Меню

Короткі оповідання для тих, кого втомили довгі романи

Короткі оповідання – одна із вершин художньої майстерності. Адже не так просто вмістити в малий об’єм твору весь спектр емоцій, інтриг, вражень і почуттів. А ще ж потрібно лаконічно, але влучно донести до читачів свої думки. Якщо вам обридли багатосторінкові романні перипетії, величні книжкові товстунці чи ви просто хочете насолодитися коротким літературним метром, то ця добірка створена для вас.

Короткі книги українською — це різноманіття оповідань, новел, нарисів та есе. Головне — не загубитися. Збірка «Химерні оповідання» Ольги Токарчук не просто так названа «химерною». У ній наша реальність майстерно переплітається з казками, міфами, загадковим і зовсім незвичним. А кожний із нас після прочитання повинен прокласти нові кордони між цим усім.

«Планета Полин» – це збірка важливих та знакових есе Оксани Забужко. Тут авторка зібрала власні думки та роздуми про вагомих постатей нашої історії: Софію Яблонську, Соломію Павличко, Олександра Довженка, Катерину Білокур та інших. Вибрані історії не зраджують інтелектуальний, багатогранний, інколи провокаційний та цікавий стиль Забужко.

«Паперовий звіринець» Кена Лю – цілий збірник буденних, фантастичних, фентезійних, цілком реальних історій. Окрім цього, кожне оповідання збірки містить у собі елементи східної філософії та дає можливість зрозуміти східну психологію й менталітет. Тематика оповідань напрочуд різноманітна: штучний інтелект, щемке кохання, питання міграції, сімейні проблеми, самотність, невиліковні хвороби, прийняття чи розуміння смерті тощо.

Книги до 100 сторінок, до 200 сторінок — це чудовий варіант для ненав’язливого читання, наприклад, у дорозі. Кожне оповідання збірки «Повний безлад» Вуді Алена – це наче своєрідний хаос із гумору, іронії, абсурду й тонкого аналізу психології людини та людських почуттів. Власні замальовки історій, які пропонує кінорежисер, водночас і дивні, і зрозумілі, надто перебільшені, але надзвичайно життєві.

Читайте також:  Как сделать диагностику сахарного диабета самостоятельно

Найкоротші книги цієї добірки — наступні дві збірки. «Мисливські усмішки» Остапа Вишні точно подарують вам хвилини насолоди та щирого сміху. Чудовий настрій під час і після читання гарантовано кожному. Саме такі емоції викликають гуморески та інші тексти Остапа Вишні. Це перевірено часом та багатьма поколіннями українцями.

Книга, яку можна прочитати за годину — «Скринька з оповідками» Міли Іванцової. Це збірка про звичайних людей, про звичне життя без прикрас, але зі своїми радостями та сумом, моментами піднесення та розчарування, злетами чи падіннями. Невеличкі історії, в яких кожен знайде щось своє.

Багато короткої прози не буває, тому далі — ще кілька збірок оповідань і новел. Тексти «Емансипантки» Марко Вовчок відкривають для нас зовсім іншу авторку — не таку, до якої ми звикли ще зі шкільних часів. Зібрані оповідання пронизані яскравим психологізмом, реаліями стосунків часів Марії Вілінської та спробами детально зобразити душевний стан людини.

До психологічної прози належить і творчість Француази Саган. «Bonjour, печале!» – це психологічна збірка повістей про глибину емоцій та почуттів. Здається, що історії про кохання, вірність, безмежне обожнювання чи любовні трикутники вже аж занадто банальні для нас. Але Саган вміло показує іншу — глибшу — сторону цих банальностей.

Мала проза Вільяма Єйта у збірці «Таємна троянда» просякнута духом Ірландії, її історією, міфологією, віруваннями та природою. А ще в його оповіданнях багато філософських, психологічних і навіть містичних ноток. Словом, справді якісна коротка проза.

Читайте також:  Транспорт для водных грузоперевозок

А ось «Район Д» Артема Чеха переносить нас уже в українські реалії. Оповідання цієї збірки просторово поєднанні. Вони вимальовують загальну картину життя автора в містечку, де він народився, виріс та починав розуміти себе та світ довкола. Загалом, це такий собі калейдоскоп існування мешканців черкаського району початку 90-х років.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *