Меню

Ризик №1: як війна РФ проти України змінила настрої у країнах G7

Запуск російських крилатих ракет Калібр за цілями в Україні, червень 2022 року

Україна

Ризик №1: як війна РФ проти України змінила настрої у країнах G7

Серед усіх країн G7 саме у Німеччині різко змінилося ставлення до РФ після її вторгнення до України. Це показало опитування, проведене на замовлення Мюнхенської конференції з безпеки напередодні саміту G7.

Запуск російських крилатих ракет Калібр за цілями в Україні, червень 2022 року

Запуск російських крилатих ракет “Калібр” за цілями в Україні, червень 2022 року

За три місяці відкритої війни Росії проти України Німеччина пережила сильніший шок, ніж більшість її партнерів із “великої сімки” (G7). Про це свідчить спеціальна доповідь Мюнхенської безпекової конференції, опублікована у вівторок, 21 червня, незадовго до саміту G7, який пройде в замку Ельмау в Баварії. ФРН цього року головує у “групі семи” – неформальному клубі провідних промислово розвинених країн світу, до якого, крім неї, входять США, Великобританія, Канада, Франція, Італія та Японія.

Радикальне зрушення настроїв у Німеччині

Головний висновок доповіді – для громадян більшості країн G7 Росія в рекордно короткі терміни вийшла на перше місце серед більш ніж 20 можливих ризиків, випередивши наслідки глобального потепління та економічну кризу. У Німеччині відповідний індекс виявився найвищим – 81 пункт, а найнижчим – у США (67 пунктів). Єдиною країною G7, де Росія як ризик опинилася на другому місці, стала Італія (72 пункти). Її громадяни вище оцінили ризик екстремальної погоди та лісових пожеж (79 пунктів).

Замок Ельмау у Баварії, де цього року пройде саміт G7

Замок Ельмау у Баварії, де цього року пройде саміт G7

Індекс розраховувався на основі п’яти параметрів: від загальної оцінки ризиків та тенденцій до того, наскільки готова до них та чи інша країна великої сімки. Щоправда, деякі інші запропоновані авторами доповіді категорії ризиків також різною мірою пов’язані з РФ, наприклад, кібератаки, у причетності до яких Москву звинувачують на Заході, перебої з постачанням енергоносіїв або загроза використання зброї масової поразки.

Автори дослідження називають зафіксовані зміни “екстраординарним зрушенням” щодо Росії. Для порівняння: попереднє опитування проводилося у листопаді 2021 року, і тоді Росія була наприкінці списку ризиків. Так, у Німеччині індекс по РФ склав тоді 53 пункти, а у Франції – 48.

У доповіді також зазначається, що зміни можуть мати не тимчасовий, а затяжний характер. Саме ФРН, вважають автори документа, була “найглибше шокована” тим, що сталося. Ще один приклад цього – відповіді німців на питання про те, чи стало вторгнення РФ в Україну “поворотним моментом” у безпеці. У Німеччині серед держав G7 кількість тих, хто позитивно відповів на це питання, виявилася найвищою – 68%. Найнижчим воно було в Канаді – 47%.

Читайте також:  «Моральная победа над Россией». Как статус кандидата в члены ЕС повлияет на войну в Украине?

Україну мешканці країн G7 стали сприймати як союзника

Одночасно з обваленням позицій Росії опитування показало, що сприйняття України різко змінилося на позитивний бік. Ставлення до України як до союзника виросло на двозначні показники у всіх державах G7, особливо сильне – у Великій Британії та Канаді (+43 та +36 процентних пункти відповідно). Також більшість населення у країнах “групи семи” підтримує вступ України до Євросоюзу та НАТО.

Ще одна істотна зміна, на яку звертають увагу автори доповіді, це те, як жителі держав G7 готові реагувати на дії Росії. Якщо ще півроку тому громадяни Німеччини, Франції та Італії були менш готові протистояти РФ в економічному та військовому вимірі, то зараз відмінності у їхніх відповідях від мешканців чотирьох інших країн “великої сімки” стали менш помітними.

Відповідаючи на запитання, як підтримати Україну, більшість респондентів-німців (62%) віддали перевагу економічним санкціям проти РФ. Це найвищий показник серед G7. Найнижчий – в Італії (48%). Щодо поставок Україні зброї, у тому числі важкої, то німці – у середині списку (47% та 44% відповідно). Активніше за це висловилися лише опитані у Великій Британії та США – там поставки підтримали 50% учасників дослідження. Японці та італійці замикають список.

Дивіться також:

Дивитися відео 56:53

Чи помирив Шольца та Зеленського візит до Києва та коли Україна стане членом ЄС? DW Новини (17.06.22)

Аудіо- та відеофайли на тему

 • Дата
  20.06.2022
 • Автор
  Роман Гончаренко
 • Теми
  Росія та Європейський Союз
 • Ключові слова
  ставлення до Росії у країнах G7, Саміт G7 у Німеччині, війна Росії проти України, вступ України до ЄС та НАТО, постачання зброї Україні, жителі країн великої сімки про ризики, Мюнхенська конференція з безпеки
 • Зворотній зв’язок: Написати в редакцію
 • Надрукувати
  Надрукувати цю сторінку
 • Постійне посилання

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.