджували, що в ніч з 6 на 7 травня українські безпілотники скинули чотири вибухівки на аеродром у Варанкау,

Значних подій на цій осі протягом останніх 24 годин не було.

Найближчі події

 • Російські сили, ймовірно, продовжать об’єднувати наступальні зусилля на південь від Ізюму з настанням на захід із Донецька, щоб оточити українські війська на півдні Харківської області та у західній частині Донецька.
 • Росія може змінити статус Донецької та Луганської Народних Республік, можливо, об’єднавши їх у єдину «Республіку Донбас» та/або приєднавши їх безпосередньо до Росії.
 • Російські сили, мабуть, вирішили захопити завод «Азовсталь» за допомогою наземної атаки та, ймовірно, продовжать операції відповідним чином.
 • Українські контрнаступи в районі Харкова можуть вивести з ладу російські позиції на північний схід від міста, що, можливо, змусить росіян обирати між посиленням цих позицій чи відмовою від них, якщо українці продовжать контратаку.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.