Меню

Кого закликають у третій хвилі мобілізації в Україні 2022

Після початку повномасштабної війни Росії в Україні 24 лютого 2022 року в країні було запроваджено військовий стан. Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Вона проходитиме протягом 90 днів у чотири етапи.

mobilizacia v ukraine 9 - Кого закликають у третій хвилі мобілізації в Україні 2022

Про те, що розпочалася третя хвиля мобілізації в Україні у 2022 році, у своєму інтерв’ю озвучив головнокомандувач ЗСУ Залужний. Це означає, що до армії запрошують резервістів, які закінчили військову кафедру у вищих навчальних закладах. Також під цю хвилю потрапляють переселенці з інших областей. Їм необхідно стати на облік за новим місцем проживання.

Кого закличуть служити?

Щодо військовозобов’язаних громадян України, вони поділяються на такі категорії:

 1. Допризовники. Громадяни, які мають бути прописані на дільницях.
 2. Призовники. Вже зафіксовані на ділянках.
 3. Військові. Ті, хто проходять військову службу у ЗСУ.
 4. Військовозобов’язані. Громадяни, які перебувають у запасі для комплектації збройних сил України.
 5. Резервісти. Громадяни призначені для служби в армії в особливий час.

Призов на термінову службу припинено. За законом воєнного часу, до служби у ЗСУ потрапляють військовозобов’язані та резервісти.

mobilizacia v ukraine 13 - Кого закликають у третій хвилі мобілізації в Україні 2022

Кого закликають у третій хвилі мобілізації? Генеральний штаб визначає, у якій послідовності забирають на службу до армії. Черговість умовна та залежить від мобілізаційних завдань.

Яких професій не заберуть для служби під час 3 мобілізації?

“Всі професії важливі, всі професії потрібні” – дитяча пісенька. Але які професії потрібні у воєнний час і кого не заберуть після того, як в Україні було оголошено мобілізацію 2022 року? Тищенко розповів про важливі для України професії. Це комунальні працівники, лікарі, аграрії, пекарі та водії-машиністи.

При цьому будь-яка компанія може самостійно оформити заяву на відстрочку для потрібних працівників. Звернутися слід у профільне міністерство. Наприклад, щоб не забрали на службу працівника засобів масової інформації – до Міністерства культури.

mobilizacia v ukraine 14 - Кого закликають у третій хвилі мобілізації в Україні 2022

3 березня 2022 року вийшов Закон “Про мобілізацію”. Яке покарання може бути тим, хто після переміщення не відразу став на облік? У такому разі передбачено штраф у розмірі 350 грн. Це якщо громадянин самостійно не стає на облік. Але є покарання при нез’явленні після виклику. У такому разі штраф буде 3400 грн і більше. У разі злісного порушення закону про мобілізацію передбачено покарання як позбавлення волі.

Читайте також:  Мины, снаряды, бомбы: как дроны могут помочь разминать пахотные земли во время и после войны

Де видають повістки?

Законом не передбачено місця, де не можна видавати повістки. Єдине обмеження – те, що віддавати її мають посадові особи.

Порядок денний повинен видаватися особисто одержувачу та бути підтверджений його підписом. У разі відмови представник територіального центру повинен скласти акт.

Може роздавати повістки та керівник підприємства своїм співробітникам. Також їх можуть віддавати на блокпосту чи вулиці.

mobilizacia v ukraine 13 - Кого закликають у третій хвилі мобілізації в Україні 2022

У разі, якщо повістка не була надана особисто в руки, або вона була кинута до поштової скриньки, то кримінальної відповідальності не буде. Представники військкомату не мають права затримувати та доставляти до відділення.

Обмеження на заклик

Хто підпадає під 3 хвилю мобілізацію, а хто – ні?Чи можуть мобілізувати чоловіків, які вивезли сім’ї із зони бойових дій? Відповідно до закону, чоловіки від 18 до 60 років мають стати на облік за новим місцем проживання. Їх можуть призвати до мобілізації. Також вони не повинні залишати територію України.

Закликати жінок для служби в армію можуть у певних випадках і лише у професіях, де є великий дефіцит необхідної професії. Наприклад, зв’язківці, водії, медики.

Роман Горбач, начальник управління персоналу зазначив, що жінки були мобілізовані лише за їхньою згодою.

mobilizacia v ukraine 10 - Кого закликають у третій хвилі мобілізації в Україні 2022

Громадяни, які раніше не проходили військову службу, вирушають спочатку до центрів навчання, а тільки після цього, на війну. Навчання триває до 2 місяців залежно від необхідної спеціальності.

Чи можуть закликатись до служби особи з інвалідністю?

Відповідно до закону, закликатися до служби у ЗСУ особи з інвалідністю не можуть. Виняток становить лише особисте побажання самої людини. Для цього слід звернутися до територіального центру, пройти обстеження. Тільки завдяки перевірці медичної комісії встановлюється придатність до служби.

За яких хвороб не закликають служити у ЗСУ?


Після початку війни, багатьох цікавить, хто не підлягає заклику під час мобілізації. Існують певні захворювання, у яких не рекомендовано служити. Після проходження військово-лікарської комісії, деяких тимчасово відправляють на лікування та надають відстрочку на 6 місяців.

