Меню

“Праву руку” патріарха Кирила митрополита Іларіона відправили у відставку

Митрополит Іларіон

Росія

“Праву руку” патріарха Кирила митрополита Іларіона відправили у відставку

Раптова відставка митрополита Іларіона – знак недовіри з боку патріарха Кирила на тлі церковного розколу, що намітився, через війну в Україні, вважає німецький теолог.

Митрополит Іларіон

Митрополит Іларіон

Російська православна церква (РПЦ) відправила у відставку главу свого зовнішньополітичного відомства митрополита Іларіона Волоколамського. Таке рішення у вівторок, 7 червня, ухвалив Священний Синод у Москві.

Як повідомляється, Іларіона перевели до Угорщини на посаду керуючого Будапештсько-Угорською єпархією. До цього він очолював відділ зовнішніх церковних зв’язків протягом 13 років, тобто з моменту обрання Кирила на патріарший престол. Російські релігієзнавці, як нагадує “Медуза”, раніше називали Іларіона серед можливих наступників патріарха.

Німецький теолог: Відставка Іларіона – знак недовіри патріарха

На думку німецького теолога та експерта зі Східної Європи Регіни Ельзнер (Regina Elsner), такий крок свідчить про недовіру патріарха Кирила.

“Переклад в Угорщину подібний до зниження з посади міністра закордонних справ до обласного єпископа, – каже вона. – Це ознака недовіри. Здається, Кирило зараз у надзвичайному становищі: він бачить, як його надії руйнуються. Церква в Україні від нього відвертається. За винятком Угорщини , більшість країн дистанціюються від Московського Патріархату”.

За словами експерта, причиною рішення РПЦ могла стати стримана позиція Іларіона щодо війни в Україні. “Хоча він ніколи не дистанціювався від розв’язаної Путіним війни, він також не прийняв і радикальної військової риторики патріарха. В очах Кирила це могло бути ознакою слабкості або нелояльності”, – вважає Ельзнер.

Дивіться також:

Читайте також:  Бойові Втрати Росії в Україні на сьогодні 19 червня 2022 року

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.