Меню

Лавров: Росія готова гарантувати безпеку суден із зерном з України

Глави МЗС Росії та Туреччини Лавров та Чавушоглу в Анкарі

Європа

Лавров: Росія готова гарантувати безпеку суден із зерном з України

У справі забезпечення безпеки судів Росія готова співпрацювати із Туреччиною, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров. Туреччина назвала законними вимоги Росії щодо скасування санкцій на російську сільгосппродукцію.

Глави МЗС Росії та Туреччини Лавров та Чавушоглу в Анкарі

Глави МЗС Росії та Туреччини Лавров та Чавушоглу в Анкарі

Росія висловила готовність гарантувати безпеку суден, що вивозять зерно із заблокованих портів України. “Ми готові проводити та забезпечувати безпеку суден, які залишають українські порти та йдуть до проток, готові робити це у співпраці з турецькими нашими колегами”, – заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров за підсумками переговорів з турецьким колегою Мевлютом Чавушоглу в Анкарі. червня.

Чавушоглу запросив Лаврова, щоб обговорити можливість вивезення збіжжя з українських портів, заблокованих російською армією. При цьому міністр закордонних справ РФ стверджував на прес-конференції, що зерно з України неможливо вивезти, тому що українська сторона сама замінувала порти, побоюючись нападу Росії з моря. За його словами, у разі розмінування коридорів для проходження суден із продовольством Росія “гарантує”, що не використовуватиме їх для ведення бойових дій проти України.

У свою чергу глава МЗС Туреччини назвав законною вимогу Росії про відміну санкцій проти російської сільгосппродукції, введених через російське вторгнення в Україну. “Цілком законно в обмін на згоду пропускати вантажі із зерном та соняшниковою олією з України на світовий ринок домагатися усунення перешкод для російського експорту продовольства. Вважаємо, що це було б справедливо”, – сказав Чавушоглу під час спільної прес-конференції з Лавровим.

Посередницькі зусилля Туреччини

Це вже другий візит Лаврова до Туреччини від початку війни в Україні наприкінці лютого. На початку березня в рамках посередницьких зусиль Туреччини він зустрічався в Анталії з Чавушоглу та главою МЗС України Дмитром Кулебою. Туреччина постачає Україні бойові безпілотники, але прагне підтримувати нейтралітет у відносинах із Росією, від якої вона залежить у сфері постачання енергоносіїв та зерна.

Туреччина на прохання ООН запропонувала ескортувати морські конвої із зерном з українських портів, незважаючи на морські міни, які були виявлені і неподалік її узбережжя. Натомість Туреччина за погодженням з Києвом отримає зерно за ціною на 25 відсотків нижче за світову.

Реакція України на переговори в Анкарі

МЗС України того ж дня поширило заяву з приводу вимоги РФ про розмінування портів, в якій наголошується: “З огляду на недавній ракетний удар РФ по зерновому терміналу в Миколаєві, не можемо виключати плани Росії скористатися таким коридором для нападу на Одесу та на південь України. Саме тому необхідні дієві гарантії безпеки для відновлення судноплавства. Такі гарантії мають бути надані шляхом постачання Україні відповідної зброї для захисту узбережжя від загроз з моря та шляхом залучення військово-морських сил третіх країн для патрулювання відповідної частини акваторії Чорного моря”.

Читайте також:  Боевые Потери России в Украине на сегодня 11 июня 2022 года

У заяві наголошується, що Україна цінує зусилля Туреччини, спрямовані на розблокування українських портів, проте наразі жодних домовленостей про це поки що немає.

Дивіться також:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.