Меню

Податок на нерухоме майно на 2022 рік в Україні

Стало відомо наскільки збільшиться податок на нерухоме майно на 2022 рік в Україні. Показник зросте на 21%. Цифра велика, тому українці цікавляться питанням, кому і скільки доведеться платити податок за зайві метри.

Податок на нерухоме майно на 2022 рік в Україні

Ким і як встановлюється ставка оподаткування?

Разом з підвищенням ПМ в Україні змінюється показник пільг, соцвиплати і податок на нерухомість. Зазначене передбачено у нормах та вимогах чинного законодавства, ПКУ. До об’єктів оподаткування відноситься житлова та нежитлова площа, а також її частини. Платниками податків є фіз – та юрособи, які володіють різними видами нерухомості.

Податок на нерухоме майно нежитлового призначення, а також на житлову квадратуру встановлюється місцевим самоврядуванням. Згідно з вимогами законодавства податок не може бути більше 1,5% від мінімалки, встановленої на 1 число нового року за 1 кв.м. зміни тим чи іншим способом торкнуться більшу частину українців, оскільки кожен з них володіє певним видом житла.

Податок на нерухомість – про пільги у 2022 році

Органи місцевого самоврядування уповноважені визначати ставку оподаткування та пільги. Останні визначаються виходячи з майнового стану юр – і фізосіб, їх рівня доходу.

Кожна окрема ситуація може носити особливий характер, тому вона розглядається індивідуально. Наприклад, податок на нерухомість для АТОвців або ліквідаторів аварії в Чорнобилі буде пільговим. Такі особи звільняються від сплати податку. Зазначене не відноситься до літніх осіб. Однак, деякі далекі малонаселені пункти з обмеженою кількістю жителів прийняли рішення скасувати податок на нерухомість для пенсіонерів. Зазначене не суперечить чинному законодавству.

Також в законі є пункт, згідно з яким база оподаткування на нерухомість, що знаходиться в користуванні фізичної особи може зменшуватися 1 раз на рік для:

  • квартир з квадратурою на 60кв. м;
  • житлових будинків з квадратурою на 120 кв. м;
  • інших видів житлових будівель, у тому числі і їх частин за умови одночасного перебування їх у власності 1 платника податків з квадратурою до 180 кв. м.
Податок на нерухоме майно в Україні

Квадратні метри понад зазначені параметри оподатковуються. Якщо у власності українця знаходиться кілька об’єктів нерухомості, нарахування податку проводиться на сумарну квадратуру об’єктів.

Наприклад, у власності громадянина України є кілька квартир площею 60 кв. м, 100 кв. м, 50 кв. м. Загальна квадратура становить 210 кв. м. фізосіб автоматично позбавляється пільги в наступних ситуаціях:

  • сумарний розмір нерухомості в 5 разів більше нормам і вимогам законодавства: для квартир – більше 300, для приватних будівель – більше 600;
  • нерухомість використовується декількома власниками, це може відбуватися при здачі житла в оренду або для проведення підприємницької діяльності.

Також податок доведеться платити фізособам, які в контролюючих органах зробили позначку, що житлоплощу використовується для ведення підприємницької діяльності на дому.

Самостійний розрахунок податку на нерухомість 2022

З настанням нового року зміниться транспортний податок на 2022 рік, а також інші види оподаткування. Прорахувати податок на нерухомість для конкретної ситуації можна самостійно.

Основна ставка податку на нерухоме майно на 2022 рік безпосередньо залежить від розміру мінімалки на 01.01.2022. На кінець 2021 року вона склала 6500 грн., відтак 1,5% становитиме 97,50 грн. Зазначену суму доведеться виплачувати українцям за кожен зайвий квадратний метр.

Приклад

Пропонуємо розрахувати податок на житлову площу квадратурою 140 кв.м. Якщо це квартира, податок доведеться платити на 80 кв. м. підсумкова сума в рік складе 7800 грн.

Читайте також:  Каким будет экологический налог в 2021 году в Украине

У порівнянні з 2021 роком показник збільшився на 21%. У попередньому році за аналогічну квадратуру українцям довелося б заплатити 5664 грн. Різниця суттєва, не подобається нікому. При цьому в 2023 році ставка на нерухомість знову збільшиться, оскільки в законодавстві передбачено чергову зміну мінімалки.

Хто розщедриться найбільше?

Податок на розкіш доведеться платити юр- і фізособам, у власності яких знаходяться квартири квадратурою більше 300 кв.м і приватні будинки квадратурою більше 500 кв. м. для них на кожен об’єкт податок на нерухомість буде збільшено на 25000 грн.

Податки на 2022 рік в Україні

Приблизні розрахунки податку на нерухомість на квартиру з квадратурою 350 кв. м буде виглядати наступним чином: 350*97,5=34125+25000=59125 грн. Таку нечувану суму доведеться заплатити в державну казну власникам розкішної нерухомості.

В який термін слід заплатити податок на нерухомість?

Нарахування податку в новому році проводиться за попередній період. Максимально граничні строки сплати податку для фізичних осіб за 2021 рік становлять 01.07.2022 р. податок сплачується після отримання квитанції з контролюючого органу, за місцем проживання фізособи. Ігнорування вимог законодавства тягне за собою адміністративну відповідальність:

  • при затримці сплати податку на нерухомість на 30 кал. дн. штраф становитиме 5% від суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 кал. дн. – штрафні санкції збільшяться до 10%.

При несвоєчасному отриманні податкового повідомлення особа звільняється від сплати штрафних санкцій. При цьому борг перед державою не списується, а накопичується.

Юрособи сплачують податок на нерухомість щоквартально. Особи, які самостійно розраховують суму станом на 1 число нового року – не пізніше 20.02. наступного року, що вказується в декларації.

Щодо строків сплати податку кардинальних змін у законодавстві немає. Часовий проміжок залишився колишнім, що дуже здивувало підприємців і фізичних осіб.

Читайте також:  Военный сбор в 2021 году в Украине

Резюме

Наступ 2022 року піднесло багато сюрпризів для українців. Зміна податків у бік підвищення вважається не найприємнішим з них. У новому періоді українцям юридичним і фізичним особам доведеться платити за нерухомість, квадратура якої перевищує законодавчо встановлені рамки на 21% більше. Зазначене пов’язано з підвищенням мінімалки.

Особливо розщедриться доведеться власникам розкішних особняків і квартир. Вони заплатять на 25000 грн. більший. Ігнорування вимог законодавства тягне за собою серйозні штрафи. Тому контролюючі органи рекомендують вивчати закони, своєчасно реагувати на нововведення і не порушувати їх.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.