Меню

Податок на нерухоме майно на 2019 рік в Україні

Податок – це обов’язків збір, який сплачується усіма жителями країни до державної скарбниці. Саме завдяки податкам й відбувається функціонування країни. Податків існує чимало, але серед них є низка головних та стандартних стягнень. До них відноситься й податок на нерухомість, який протягом останніх років постійно змінювався. Це стягнення в обов’язковому порядку мають сплачувати громадяни, які володіють квартирою, земельною ділянкою, прибудовою, тощо. Сплата цього стягнення стосується не лише фізичних, а ще і юридичних осіб. Нещодавно лунали чутки про чергові зміни до податкового законодавства, а тому громадяни часто цікавляться, як виглядатиме податок на нерухомість у 2019 році та чи будуть якість зміни.

Податок на нерухоме майно на 2019 рік в Україні

Які саме об’єкти підлягають оподаткуванню?

Згідно з чинним законодавством, оподаткуванню підлягає житлова та нежитлова нерухомість. Якщо людина лише володіє лише певною часткою житла, то вона також повинна сплачувати це стягнення. Однак є низка будівель та споруд, власники яких звільнені від сплати коштів. Отже, не оподатковують наступні види будівель та споруд:

  1. Гуртожитки будь-якого типу.
  2. Будівлі, що належать власності дитячих будинків сімейного типу.
  3. Будь-які види нерухомості, що непридатна для проживання людей. До цієї категорії також відносять приміщення, що знаходяться в аварійному стані відповідно до рішення місцевої влади.
  4. Споруди та будинки, що перебувають у державній власності або утримуються на кошти, виділені з державного чи місцевого бюджету. Ці будівлі повинні бути неприбутковими.
  5. Будівлі, що належать виробничій та промисловій сфері. Сюди відносять спеціальні цехи, склади, виробничі корпуси.
  6. Будь-які види нерухомості, які є власністю осіб з інвалідністю або власністю їх підприємств.
  7. Будь-які види нерухомості, що належать сиротам чи дітям, які були позбавленні батьківського піклування. Також податок не мають сплачувати особи, що виховуються одинокими матерями. Але в такому випадку власність особи обмежується лише одним об’єктом.
  8. Приміщення та будівлі дошкільних навчальних закладів, які використовуються у процесі надання освіти громадянам.
  9. Об’єкти, що є власністю комунальних підприємств, а також власністю оздоровчих чи санітарних підприємств, які призначені для відпочинку дітей.
  10. Нерухомість, що надається багатодітним чи прийомним родинам, що виховують не менше п’яти дітей.

Можна зробити висновок, що податок не сплачується за великі приміщення, що використовуються у виробництві, а також за приміщення, які є неприбутковими та належать державним організаціями, тощо.

Які саме об’єкти підлягають оподаткуванню

Детальніше про платників та базу оподаткування

Як було згадано раніше, податок на нерухоме майно на 2019 рік в Україні стягуватиметься з фізичних та юридичних осіб. Це стосується навіть нерезидентів, які мають право власності на той чи інший об’єкт нерухомості, навіть якщо він не є житловим та не відноситься до списку нерухомості, що не підлягає оподаткуванню. Також сплата податку не стосується осіб, які мають пільги. Законодавством визначений порядок стягнення коштів з осіб, що мають лише певну часту в будь-якому виді нерухомості. У випадку, якщо нерухомість належать одразу кільком особам, то кожен з власників відраховує суму податку за закріплену за ним частку. Якщо ж нерухомість належить одразу кільком громадянам, але вона не є чітко поділеною між ними, то тоді податок сплачує один з власників нерухомості. Зазвичай в такому випадку відповідальна особа заздалегідь визначається шляхом укладення договору, якщо судовою установою не було встановлено інший порядок сплати.

Читайте також:  Как получить молодежный кредит на жилье в Украине 2019

Базою оподаткування виступає загальна площа нерухомості, що належить особі, навіть з урахуванням невеличких часток у спільній власності. Подібна система має й транспортний податок на 2019 рік. Для фізичних осіб база податку встановлюється на основі інформації, що надається Державним реєстром речових прав на нерухоме майно. Однак з цією метою також можуть використовуватися документи про право на власність, надані безпосередньо платником. Що стосується юридичних осіб, то вони мають право самостійно визначати базу, але це також повинно робити на підставі даних, що зазначені у документах на власність.

Ставка податку на нерухоме майно на 2019 рік лише 1,5% суми актуальної мінімальної зарплати на один квадратний метр встановленої бази оподаткування. Цей відсоток є граничним значенням, а місцева влада має повне право на встановлення меншого розміру цього стягнення, якщо на це є потреба.

Які держава надає пільги?

Як відомого, податок на нерухомість для пенсіонерів є обов’язковим, а також він є обов’язковим для усіх інших категорій громадян. Водночас є такі особи, які мають право на отримання пільг, що зменшують суму податку або взагалі скасовують його. Якщо особа володіє квартирою, то пільга дозволяє не оподатковувати 60 квадратних метрів, незалежно від форми власності та загальних обсягів власності. Для будинків пільга складає цілих 120 квадратних метрів. Для різних тирів нерухомості, а також часток, пільга може надаватися в обсязі 180 квадратних метрів. Пільги надаються громадянам лише один раз на звітний період, який становить один календарний рік.

До чого призводить несплата стягнення?

Податок на нерухоме майно нежитлового призначення або житлового призначення повинен сплачуватися в обов’язковому порядку. За його несплату законодавством встановлюється відповідне покарання. Покарання встановлюється також за неповну сплату податку. Якщо особа затримує сплату на строк менше місяця, то не неї накладається штраф у розмірі 10% від погашеної суми заборгованості особи. Якщо затримка становить щонайменше місяць, то в такому випадку штраф складатиме вже 20%. Також за несвоєчасну сплату передбачається пеня у розмірі 120%. Звісно, за довгострокову несплату людина може нести кримінальну відповідальність, що частіше за все закінчується в’язницею.

Які держава надає пільги

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.