 1. Інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом. Наприклад, за наявності сифілісу у час необхідно пройти комісію, яка визначає придатність до служби.
 2. Гепатит. При гострому перебігу гепатиту В і С до служби не допускають. Якщо хвороба протікає легко, можна проходити службу.
 3. Рак. За наявності злоякісної пухлини громадяни не допускаються до служби в армії. Під час ремісії придатність визначає комісія.
 4. ВІЛ. До служби не придатний.
 5. Шлунково-кишковий тракт. При захворюваннях органів травлення громадяни обмежено придатні.
 6. За наявності захворювань нервової системи та порушень психологічного стану особи не є придатними для служби ні в мирний, ні у воєнний час.
 7. За наявності міжхребцевих гриж, складних форм артрозів та артритів, синдромі Бехтерєва також немає шансів служити в армії.
 8. Серцево-судинні захворювання. Це інфаркт, інсульт, тромбофлебіт, гіпертонія. Ці захворювання обмежують можливість проходити службу.
mobilizacia v ukraine 8 - Кого закликають у третій хвилі мобілізації в Україні 2022

ДНР та ЛНР

В окупованому Донецьку та Луганську відбувається мобілізація. Вона є примусовою та проходить протягом 3 місяців. У середині березня глава ДНР Денис Пушилін заявляв, що мобілізаційна компанія близька до завершення.

Читайте також:  Бойові Втрати Росії в Україні на сьогодні 6 червня 2022 року

Єватерина, мешканка окупованого Донецька, говорить про те, що чула велику кількість прикладів, коли у військкоматі змушували підписати документи про проходження служби в армії добровольцем. Декого примушували після побиття. Добровольці не отримують жодних пільг та оплату за службу. Також їхні сім’ї не отримають виплати у разі загибелі військовослужбовців.

У Луганську відбувається мітинг. Дружини вимагають зустрічі з ватажком ЛНР Леонідом Пасічником. Їхніх чоловіків кинули на поле бою без прикриття. Тільки ватажок нічого вирішити не може, тому що всі питання вирішуються у Москві.

mobilizacia v ukraine 8 - Кого закликають у третій хвилі мобілізації в Україні 2022

Кому дозволяють виїзд?

Дуже актуальними є такі питання, кого не можуть мобілізувати 2022 року в Україні і чи можуть вони виїхати за кордон? Є список тих, хто може залишати країну, але його потрібно збільшувати. Наприклад, це необхідно для вирішення зовнішньоекономічної діяльності. Також це стосується громадян, яким потрібне термінове лікування за кордоном.

За кордон випускають тих, хто займається вирішенням питань щодо реалізації зовнішньоекономічних зв’язків. Якщо є контракти, які мають особливе значення для економіки країни та сплати місцевих податків, громадяни можуть виїхати без проблем.

Депутати пропонують додатково надати можливість виїзду педагогам та викладачам вищих навчальних закладів, якщо їхня ставка становить понад 75%.

Наразі непридатними для служби у Збройних силах України є чоловіки з такими захворюваннями як міопія великого ступеня та складний ступінь плоскостопості. Але це далеко не весь перелік захворювань, за яких громадяни не можуть служити в армії. Його мають суттєво збільшити.

mobilizacia v ukraine 6 - Кого закликають у третій хвилі мобілізації в Україні 2022

Планують виявити деякі спеціальності, за яких потрібен виїзд за кордон для підвищення рівня знань та покращення економіки.

Кого не беруть до армії під час третьої хвилі мобілізації в Україні у 2022 році? Існує відстрочка від призову. Відповідно до статті 23 є список тих, хто тимчасово не придатний:

 1. Не можуть бути особи з інвалідністю, а також громадяни, які за визначенням військової комісії мають тяжкі захворювання. Особливо за наявності міопії та плоскостопості з ускладненнями.
 2. Заброньовані особи. Міністерство економіки України дозволяє бронювати працівників відповідно до пропозицій підприємств критичної сфери.
 3. Вдівці або розлучені, які самостійно виховують неповнолітню дитину.
 4. Батько дитини-інваліда.
 5. Багатодітні батьки.
Читайте також:  Зеленский посетил передовые позиции украинских военных в Запорожской области

Відмова від мобілізації

Чи можна відмовитись від мобілізації?За це передбачено відповідальність статтею 336 КК України. За це загрожує строк ув’язнення від 3 до 5 років. Також є стаття 337. Ухилення призовника від військового обліку після попередження загрожує покаранням від 5100 до 8500 грн. або виконавчими роботами строком до 1 року.

mobilizacia v ukraine 7 - Кого закликають у третій хвилі мобілізації в Україні 2022

Хто може виїхати за кордон?

Державні прикордонні служби прокоментували, хто із чоловіків віком від 18 до 60 років може виїхати за кордон.

У зв’язку з війною, яку Росія розпочала на території України, запровадили військовий стан. На своїй сторінці у Фейсбук, державна прикордонна служба вказала категорії чоловіків, які мають право на виїзд за кордон. Виїжджати можуть громадяни, які мають відстрочку від служби. Також чоловіки, які пройшли медкомісію та непридатні для служби.

Переїзд за кордон допустимо для батьків, які виховують трьох неповнолітніх дітей.

mobilizacia v ukraine 1 - Кого закликають у третій хвилі мобілізації в Україні 2022

Можуть виїхати з України опікуни за інвалідом 1 чи 2 групи.

Захищати Батьківщину – обов’язок кожного українця. Скільки хвиль мобілізації передбачено в Україні? Проходитиме 4 хвилі до 24 травня. Третя розпочалася 6 квітня, проходить заклик усіх резервістів, які закінчили військову кафедру у вищих навчальних закладах.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.