Меню

НАТО на саміті у Мадриді затвердить новий пакет допомоги Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг

Україна

НАТО на саміті у Мадриді затвердить новий пакет допомоги Україні

Новий пакет допомоги полегшить Україні перехід на сучасні озброєння, вважає генсек НАТО Столтенберг. А на засіданні контактної групи “Рамштайн” у Брюсселі також обговорять, якої допомоги потребує Київ.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг

Міністри оборони НАТО та низки країн Заходу оголосять на зустрічі у Брюсселі про нову військову допомогу Україні. Про це заявив генеральний секретар альянсу Йєнс Столтенберг на прес-конференції в Брюсселі в середу, 15 червня, повідомляє кореспондент DW. Цього дня у штаб-квартирі НАТО відбудеться засідання глав військових відомств країн альянсу з їхнім українським колегою Олексієм Резніковим. Крім того, відбудеться третє засідання контактно-групи з оборони України у так званому форматі “Рамштайн”.

“Я чекаю нових оголошень сьогодні. Як на засіданні міністрів, так і на зустрічі контактної групи з підтримки України”, – зазначив Столтенберг. “Ми тісно працюємо з Україною та з усіма партнерами, щоб надати стільки підтримки, скільки можливо і настільки швидко, наскільки це можливо, тому що є нагальна потреба посилити (підтримку). – Ред.)”, – сказав він, додавши, що Резнікова на засіданнях хочуть почути, у чому саме Україна бачить свої першочергові потреби у зброї.

Перехід України до зброї стандартів НАТО

Столтенберг також вважає, що на саміті у Мадриді 28-30 червня лідери країн НАТО затвердять новий пакет допомоги Україні. “Я очікую, що на саміті НАТО його держави-члени узгодять широкий пакет підтримки Україні, щоб допомогти Україні у довгостроковій перспективі перейти з озброєнь радянської ери на сучасне натовське озброєння”, – повідомляв генсек.

За його словами, цей пакет ґрунтуватиметься на тих озброєннях, які країни НАТО вже передають Україні. Але на перехідний період знадобиться ще багато обміну знаннями та досвідом, нагадав Столтенберг. Саме на цьому зосередиться новий пакет.

Читайте також:  Для чего Кремль выдумал схему «шефских регионов» на оккупированной части Украины.

Глава Північноатлантичного альянсу також повідомив, що президент України Володимир Зеленський отримав запрошення взяти участь у мадридському саміті. Поки щоправда неясно, чи буде він присутній на ньому особисто, чи візьме участь в обговоренні з відеозв’язку, зазначив він.

Дивіться також:

Дивитися відео 02:28

Назад до України: чому біженці повертаються додому, незважаючи на війну? (09.06.2022)

Аудіо- та відеофайли на тему

 • Дата
  15.06.2022
 • Автор
  Юрій Шейко (Брюссель)
 • Теми
  Рамштайн, Єнс Столтенберг, Росія та Європейський Союз
 • Ключові слова
  Україна та НАТО, військова допомога Україні, зброя для України, війна Росії проти України, Єнс Столтенберг, Рамштайн, зброя стандартів НАТО
 • Зворотній зв’язок: Написати в редакцію
 • Надрукувати
  Надрукувати цю сторінку
 • Постійне посилання

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.