Меню

КЗПП України чинний з коментарями 2022

Щорічно в українському законодавстві про працю проводяться нововведення. Основна частина охоплює найманих працівників та військово-оборонну тематику. Як змінився чинний КЗПП України 2022 відомо вже сьогодні. Пропонуємо з деякими нововведеннями ознайомитися зараз.

Про підтримку українців у період військових дій

Зі слів чинного президента всім українцям обіцяна соціальна підтримка. На практиці законодавчі зміни обнуляють наявні в українців трудові права. У період воєнного часу депутати разом із Зеленським запропонували дерегулювати умови роботи на окремих підприємствах. Прийняття такого рішення дозволить мінімізувати і повністю усунути кадровий голод.

Насправді, прийняття законодавчих змін може призвести протилежній ситуації. Дерегулювання має на увазі дозвіл використання жіночої праці в шкідливих умовах роботи, в тому числі підземних. Обмеження зникають повністю. Жінки нарівні з чоловіками за певних обставин повинні працювати на підприємстві. Поблажки і послаблення повністю зникають. Також парламент ухвалив інші неправомірні рішення:

  • скасовано обмеження на роботу в нічний час, святкові, понаднормові та вихідні дні;
  • згідно з новим законодавством, КЗПП України чинний з коментарями допускає 60-годинний робочий тиждень, а роботодавці без погодження з профспілками можуть практикувати 6-денні робочі тижні (пріне6согласіі працівника він може бути звільнений керівником підприємства самостійно, за статтею);
  • дозволено звільнення працівника без повідомлення, попереднім числом;
  • новий законопроект допускає переведення працівників на інші роботи, не зазначені в умовах договору;
  • у період воєнного часу прийнято рішення не попереджати працівника про зміни умови праці, в попередньому кодексі було сказано, що трудящий повинен за 2 місяці до прийняття рішення попереджатися про майбутні зміни;
  • роботодавець має право не надавати працівникам відпустки, насильно утримувати на підприємстві;
  • українським роботодавцям дозволено заморожувати, не виплачувати зарплату і відпускні, а також заборгованості через військові дії на Україні.

Згідно з новим трудовим законодавством трудящі не зможуть качати права, а профспілки стануть бездіяльними, відраховувати в них кошти марно. При цьому в законі зазначено, що нововведення не діють на територіях, де ведуться активні бойові дії. Нововведення викликали обурення профспілок. Роботодавці в свою чергу залишилися задоволеними. Прийняття законопроекту дозволило звільнити непотрібних людей, які пішли наперекір керівнику або були неугодними йому з інших приводів. Також законодавчі зміни дозволили в одній особі знижувати зарплати, не виплачувати зовсім.

Читайте також:  Державна програма економічного і соціального розвитку України на 2019 рік

З точки зору експертів законодавчі трудові нововведення порушують права людини. Їх застосування спричинить відтік кадрів. Важко повірити, що українець захоче працювати за просто так. Швидше за все більша частина буде в тінь, не буде афішувати місце трудової діяльності і реальну зарплату.

КЗПП України 2022 – приводи для звільнення з роботи

Аналіз нового КЗПП України 2022 дозволив виділити нові причини звільнення з роботи. Згідно з чинним документом ними є:

  • керівники підприємства можуть бути відсторонені від управління об’єктами військовим командуванням в одній особі (за умови введення воєнного стану);
  • працівники можуть бути звільнені заднім числом без особистого повідомлення з боку керівника;
  • українці можуть бути переведені на іншу роботу без повідомлення, у разі незгоди, звільнені за статтею.

Зміни повністю порушують попереднє трудове законодавства. Однак, рішення прийнято президентом України і не підлягає перегляду.

Трудові зміни в законодавстві для резервістів

Ні для кого не секрет, що в разі введення воєнного стану, основна частина чоловіків буде покликана в армію. У законодавстві передбачено, що резервісти, покликані в армію можуть розраховувати на збереження місця роботи, в тому числі займаної посади і середнього заробітку. Наскільки реалістичні наведення, варто доводитися. Сумний досвід попередніх зміни показує, багато статей порушувалися свідомо керівниками. Не виключено, що діючі зміни також будуть порушені.

У таких ситуаціях експерти рекомендують уважно вивчати трудове законодавство і при порушенні законних прав звертатися за допомогою до юристів або з позовною заявою в судові органи.

Читайте також:  Как заказать дебетовую карту Мастеркард Gold в своем банке

Резюме

Нове трудове законодавство України зазнало множинних змін. Ні секрет, що вони не сподобалися звичайним працівникам. Нововведення порушують права людини, передбачають ненормований робочий день, відмову у виплаті зарплати, надання відпусток та інших соціальних пільг. Таким чином, президент України намагається стабілізувати роботу підприємств. Насправді подібні нововведення можуть викликати соціальну напруженість, масові звільнення і безробіття.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.