Меню

Курс долара в Україні на 2020 рік

Економічний стан держави хвилює кожного громадянина, а тому зараз це одна з найбільш обговорюваних тем не лише в пресі, а ще й на телебаченні. Постійно обговорюються перспективи держави, нагальні економічні рішення та вектори подальшого розвитку. Однак жителі України усе ще занепокоєні з приводу того, що чекає їх у найближчому майбутньому. Досить часто лунають думки та прогнози про те, яким буде курс долара в Україні у 2020 році та як цифри вплинуть на рівень життя. Експертних висновках та прогнозах зазначається, що курс долара буде протягом цього року лише зростати, але далеко не кожен спеціаліст згоден з цією думкою.

Як показує практика, саме курс іноземних валют найбільше впливає на якість життя українців. Більш того, майже усі транзакції та закупівлі проводяться в доларах або євро. Саме тому в залежності від вартості долара змінюється ціна на ті чи інші види товарів та послуг. Долар – це дуже важлива валюта, яка нині є домінуючою на міжнародному ринку, саме тому від її вартості в конкретній державі залежить дійсно багато.

Які проблеми спостерігаються на валютному ринку держави?

Щоб зрозуміти, чому саме почала зростати вартість іноземної валюти та те, яким буде курс гривні до долара найближчим часом, рекомендується поглибитися в актуальні проблеми валютного ринку України. Насправді у держави та її економіки є дійсно багато проблем, але є й найголовніші. Одна з них – це чималий зовнішній борг, що становить суму, вдвічі більшу загальний об’єм коштів в державі.

Протягом наступних років країна не здатна буде сплатити такі кошти, а тому у нових інвесторів виникають сумніви у перспективі розвитку країни та її економіки. Є такі інвестори, які вважають ідею підтримки України марнотратством. Якщо декілька років тому підтримка була значною, то зараз вона меншає. Політики вирішили боротися з цією проблемою шляхом реструктуризації боргу, але на додачу є ще й інші проблеми:

  1. Непорушна інфляція. Не дивлячись на усі намагання державної влади знизити показник інфляції, вона усе ще залишається на тому самому рівні. Наразі в державі спостерігається інфляції в усій Європі й поки ситуація не змінюється.  
  2. Прояви стихійного руху коштів. Через нестабільність економіки та відсутність впевненості громадян у завтрашньому дні, навіть короткочасне та невелике зростання вартості долара сіє паніку серед громадян, а тому багато хто починає купляти або є продавати валюту. Все це призводить до зниження вартості гривні та зацікавленості у ній самих жителів України.
  3. На те, на якому рівні встановиться курс долара в Україні на 2020 рік, суттєво вплине відсутність довіри до національної валюти з боку іноземних представників. Треба розуміти, що на гривню ніхто не звертає уваги під час проведення різного роду транзакцій та взагалі будь-яких операцій. Навіть домовленості здебільшого встановлюються у більш стійких іноземних валютах, а саме в євро чи в доларах.
  4. Відсутність такої валютної політики, яка б враховувала актуальні проблеми. Зараз в державі бракує якихось механізмів, які стосувалися б процедури державного регулювання вартості валюти, а також поступово робили б її більш популярною.
Читайте також:  Антикоррупционная программа национальной полиции Украины на 2022 год

Треба усвідомлювати, що це лише частка усіх проблем. Насправді факторів, які поступово збільшують вартість долара в Україні набагато більше, ніж здається на перший погляд. Якщо не приділяти увагу усім цим питанням, то долар й надалі продовжуватиме пробивати чергові психологічні бар’єри та змушуватиме громадян панікувати.

Яким саме очікується курс у 2020 році?

Вже неодноразово експерти та аналітики багатьох сфер висловлювати свою думки з приводу того, яким саме виявиться коммерційний курс долара у цьому році. Традиційно є прогнози позитивні та негативні, хоча здебільшого експерти пророкують негативний сценарій розвитку подій. Що стосується кращого варіанту, то про нього постійно говорять представники державної влади. Наприклад, Центральний банк заявив, що протягом наступних двох років очікується покращення актуальних економічних показників до рівня, який спостерігався у 2012 році. Але треба розуміти, що такі покращення потребують чималих змін, які реалізувати дійсно важно, тож треба з обережністю ставитися до прогнозів, які публікують державні структури. Водночас за умови швидкого та сталого розвитку держави можливе значне пожвавлення економіки. Проте долар точно не буде коштувати вісім гривень, за найкращих умов його вартість знизиться лише до 15 гривень. Перш за все, для цього треба побороти усі інфляційні прояви, реалізувати купу реформ й не тільки. Експерти здебільшого не розділяють такі позитивні погляди на нинішню ситуацію та кажуть, що на покращення підуть цілі десятиліття.

Які проблеми спостерігаються на валютному ринку

Проте є такі міжнародні рейтингові агентства, які бачать потенціал та публікують позитивні прогнози для держави, хоч в них й немає дуже великих й шокуючих змін показників. Загалом прогноз курса долара в 2020 році в Україні залишається незмінним. Іноземна валюта буде залишатися на тому самому рівні або навіть потроху збільшувати свою вартість . Загалом долар буде коштувати від 27 до 30 гривень в залежності від пори року, свят та багатьох інших факторів. Але поступове рішення нагальних проблем, економічний розвиток та сталий приріст дозволять змінити ситуацію та почати знижувати курс долара не штучним шляхом вже через декілька років. Це дозволить країні впевнено почувати себе на міжнародному ринку. Але якісь відчутні покращення спостерігатимуться лише через 5-7 років.  

Деякі експерти відкрито висловлюють недовіру до політиків та кажуть, що вони навмисно знецінюють вартість національної валюти. Але насправді те, що у бюджет закладаються великі показники вартості долара, дозволяє владі підготуватися до будь-яких неочікуваних змін. Водночас кошти розподіляються більш доцільно та об’єктивно. Саме тому економіка країни стає частково стійкою до різного роду коливань на валютному та міжнародному ринках. Водночас жоден експерт не може чітко визначити, яким саме буде курс на чорному ринку, бо все залежить від купи факторів, які дуже важно врахувати.  

Яким саме очікується курс у 2020 році

На що ще треба звертати увагу?

Окрім наявності багатьох проблем державного рівня, також є зацікавлені у низькій вартості національної валюти особи. Дуже часто такими особами є фінансові та промислові групи. Ведення активної торгівлі допомагає їм вони отримують великий прибуток завдяки різниці у котируваннях. Більш того, поли Україна не має змогу вести торгівлю на власних засадах, а тому їй доводиться підстроюватися під інтереси тих чи інших груп.

Прогнози звертають увагу громадян на те, що середньорічний курс долара в наступному 2020 році очікується на рівні приблизно 30 гривень. Насправді цифра може виявитися зовсім іншою, проте різні агентства стверджують, що вона точно не буде більшою. З усього цього можна зробити висновок, що у переважній більшості прогнозів йдеться про встановлення вартості долара на одному й тому самому рівні, який не буде знижуватися протягом декількох років. Але є також сподівання, що середньорічний курс усе ж сягатиме приблизно 27-28 гривень, проте реальну картину можна буде дізнатися лише наприкінці року.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.