Меню

КПК України зі змінами за 2021 рік

Регулювати порядок проведення розслідування, судового розгляду або виконання вироку неможливо без використання норм і вимог КПК України зі змінами за 2021 рік.

Вперше законодавчий акт дав про себе знати з 1961 року. З тих пір він поміняв назву і став відомим громадськості та службовим особам як кримінальний процесуальний кодекс. Що нового відбудеться в наступаючому році і до чого готуватися, пропонуємо ознайомитися докладніше.

Новий КПК України

Завдання нового КПК України 2021

Незважаючи на передбачувані зміни до чинного КПК України 2021 року головне призначення кодексу не змінюються. Завдання, поставлені в ньому, вимагають від виконавців забезпечення охорони прав порядку та інтересів осіб учасників справи незалежно від виду діяльності, а також:

  • стовідсоткове розкриття злочинів;
  • виявлення винних, надання доказів їх провини;
  • вжиття заходів щодо приведення покарання в силу.

Документ зі змінами, які будуть внесені в 2021 році, спрямовані на прискорення процесу виконання даних завдань, дозволять поліпшити розкриваність і прискорити процес вирішення сумнівних і проблематичних справ.

Кримінальний процесуальний кодекс-пропозиції Ради

Написані в попередніх роках положення Кодексу вимагають термінового перегляду. Ця робота покладена на депутатський корпус та інших компетентних осіб. По сьогоднішній день у багатьох статтях знаходяться непоправні помилки і описки, які в різні роки коштували громадянам багато років втраченого життя.

З цих причин протягом декількох років ВР намагається змінити Кримінальний процесуальний кодекс України. Наступаючий 2021 рік не є винятком.

У законопроекті No 2456, поданому на розгляд, пропонується прийняти правки та доповнення, спрямовані на прискорення процесу розгляду кримінальних розслідувань у судових органах першої інстанції. У першому читанні документ був підтриманий 312 депутатами.

З пояснювальної записки випливає, що головним плюсом документа є зведення кількості кримінальних справ до мінімуму. Це планується провести за допомогою прискорення процесу розслідування в судових органах першої інстанції.

Читайте також:  ТОП-3 брендів комп’ютерної техніки, перевірених часом

Уряд вважає затягування справ непоправною помилкою, результатом якої є неможливість збору колегії суддів прийняття законопроекту. Зміни до Закону посилять віру громадян у правосуддя та забезпечать якісність проведення розслідування кримінальних справ.

Зміни пропонується внести до ч. 2 ст. 31 КПК таким чином, щоб при вирішенні кримінальних справ у судах першої інстанції за злочин якого було передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком більше 12 років клопотати про звинувачення міг колегіальний суд у кількості 3 професійних суддів.

Таблиця змін до КПК України станом на 2021 рік представлена на розгляд ВР. По теперішній час законопроект потребує доопрацювань і поправок, тому, чи буде він прийнятий в 2021 році, невідомо.

Суд присяжних 2021

У 2021 році планується експеримент з введенням суду присяжних, який настільки популярний в США і ЄС. На сьогоднішній день розроблено 2 законопроекти, що дозволяють реалізувати ідею і довести свою доцільність.

Суд присяжних в Україні

Зі слів заступника мін’юсту України суд народних виборців давно втратив свою силу і не є судом присяжних. Дотримання положень Конституції в частині присяжних може бути реалізовано після перейменування суду, чіткого розділу судом присяжних питань винна або невинна особа, а також прийняття юридично правильного рішення суддею професіоналом.

Розроблені законопроекти передбачають внесення зміною до Закону “Про судоустрій” в частині формування переліку присяжних.

Другий документ передбачає внесення поправок в Кримінальний процесуальний кодекс і в Закон про держреєстр виборців.

Передбачається, що законопроекти набудуть чинності в майбутньому 2021 році. Суть документа полягає у формуванні списку присяжних в кількості 7 осіб. при розгляді злочинних намірів присяжні будуть перебувати в окремій кімнаті. По завершенню справи вони будуть виносити не вирок, а вердикт.

Не помилитися з остаточним рішенням допоможуть правильні відповіді на питання:

  • Чи є скоєна подія кримінальним злочином?
  • Винна чи невинна особа у звершення вказаного злочину?
Читайте також:  Украинские песни 2020 года

Список присяжних буде відбиратися не на добровільній основі, а за спеціальними критеріями, перелік яких поки залишається невідомим. На сьогоднішній день ясно, що опинитися в списку присяжних може кожен добропорядний українець.

Резюме

Новий коментований КПК України станом на 2021 рік дасть про себе знати скоро. Останні зміни і нові законопроекти піднесуть сюрприз юристам.

Нововведення допоможуть полегшити роботу судовим органам, прискорити процес кримінальних розглядів, посилити віру народу в справедливість. Введення присяжних покаже, що суд прислухається до думки українців, готовий докласти максимум зусиль заради захисту прав і свобод громадян.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.