Меню

КЗПП України чинний з коментарями 2022

Щорічно в українському законодавстві про працю проводяться нововведення. Основна частина охоплює найманих працівників та військово-оборонну тематику. Як змінився чинний КЗПП України 2022 відомо вже сьогодні. Пропонуємо з деякими нововведеннями ознайомитися зараз.

Про підтримку українців у період військових дій

Зі слів чинного президента всім українцям обіцяна соціальна підтримка. На практиці законодавчі зміни обнуляють наявні в українців трудові права. У період воєнного часу депутати разом із Зеленським запропонували дерегулювати умови роботи на окремих підприємствах. Прийняття такого рішення дозволить мінімізувати і повністю усунути кадровий голод.

Насправді, прийняття законодавчих змін може призвести протилежній ситуації. Дерегулювання має на увазі дозвіл використання жіночої праці в шкідливих умовах роботи, в тому числі підземних. Обмеження зникають повністю. Жінки нарівні з чоловіками за певних обставин повинні працювати на підприємстві. Поблажки і послаблення повністю зникають. Також парламент ухвалив інші неправомірні рішення:

  • скасовано обмеження на роботу в нічний час, святкові, понаднормові та вихідні дні;
  • згідно з новим законодавством, КЗПП України чинний з коментарями допускає 60-годинний робочий тиждень, а роботодавці без погодження з профспілками можуть практикувати 6-денні робочі тижні (пріне6согласіі працівника він може бути звільнений керівником підприємства самостійно, за статтею);
  • дозволено звільнення працівника без повідомлення, попереднім числом;
  • новий законопроект допускає переведення працівників на інші роботи, не зазначені в умовах договору;
  • у період воєнного часу прийнято рішення не попереджати працівника про зміни умови праці, в попередньому кодексі було сказано, що трудящий повинен за 2 місяці до прийняття рішення попереджатися про майбутні зміни;
  • роботодавець має право не надавати працівникам відпустки, насильно утримувати на підприємстві;
  • українським роботодавцям дозволено заморожувати, не виплачувати зарплату і відпускні, а також заборгованості через військові дії на Україні.

Згідно з новим трудовим законодавством трудящі не зможуть качати права, а профспілки стануть бездіяльними, відраховувати в них кошти марно. При цьому в законі зазначено, що нововведення не діють на територіях, де ведуться активні бойові дії. Нововведення викликали обурення профспілок. Роботодавці в свою чергу залишилися задоволеними. Прийняття законопроекту дозволило звільнити непотрібних людей, які пішли наперекір керівнику або були неугодними йому з інших приводів. Також законодавчі зміни дозволили в одній особі знижувати зарплати, не виплачувати зовсім.

Читайте також:  Прогноз цін на нафту на 2022 рік

З точки зору експертів законодавчі трудові нововведення порушують права людини. Їх застосування спричинить відтік кадрів. Важко повірити, що українець захоче працювати за просто так. Швидше за все більша частина буде в тінь, не буде афішувати місце трудової діяльності і реальну зарплату.

КЗПП України 2022 – приводи для звільнення з роботи

Аналіз нового КЗПП України 2022 дозволив виділити нові причини звільнення з роботи. Згідно з чинним документом ними є:

  • керівники підприємства можуть бути відсторонені від управління об’єктами військовим командуванням в одній особі (за умови введення воєнного стану);
  • працівники можуть бути звільнені заднім числом без особистого повідомлення з боку керівника;
  • українці можуть бути переведені на іншу роботу без повідомлення, у разі незгоди, звільнені за статтею.

Зміни повністю порушують попереднє трудове законодавства. Однак, рішення прийнято президентом України і не підлягає перегляду.

Трудові зміни в законодавстві для резервістів

Ні для кого не секрет, що в разі введення воєнного стану, основна частина чоловіків буде покликана в армію. У законодавстві передбачено, що резервісти, покликані в армію можуть розраховувати на збереження місця роботи, в тому числі займаної посади і середнього заробітку. Наскільки реалістичні наведення, варто доводитися. Сумний досвід попередніх зміни показує, багато статей порушувалися свідомо керівниками. Не виключено, що діючі зміни також будуть порушені.

У таких ситуаціях експерти рекомендують уважно вивчати трудове законодавство і при порушенні законних прав звертатися за допомогою до юристів або з позовною заявою в судові органи.

Читайте також:  Зразок заповнення бюджетний запиту на 2020 рік

Резюме

Нове трудове законодавство України зазнало множинних змін. Ні секрет, що вони не сподобалися звичайним працівникам. Нововведення порушують права людини, передбачають ненормований робочий день, відмову у виплаті зарплати, надання відпусток та інших соціальних пільг. Таким чином, президент України намагається стабілізувати роботу підприємств. Насправді подібні нововведення можуть викликати соціальну напруженість, масові звільнення і безробіття.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.