Меню

Свіжі новини про амністію в Україні в 2021 році

У минулому 2020 року в Україні був прийнятий і зареєстрований законопроект про амністію, тому зараз з «новою силою» укладені подають заяви, щоб отримати довгоочікувану свободу. Останній раз амністія в країні відбувалася в 2016 році.  

Ця амністія в дії буде проводитися в 2021 році і планується в великих масштабах, тому багатьох в’язнів і їх родичів хвилює питання, коли буде амністія в 2021 році в Україні?

Хто буде амністирован в 2021 році в Україні?

Загальні статті і поняття

Амністія в Україні регулюється і контролюється Конституцією України та КК, а також повинен бути закон України про амністію в тому чи іншому році.

Що ж таке амністія, згідно із законодавчим визначенням? Це повне або часткове звільнення ув’язнених з «місць не таких віддалених», які визнані винними в скоєнні нетяжких злочинів і в наслідок не несуть небезпеки ля оточуючих і суспільства.

Варто враховувати, що всі рішення по амністії приймаються судами, після ретельного розгляду самого злочину і поведінки ув’язненого у в’язниці.

Причини проведення амністія

Крім прояви людяності, амністія і звільнення ув’язнених має кілька важливих причин:

 1. Звільнення в’язнів з «місць не таких віддалених» є проявом гуманізму.
 2. Важливо, що кожен ув’язнений перебуває на повному опікою і змісті і звільнення ув’язнених допоможе заощадити державні кошти.
 3. Законопроект спрямований на звільнення тюремних площ, в зв’язку з тим, що остання амністія була 5 років тому і вільних «ліжок» практично немає.

 Цікаво! За офіційними даними кримінально-виконавчої служби в країні в місцях позбавлення волі утримується 52863 чоловік.

Амністія є приводом розвантажити українські в’язниці і проявити людяність до тих, хто не зробив серйозних злочинів.

Читайте також:  Програми ЗНО на 2018 рік

Ув’язнені повинні були вийти на свободу ще в 2020 році за планом уряду, але вірус COVID-19 вніс свої корективи не тільки в Україні, але і в інших країнах. У зв’язку зі світовою пандемією були прийняті запобіжні заходи для самих ув’язнених і працівників в’язниць, щоб не допустити поширення короновіруса:

 1. Закриті кордони.
 2. Обмежено повідомлення транспорту (перевезення ув’язнених без необхідності).
 3. Введено жорсткий карантин в тюрмах.
 4. Тимчасово зупинена робота державних органів.

Санітарні норми в тюрмах України просто жахливі, немає можливості забезпечити постійний температурний скринінг ув’язнених, провітрювання і медичну допомогу і фізіологічний контроль за поширення вірусу.

У зв’язку з цим в пенітенціарній системі було введено особливий режим, законодавчі і виконавчі органи збираються на позачергові збори виключно для прийняття рішень по невідкладних справах. Тому амністія була відкладена на 2021 рік.

Хто отримає довгоочікувану свободу?

Так, коли вступить амністія в Україні та як це буде відбуватися? Найчастіше законопроект про амністію з великим задоволенням підписується усіма президентами України, цей захід приурочено до тих чи інших знаменних дат в країні. В цілому передбачено, що на свободу вийдуть наступні категорії засуджених:

 1. Ув’язнені, в чиїй медичній карті є висновок про хвороби туберкульозу або онкологічних хворобах.
 2. Особи, які хворіють на СНІД.
 3. Ті, на чиєму опікою батьки старше 70 років.
 4. Засуджені, які за гратами досягли пенсійного віку.
 5. Неповнолітні особи.
 6. Ув’язнені, які є батьками дітей, які не досягли 16-ти річного віку.
 7. Засуджені, ліквідатори ЧАЕС.
 8. Особи, під опікою яких рідні з інвалідністю.
 9. Інваліди з 1,2,3 групою.
 10. Засуджені, які брали активну дію в АТО або ООС (на дані момент операція об’єднаних сил).
 11. Учасник інших бойових дій.
Амністія в Україні


Категорія не все, що необхідно для дострокового звільнення, важливе значення має стаття, по якій громадянин був засуджений, а також додаткові критерії:

 • безпечна стаття засудження
 • незначна суспільна небезпека
 • значний термін відбуття фактичного покарання
 • вагітність під час укладення (якщо мова про жінок)


Важливо! Також в законопроекті прописуються окремою графою громадяни, яке гарантовано не потрапляють під амністування. Перш за все, це особи, які вчинили особливо тяжкі злочини (не буде відбуватися амністія 2021 в Україні по кримінальних справах там деє вбивства, нанесення тяжких побоїв, «поножовщина»), а також особи, засуджені за статтями корупції.

При підписанні законопроекту в 2021 році в Україні на свободу виходять 3009 осіб з місць позбавлення волі.

Читайте також:  Медична реформа в Україні 2022


Тепер на вулицях України стане небезпечно?

Свіжі новини про амністію в Україні в 2021 році та нова влада дозволить більш ніж 3000 засуджених покинути місця ув’язнення не обрадувала решти українців. Багато хто побоюється підвищення криміногенної ситуації в країні, особливо хвилюються особи похилого віку, які ще пам’ятають хвилювання після масових амністій ​​в далекому 1953 році.


Але сьогодні вже не ті час і кожен засуджений, який буде відпущений на свободу пройде повне розгляд: від статті засудження до його поведінки у в’язниці. Також всі колишні зеки після амністії знаходяться під повним контролем дільничного поліцейського, в роботу якого входить необхідність допомогти адаптуватися громадянину і запобігти подальшим злочину.

Не варто побоюватися перебувати на вулицях України після амністії, адже відпускати на свободу будуть тільки тих, хто має неважкі статті, добре поводився у в’язниці і не має потенційну небезпеку для співгромадян. Експерти стверджують, що перебування на волі більше 3000 колишніх засуджених жодним чином не позначиться для більш ніж 30 млн населення країни.

Важливо, що в європейських державах, також як і в Україні прийнято проводити амністію раз в 1,5-2 роки, щоб розвантажити в’язниці, а в Україні вона останній раз проводилася лише в 2016 році –саме час щоб проводилась амністія в Україні 2021 р!

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.