Меню

Рівень інфляції за жовтень 2021 року

Вже декілька років поспіль вся Україна страждає від  високої інфляції. Вона торкнулася кожного жителя держави та стала причиною поступово зниження якості життя. Часто мова заходить про пожвавлення економіки, впровадження життєво важливих реформ, що повинно призвести до зниження індексу інфляції. Але зараз ресурси держави є дуже обмеженими, а тому виникають певні складнощі. Згідно з попередніми прогнозами, відбуватиметься зниження індексу десь до 6-8%, але чи відповідають реальні макроекономічні показники таким сподіванням? Ось чому й досі лунають суперечки щодо того, якою інфляція за жовтень 2021 року в Україні.Україна страждає від  високої інфляції

Майже нереальні прогнози Кабінету Міністрів України

Експерти та аналітики у сфері економіки продовжують критикувати Кабмін за навмисне створення занадто позитивних прогнозів. В офіційних державних документах йдеться та передбаченнях йдеться про те, що рівень інфляції повинен знизитися щонайменше до 5%.

Передбачити Індекси інфляції в Україні за 2021 рік неможливо з кількох причин, і перша з них – присутність всіх негативних факторів, здатних спростувати оптимістичні очікування – війна, введення нових податків, відсутність в країні вакцини проти Ковід-19 і нескінченні локдауни, що підривають діяльність приватного бізнесу майже у всіх сферах економіки.

Експерти дотримуються думки, що в державі є чимало актуальних проблем, які призводять до знецінення національної валюти, а тому без вирішення цих проблем звести індекс інфляції до 8% ніколи не вдасться. Неодноразово помічалося, що Кабмін навмисно публікує позитивні прогнози, щоб не сіяти паніку т створити враження, що в державі справи йдуть ідеально.

Не секрет, що рівень інфляції за жовтень 2021 року – найголовніша причина росту цін на товари та послуги. Водночас заробітні плати українців залишають на тому самому рівні. Це призводить до зниження реального прибутку громадян на загального зменшення рівня життя у країні.  

Які фактори можуть спричинити поступове зростання індексу інфляції?

Зменшення інфляції може відбуватися за умов стабільного та швидкого економічного росту. Попри всі сподівання, показник економічного росту не відповідає очікуваним 3-5%. Він й досі перебуває в межах 2%. Бюджетна резолюціє встановлює, що поступово приріст повинен почати складати 5%. Але це майже захмарні показники, яких Україні буде дуже важко досягти. А тому невідповідний економічний приріст може стати першою причиною, чому індекс інфляції за жовтень скоріше буде зростати, ніж зменшуватися.

Читайте також:  Соціально-економічний розвиток України 2020 року

Як показує практика, дуже часто перевибори призводять до зміни індексу інфляції. На жаль, не в кращу сторону. На фоні виборів розпочинають різні спекуляції, а обіцянки щодо покращення життя громадян так і залишаються обіцянками. На фоні цього державні ресурси витрачаються не за призначенням, що погано впливає на економічну складову. Наслідком цього є приріст рівня інфляції.

Реформи та покращення, які на перший погляд несуть лише позитивні зміни, є причиною збільшення індексу. Наприклад, поступово збільшується рівень мінімальної заробітної плати. Це призводить до зростання купівельної спроможності громадян. Вони починають купувати певний вид товару, що збільшує попит та приводить до неконтрольованого росту цін. А вартість грошової одиниці відносно вартості товару тільки зменшується. Так відбувається з багатьма товарами та послугами. Головна причина – не досконалий механізм підвищення виплат.

Ці та інші причини можуть призвести до того, що інфляція в Україні в жовтні 2021 року не зменшуватиметься, а й надалі залишатиметься на рівні приблизно 12%.. Експерти кажуть, що позитивні зрушення можливі лише за умови значного економічного приросту.до зміни індексу інфляції

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.