Меню

Росія завдає зайвих збитків, використовуючи ракети 1960-х років

rosija zavdaie zajvih zbitkiv vikoristovujuchi raketi 1960 h rokiv - Росія завдає зайвих збитків, використовуючи ракети 1960-х років

Військове командування Великобританії в суботу опублікувало засновану на останніх розвідданих доповідь, з якої випливає, що авіація Російської Федерації використовує для обстрілу наземних цілей в Україні важкі протикорабельні ракети, зроблені ще в 1960-х роках.

Йдеться про крилаті ракети класу «Буря» (Х-22) радянського виробництва – надзвукові ракети повітряного базування великої дальності (до 600 км), здатні нести ядерні боєголовки. Спочатку вони були розроблені для знищення військових судів супротивника, включаючи авіаносці.

Однак, як зазначається в доповіді британського командування, через їхню масу (приблизно 5,5 тонн) і застарілі характеристики практично неможливо наносити цими ракетами, оснащеними конвенційними, неядерними боєголовками, удари по наземних цілях з великим ступенем точності. Це означає, що вони будуть завдавати зайвих руйнувань і завдавати значної «побічної шкоди», що означає великі втрати серед цивільного населення.

Доповідь була опублікована одночасно із зустріччю міністрів оборони України та Сполученого Королівства – Олексієм Резніковим та Беном Уоллесом – яка відбулася у суботу у Києві.

Олексій Резніков зазначив, що розмова двох міністрів була продуктивною, і подякував британському колегі за «залізобетонну підтримку» України з боку Лондона.

Трохи раніше, у своєму традиційному вечірньому відеозверненні до народу, український президент Володимир Зеленський заявив, що необхідно, щоб західні партнери продовжували постачати йому важкі озброєння для протистояння Росії, яка має намір, як він сказав, знищити кожне місто на Донбасі.

«Кожне місто – це не перебільшення, – наголосив Зеленський, – так само, як Волноваху, як Маріуполь. Всі ці руїни колись щасливих міст, чорні сліди пожеж, вирви від вибухів – ось що Росія може принести своїм сусідам, Європі, всьому світу».

Читайте також:  Росія завдала ракетних ударів по Львівській та Житомирській областях

«Українські війська, – продовжив президент Зеленський, – роблять усе можливе, щоб зупинити наступ окупантів. Наскільки їм дозволяють це робити важкі озброєння, сучасна артилерія – все те, про що ми просили та продовжуємо просити наших партнерів».

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.