Меню

ПАРЄ: Агресія Росії викликала глибоку гуманітарну кризу

Українські біженці у Польщі

Україна

ПАРЄ: Агресія Росії викликала глибоку гуманітарну кризу

Поточні потреби українських біженців – “колосальні”. Гуманітарна криза, спровокована військовим вторгненням Росії в Україну, має “безперечні” довгострокові наслідки для всієї Європи, – резолюція ПАРЄ.

Українські біженці у Польщі

Українські біженці у Польщі

Війна Росії проти України стала причиною глобальної гуманітарної трагедії та спричинила найбільше переміщення людей з часів Другої світової війни. У середу, 22 червня, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила пакет резолюцій, присвячений способам вирішення гуманітарних проблем, що виникли через військову агресію РФ.

“Поточні потреби для того, щоб забезпечити гідне та перспективне життя внутрішньо переміщеним особам та біженцям з України – колосальні та набагато перевищують наявні ресурси. А довгострокові наслідки цієї гуманітарної кризи незаперечні”, – констатують депутати ПАРЄ.

Дилема біженця: повернутися чи залишитися?

Рятуючись від війни, до країн Європи з України виїхало понад 6 мільйонів людей, понад 7 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами, кожна друга українська дитина – біженець. Ці цифри – доказ безпрецедентної гуманітарної кризи, з якою зіткнулася не лише Україна, яка “докладає неймовірних зусиль, захищаючи свій суверенітет та демократичні цінності”, а й уся Європа. У резолюції про наслідки міграції відзначається “величезна солідарність” європейських країн, які надають допомогу та підтримку мільйонам українських біженців.

Українці, які їх виїхали, “зіштовхнулися зі складною дилемою: з одного боку – повернутися додому якнайшвидше, а з іншого” – інтегруватися в суспільство країни, де вони знайшли тимчасовий захист”. У цій ситуації ПАРЄ рекомендує біженцям докласти зусиль, щоб знайти собі хоч і тимчасове, але “гідне становище в суспільстві країни, де вони перебувають”, при цьому асамблея закликає країни-члени РЄ зробити все можливе, щоб діти з України, які перебувають на їх території, змогли у вересні розпочати новий навчальний рік. у резолюції наголошується, що коли діти повернуться додому, українська освітня система повинна буде визнати документи про отримані за кордоном знання.

Легкі жертви для торговців людьми

Ще однією гострою проблемою для українських біженців став пошук роботи, оскільки для працевлаштування у європейських країнах необхідно надати офіційне підтвердження українських дипломів та документів щодо професійної кваліфікації. У резолюції йдеться про те, що ситуацію може змінити Європейський паспорт кваліфікацій для біженців (EQPR), розроблений РЄ ще у 2017 році. EQPR за допомогою спеціальної методології оцінює освіту та професійний рівень людини. І хоча цей документ не є формальним визнанням кваліфікацій, достовірна інформація, зібрана в ньому, значно спрощує процес пошуку роботи у країнах-членах РЄ, зазначається у документі.

Читайте також:  Нацгвардія України заперечує твердження РФ про оточення Лисичанська

Серед біженців особливо незахищеною групою є діти без супроводу дорослих. Цей факт викликає серйозне занепокоєння ПАРЄ, оскільки діти, які опинилися в чужій країні без опіки рідних та близьких, стають легкими жертвами експлуатації та торгівлі людьми, йдеться у резолюції, присвяченій цій проблемі. ПАРЄ рекомендує країнам-членам РЄ удосконалити механізм ідентифікації та реєстрації дітей-біженців без супроводу, “щоб вони одразу ж потрапляли під захист та опіку державних органів доти, доки зможуть возз’єднатися з членами своєї родини”, йдеться у резолюції.

“Українських дітей насильно вивозять до РФ”

“Те, що відбувається зараз в Україні: військові злочини, злочини проти людяності, масова міграція – це масштабна трагедія, і треба віддати належне героїзму українців, які продовжують боротися в таких умовах”, – заявив під час дебатів, які передували голосуванню, депутат-соціаліст зі Швейцарії П’єр-Алан Фріде. Він наголосив на готовності Європи допомагати українським біженцям. За інформацією політика, Польща прийняла у себе близько 4 мільйонів українців, Угорщина – 750 тисяч, Молдова – 500 тисяч. Французький депутат від “Європейської народної партії” Бернар Фурньє закликав уряди країн-членів ЄС зробити все можливе для інтеграції біженців. його словами, “хоч ринок праці для українців і відкритий у Європі, але вони все ще стикаються із відчутними бар’єрами”.

За даними міністерства оборони РФ, російські військові депортували до Росії 1,9 мільйона українців, серед яких 300 тисяч дітей. Ці цифри у залі ПАРЄ оголосив депутат-консерватор від України Дмитро Наталуха. “Українських дітей насильно вивозять до Росії. Росія краде наше майбутнє”, – заявив політик. Він закликав ПАРЄ створити спеціальний моніторинговий механізм, який дозволяє відстежувати місцезнаходження депортованих у РФ українців. “За моєю інформацією, багатьох із них вивезли до Сибіру, ​​якщо ми втратимо слід цих людей, то отримаємо ГУЛАГ третього тисячоліття”, – застеріг Наталуха.

Дивіться також:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.