Меню

Податковий кодекс України на 2021 рік

Кожен рік підприємці та юридичні особи очікують законодавчі зміни в Податковому кодексі України. Тяжка економічна та політична ситуація, спалах коронавірусної інфекції негативно сказалися на державному кошику. На початку нового року він залишився порожнім. Вирівняти ситуацію допоможе новий податковий кодекс України 2021, принаймні так вважає діюча влада.

Податковий кодекс України в 2021 році

Податковий кодекс України 2021 – з чого він складається?

Податковий кодекс України – систематизований законодавчий акт, що регламентує правові норми податкового законодавства. Податковий кодекс України по розділам 2021 складається з двох частин.

Перша частина містить загальні принципи оподаткування, встановлює правила сплати податків, права та обов’язки платників податків. Тут же обумовлюються вимоги до діяльності податкових органів, порядок дії посадових осіб і заходи відповідальності за вчинення правопорушення в галузі податкового законодавства.

Друга частина складається з глав, які регулюють конкретні види податків: податок на додану вартість, податок на прибуток, транспортний і земельний податок та інші. Тут же роз’яснюється порядок оподаткування та обчислення податків (державних і місцевих), система сплати податкових зборів.

Податковий кодекс містить розділ спеціальних податкових режимів, який складається з трьох глав, що роз’яснюють порядок сплати єдиного сільськогосподарського податку, принципи спрощеної системи оподаткування і порядок справляння єдиного податку на тимчасовий дохід.

Змінення в ПК в Україні

Кожен платник податків повинен знати загальні положення Податкового законодавства, міру відповідальності за податкові правопорушення і види правопорушень, представлених в Податковому кодексі України 2021, а так само ознайомитися з порядком оскарження актів податкових органів.

Законодавчі нововведення – що треба знати кожному?

Останні зміни щодо Податкового кодексу, а саме, перехідні положення податкового кодексу України, були внесені у вересні 2020 року. Новий Закон націлений на поповнення державної скарбниці, тому розраховувати на поблажки не варто.

Законодавчі нововведення мають кілька позитивних моментів, які приємно порадують мале і середнє підприємництво. Мінфін вжив заходів щодо поліпшення ведення бізнесу та поліпшення адміністративного рівня.

З позитивних змін у Податковому кодексі підприємцям рекомендовано звернути увагу на такі моменти:

  • у новому році при виникненні форс-мажорних обставин, підприємці та юридичні особи, які займаються сільським господарством і тваринництвом можуть не нараховувати зобов’язання з ПДВ (такими умовами є втрата врожаю в наслідок погодних та інших екстремальних ситуацій, а також падіж худоби);
  • з доходів платників податків буде виключено єдиний податок коштів державної підтримки від підприємницького та інноваційного фондів;
  • з прибутку фізичних осіб-підприємців будуть виключені доходи, отримані від інноваційного фонду;
  • у новому документі виправлені неточності щодо маркування рідин для електронних сигарет;
  • у Податковому кодексі, який з’явиться цього року відсутні колізії щодо ліцензування обігу пального із законодавством про працю;
  • термін списання заборгованості з ЄСВ пролонгується на 2 місяці.
Порівняння ПК з іншими роками

Законодавчі зміни допоможуть збільшити кількість податкових надходжень до державного бюджету на 2,7 млрд.грн., до місцевих бюджетів – на 0,5 млрд, грн у зіставленні з минулим 2020 роком.

Дистанційна робота

Попередній рік показав і доказав, що українці можуть пересилити усі неприємності та працювати в віддаленому, дистанційному режимі. Причиною тому став спалах коронавірусної інфекції, який поступово перейшов в пандемію.

Читайте також:  Неоподатковуваний мінімум доходів громадян у 2021 році в Україні

Саме тому радою було розглянуто питання про закріплення віддаленої роботи в Трудовому кодексі. Роботодавець може перевести співробітника на дистанційну працю без його згоди, а звільнити — якщо він два робочих дні поспіль не виходить на зв’язок без поважної причини.

При цьому дистанційна робота не може бути підставою для зниження зарплати. Співробітник також може вимагати компенсацію за використання обладнання –  наприклад, якщо він використовує для роботи особистий комп’ютер. Вказані нововведення зараз знаходяться на обговоренні ВР. Про остаточне рішення стане відомо вже в наступному місяці.

Резюме

Наступив 2021 рік для деяких підприємців і юридичних осіб стане важким через внесені зміни до Податкового кодексу. Очікується, що документ, що вийшов в новій редакції обіцяє збільшення кількості надходжень податків і зниження податкових зобов’язань для осіб, що займаються сільським господарством і тваринництвом.

Скачать податковий кодекс України на 2021 рік, самостійно познайомитися і вивчити документ можна завдяки офіційному урядовому сайту або спілкуванню на тематичних форумах.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.