Меню

Курс на допорогові закупівлі

Введення електронних публічних закупівель супроводжувалося змінами законодавчих норм. Все, що стосується так званих надпорогових закупівель, потрапило під регулювання Закону України «Про державні закупівлі». Відсутність правил породжує більше питань, саме тому здійснення допорогових закупівель обговорюється так само активно, як і надпорогових.


В першу чергу треба розібратися із термінологічним апаратом.
Головне, що потрібно знати – допорогові закупівлі характеризуються вартістю предмета закупівлі, що не перевищує 200 тис. грн для товарів і 1,5 млн грн для робіт і послуг. Замовники, чиї закупівлі перевищують ці вартісні межі, мають діяти відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі». Зокрема, вони зобов’язані використовувати систему електронних закупівель ProZorro. Замовники, які здійснюють допорогову закупівлю, мають право використовувати цю систему та її функціонал, але вони не зобов’язані робити це.

Чим відрізняється допорогова закупівля з Прозоро і без?

Навіть працюючи без ProZorro, замовник має пам’ятати про перше правило допорогової закупівлі – вона має бути заплановала і прописана в додатку до річного плану. Його форма схожа з формою плану закупівель. Необхідно заповнити відповідні поля, обов’язково вказавши предмет закупівлі відповідно до державного класифікатора ДК 021:2015. Цей додаток має бути опублікований на сайті Уповноваженого органу з питань закупівель не пізніше, ніж за 5 днів після його затвердження.
Замовник, який проводить допорогову процедуру закупівлі, повинен дотримуватися основних принципів публічних закупівель: чесна конкуренція, прозорість всіх етапів тендера, об’єктивна оцінка пропозицій. Буде незайвим попередньо вивчити ринок, переговорити з потенційними постачальниками, зробити запит цінових пропозицій. Звичайно, що робити це найбільш зручно у випадку наявності власного сайту, де можна розмістити оголошення про закупівлю і таким чином повідомити всіх охочих про тендер.
Робота з допороговими закупівлями через ProZorro не регламентована на законодавчому рівні. Однак якщо замовник вирішив використовувати систему, він має дотримуватися певних правил, хоча їх і не так багато, як у випадку з надпороговими закупівлями.
Після оприлюднення додатку до річного плану замовник проходить п’ять основних закупівельних етапів: оголошення, уточнення, пропозиції, безпосередньо торги та фінальна стадія, що складається з кваліфікації та визначення найкращої пропозиції.
Порівнюючи обидва методи здійснення закупівлі, можна відмітити, що, не зважаючи на необхідність дотримання основних правил проведення торгів, робота з системою ProZorro значно прискорює і спрощує закупівельний процес. Всі торговельні алгоритми працюють, як добре налагоджений механізм. Замовнику лише необхідно визначитися із запитами та діяти згідно зі стандартною схемою.

Читайте також:  На що звернути увагу при покупці приватного будинку в Стрию
Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *